Skocz do zawartości

Problem| Monoblok Twin w nc+ czyli astra i hotbird


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam 80cm talerz z monoblokem twin. Niestety tylko moge zlapac astre lub hotbirda. sila jest przy 80% ale jakosc jest zawsze przy jednym znich przy 0%. Nie wiem co robie zle. Moze trzeba dokonac jeszcze jakies dodatkowe konfiguracje przy dekoderze? takie sa moje konfiguracje.

 

http://s7.directupload.net/file/d/3492/thsiyhuo_jpg.htm

 

lewe oko monobloku jest wlozone zentralnie. moze musi byc tak ja na zdjeciu? czyli wystawione na astre? http://www.eg-sat.de/spaw2/uploads/i...monoblock3.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugiego zdjęcia nie ma. Patrząc za anteny od strony mocowań, to lewe "oko" musi być zamontowane w talerzu, a zez patrzy na Astrę. W ustawieniach dekodera musisz wybrać typ konwertera TWIN. Tu masz zdjećie zamontowanego monoblocka: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ce5 ... 646c8.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustawić konfigurację dla Astry LNB 2.

jak przelaczam *pilotem* astre na lnb 2 to sila jest przy 64% jakosc nadal przy 0%. kwestia ustawienia talerza czy powinen byc juz signal jakosci? monoblok jest chyba dobrze zamocowane. czyli tak jak na zdjeciu kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-sprawdz czy antena stoi centralnie na HB.Ustaw jakiś program z HB i zasłoń LNB(ten centralny).Zniknie program antena stoi właściwie.

 

-LNB musi być zamontowany jak na zdjęciu od audib6.

 

-resztę musisz dopasować w odbiorniku.Wyłącz DiSeqC.Który satelita jest nadal odbieralny ?Włącz DiSeqC ustaw tego satelitę na LNB1 automatycznie ten drugi będzie na LNB2.

To wszystko.Ustawienie z Twojego zdjęcia gdzie widać dwa razy LNB1 jest nieprawidłowe.Musi być LNB1-Astra ,LNB2-HB lub odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sylwiusz25x

Rozumiem, że ty tego swojego monoblock'a masz w uchwycie za prawe "oko" patrząc zza anteny? Jeśli tak to wynika z tego, że antenę masz ustawioną na Astrę 1 19,2°E i "zezujesz" na Hot Bird'a 13°E, a nie odwrotnie, jak jest w większości przypadków. 8) I to jest właśnie ta "mądra" teoria. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na którym forum czytałem teorię zen instalacji zeza, żeby to łatwo pojąć, bardzo mi się podobała, szło to jakoś tak:

 

"Wyobraź sobie że jesteś ścianą, solidnym oparciem z twardego materiału, a teraz weź czaszę w dłonie. Kim jesteś? Jesteś mocowaniem anteny, patrzysz na południe. A teraz słuchaj - HotBird po lewej, Astra 1 po środku, Astra 2 po prawej :P"

 

W wersji na dwóch satelitów, HotBird na ramieniu, Astra 1 na zezie z prawej. W przypadku monoblocka może pojawić się problem, są monoblocki na rynek polski i niemiecki, ten na rynek niemiecki ma pozycja B - HotBird, pozycja A - Astra1. Polskie mają na odwrót!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...