Skocz do zawartości

Koniec produkcji telewizorów plazmowych firmy Panasonic


Krzysiek_
 Udostępnij

Jak myślisz czy Panasonic podjął dobrą decyzję rezygnując z produkcji telewizorów plazmowych?  

43 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak myślisz czy Panasonic podjął dobrą decyzję rezygnując z produkcji telewizorów plazmowych?

    • TAK
      17
    • NIE
      20
    • NIE MAM ZDANIA
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Nikt z nadawców nawet nie testuje i nie próbuje coś wyemitować w Blu-Ray. A płyty są okropnie drogie. Sprzedaż rodzynkowa. Produkcja również.

Podobnie jest z 3D. Zresztą 3D to nawet nie da się na dłuższą metę oglądać. Fajnie jest zawadzić o jakiś program sportowy lub film.

I na tym koniec. Raz, że oczy nie wytrzymują, dwa ch.olernie drogo. I w jednym i w drugim przypadku. Ot cała prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie testuje, bo ilość dekoderów obsługujących taki format (1080p) jest śladowa, a na jednym transponderze DVB-S2 wypadałoby emitować tylko 1 kanał (max 2), co nikomu się nie kalkuluje.

 

Dobrze zrozumiałem, oczy nie wytrzymują przy 1080p? To mamy zostać w 720x576i czy w którą stronę według Ciebie ma się rozwijać telewizja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Po prostu nie wiedziałem jak interpretować "I w jednym i w drugim przypadku". Zasugerowałem się, że niewytrzymujące oczy dotyczą także 1080p.

 

Co do 3D to powszechnie wiadomo, że jest to nieporozumienie :)

 

1080p i Blu-Ray na pewno nie. To naturalni (jak pokazał rynek, eliminując wspomniane HD-DVD) następcy 576i i płyt DVD, gdzie 3D jest wynaturzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Uważam, że to dobra decyzja. Plazmy są nieekologiczne.

 

W jakim sensie nieekologiczne?

 

A badziewne podświetlenia w LCD które ma paść po 3 latach eksploatacji?

A postarzanie podzespołów? A [beep]iane lutowanie bezołowiowe które nie zapewnia trwałości lutowania?

A obudowy nowowprowadzanych układów scalonych gdzie zaprogramowano przerywanie połączeń po określonej liczbie godzin eksploatacji?

 

Jak można powoływać się na ekologię gdy celowo produkuje się nietrwały i nienaprawialny produkt.

 

Najpierw były [beep]izm z żarowkami (ekologicznym jest wciskanie nie trwałych napakowanych wredną chemią i energo- materiałochłonnych świetlówek kompaktowych - rtęć to akurat w ich przypadku najmniejszy problem...)

Następnie durnota z odkurzaczami - akurat używając tych małej mocy zużyjemy sumarycznie więcej energii elektrycznej....

Potem kolejne zakaz dot spłuczek klozetowych....

 

Przytoczę najbardziej brutalny przykład o ekologii. Zapytał się mnie klient dlaczego jego stara zamrażarka pobiera podczas chłodzenie 800W a ta nowa o tej samej objetości i tej samej osiąganej temperaturze pobiera 3500W? Opowiedziałem z godnie z prawda - bo ta nowa jest na ekologicznym czynniku chłodniczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...