Skocz do zawartości

CYFROWY POLSAT VOD


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak VOD jest wygodniejszy od kanałów premium.Oglądasz to co chcesz kiedy chcesz,możesz zatrzymać transmisje itd.Ale tytuły filmów w kanałach premium są lepsze od tych z VOD-u przynajmniej N.Jakość też nie powala bo zdaje się nie nadają filmów w HD.Przedewszystkim powinni w N dać 10 premier dosłownie czyli filmów,które mają premierę telewizyjną i nie pokazywano tego w hbo czy c+ ani nigdzie indziej.A pozatym to powinny być filmy w HD.10 filmów x 15 giga wyjdzie 150 giga a i jeszcze 30 giga na jakieś 5 filmów najlepszych z poprzedniego miesiąca starczy.Jednak co do tytułów to zależy od dystrybutorów.

Co do tematu to jest temat o VOD.A wątki o VOD N,kanałach premium chyba są na miejscu,bo to jakotakie porównanie.A na dyskusje o VOD CP jeszcze przyjdzie czas bo narazie chyba za mało szczegółów jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo utożsamiamy chyba VOD z supernowościami filmowymi. Oczywiście muszą one być i mam nadzieję, że w Polsacie, N i Cyfrze+ będą te same filmy na VOD, bo jak napisałem wcześniej dystrybutorzy muszą zaufać operatorom, ze to bezpieczna i dobra metoda na sprzedawanie ich produkcji. A wtedy będzie prawdziwa konkurencja bo każdy ma te same filmy i musi bardzo dbać by klient nie poszedł oglądać tych filmów u konkurencji.

Ale VOD to także inne rzeczy. Koncerty, seriale, dokumenty. Wyobraźcie sobie, że macie np.: VOD od Polsatu i całą serię lub pierwsze 12 odcinków Prison Break od razu na początku miesiąca. Bez reklam. W formacie 16/9. Z dźwiękiem DD 5.1. Za niewielką dopłatą macie go wcześniej i wygodniej do obejrzenia. Dlaczego za opłatą? Bo serial bez reklam w wyższej jakości wydawany też jest na DVD i też trzeba za to wypożyczenie zapłacić. Nie ma nic za darmo. Tylko na forum DVHK sa jeszcze marzący o [beep] na Polsat :lol:

Albo poczekać 2 miesiące na koniec serii. Siadając co tydzień i narzekając na reklamy. To tylko przykład oczywiście ale możliwości i potencjał VOD jest duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko popatrz.30 złoty to 10 premier wychodzi 3 złote za premiere.W C+ jest ile miesięcznie premier?30?

Ja się od VOD-u spodziewałem,że filmy na vod będą tak miesiąć wczesniej zanim jakiś film będzie na hbo/c+.A od czasu do czasu trafi się nowość(pewnie od dystrybutora tvn/iti a moze mgm jak maja dobre uklady) która będzie jeszcze szybciej.

Pozatym wszystko fajnie by było jakby byłaby jakość HD.Premier jest mniej niż na C+/HBO cena taka sama więć może by zadbali o najwyższą jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy medal ma dwie strony. Zachwycacie się VOD, bo za niego nie placicie (na razie), cena 30 zł jest do przelkniecia jeżeli faktycznie byłyby na VOD premiery, a nie są! Jakość HD również by się przydała, ale n-ka czuje juz oddech konkurencji na plecach - C+ zrobiła mały falstart z dekoderami HD, , ale od swiat BN wyemitował kilka filmów HD i to dosyć nowych. Ogólnie znane problemy z oprogramowanie n rekorderów równiez nie napawają otuchą Oferta:

Jednak co do tytułów to zależy od dystrybutorów.

Obawiam się, że nie masz racji jakoś nie wierze, ze wszystkie filmy w ofercie są dostarczane przez jednego dystrybutora, raczej są rózni, a oferta zalezy od kasy przeznaconej na zakup filmów, ta zaś jest uzalezniona od wysokości abonamentu VOD (nie jestem do końca pewien czy to się na 30 zł zakończy). Cóz z tego, że na C+ i HBO sa powwtórki, a wy macie film przez cały zcas na dysku? Oferta C+ i HBO i tak daleko przebija ofertę VOD, dlatego, że obie stacje nadają dobre filmy , kazda z nich oferuje przynajmniej raz dziennie premierę telewizyjną jakiegoś filmu kinowego( w sumie daje to 30+30=60 filmów miesięcznie) oraz wiele innych filmów i seriali, jak ma się do tego oferta 10 premier miesięcznie w VOD + Magda M, Kryminalni itp?

Argument, że korzystając z VOD mamy możliwość codziennie obejrzenia tego samego filmu o dowolnej porze nie jest akurat argumentem koronnym, przeciez zawsze można nagrać film z TV tym bardziej, ze bedzie on powtarzany zarówno w HBO czy C+ innego dnia.

arsenal pisze:

Miesiąc czasu to dostatecznie dużo na kilkukrotne zapoznanie się z filmem. Masz od razu cały kanał Premium w pigułce.

Na pewno nie masz całego kanału premium doskonale o tym wiesz. Nie będę sie już rozpisywał, wystarczy porównac oferte VOD na ten miesiąc z programem TV HBO lub C+ prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego porównujesz 2 kanały do VOD?

To tak jakbyśmy porównywali np. N-SPORT do Polsatu Sport i C+SPORT.

10 premier,ale takich dosłownych i to najlepiej w HD.Takich rzeczy oczekuję od VOD-u N.

Nie ma jednego dystrybutora.N ma dystrybutora w postaci MGM,ITI,TVN,ale i innych jak Miramax,i kilku których nazw nie pamiętam ale to jeszcze byłoy 3-4 wytwórnie.

Mnie ciekawi jedno.Czy film typu Holiday którego partenrem zdaje się jest TVN(raklmują) może być w vod jakby był np.wytworni film warnera czy 20pictures century.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli film jest dystrybułowany przez wytwórnie z którą nka ma podpisaną umowe na VOD (nie mylić z TVN) to taki film będzie. Jeżeli chodzi o film "Holiday", to na VOD nie będzie, bo prawa na Europe ma Universal. Prawdopodobnie pojawi się za kilka lat na TVN, który ma umowe z Universalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie interesuje mnie, że nie jest mój. Wziąłem usługę a nie następny klocek na własność. Takie cuda jak Dreambox mnie nie interesują. Nie interesują też ogromnej większości abonentów dopóki cena jest czterocyfrowa i skomplikowanie obsługi dość duże. Jasne, że można nagrywać na magnetowid. Tylko, że PVR jest wygodniejszy.

Nie masz VOD to nie wesz jak to działa. Miesiąc czasu to dostatecznie dużo na kilkukrotne zapoznanie się z filmem. Masz od razu cały kanał Premium w pigułce. Ty decydujesz kiedy to oglądasz. Nie ma marudzenia, że same powtórki. Nie nagrywam każdego filmu bo po co. Rzadko oglądam ten sam film kilka razy a ma się kurzyć płyta na półce?

Widzę że jak się ma idee fix to pod nią się wszystko podciąga idąc twym tokiem to nie masz żadnej płyty w domu,książki nic poza telewizoremHD i wypożyczonym cudownym N recorderem bo inne rzeczy po co aby się kurz zbierał,jakieś niepotrzebne walające się po chałupie klocki /bo wszystko inne to szajs/a tak zostaje CI tylko co jakiś czas odkurzyć jedynie tego cudownego n recordera i git.No i można pooglądac najnowsze i najlepsze hity światowego kina i być do przodu co słuchać u Magdy jakiejś tam.Nic jak tylko pogratulować trafnego wyboru i organizacji prac domowuch jeżeli chodzi o zachowanie czystości.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ty taki drażliwy i cwaniaczący się, co?!

Ludzie. Pierwszy dzień nowego roku a tu już widzę zazdrość zżera i ogólna depresja. Tak zrozumiałeś moją wypowiedź jak ci było wygodnie. Obracając kota ogonem.Nie wiec co to się dzieje na forach od jesieni zeszłego już roku. Wojny na platformy się zachciewa.

Co dla kogo jest hitem i kiedy to oglądał to dyskusja na inny wątek. Byłbym głupcem, gdybym udawał ślepego , że C+ ma TERAZ wszystkie najważniejsze wytwórnie. Byłoby głupstwem myśleć,że tak będzie Na ZAWSZE i na wyłączność. Nic nie ma na zawsze. Jestem wrogiem " Na wyłączność". Przyznaję się bez bicia. "Na wyłączność" niedaleko do monopolu. Monopol odczuwamy wszyscy w wielu aspektach życia. Komuś on pasuje?

No więc uważam, że VOD OGÓLNIE jest przyszłością. Proszę o zakończenie wątku tylko i wyłącznie o N. Starajmy się dyskutować o VOD a nie tylko o VOD w N.

Jak szanowny kolega @Marek będzie miał VOD w Cyfrze+ to już inna będzie śpiewka. Chyba, że jest z tych co im nic nie pasuje a to czego nie ma, nie zna, jest kijowate. Jak będzie VOD w Polsacie to też inaczej do tego podejdą niektórzy" Po co mi to". Jestem tego pewien na 100%.

 

Kto powiedział, ze N czy Polsat nie podpisze z innymi wytwórniami umowy na USŁUGĘ VOD. Usługę a nie kanał Premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego porównujesz 2 kanały do VOD?

Ponieważ te dwa kanały(a w zasadzie więcej bo C+, C+Film, C+Sport, HBO HBO2) stanowią w zasadzie o tzw. ofercie "premium" w cyfrze(oczywiescie jest jeszzce wiele innych kanałów jak np. Discovery S,Discowery H,Discovery C - oprócz Discovery HD, które jest teraz w n-ce) i wiele innych kanałów równiez filmowych (oczywiście o gorszej ofercie niż np. HBO) które wszystkie rzem stanowiąpakiet prestiż(premium). Jesli jednak mówimy o samych filmach (tych nowszych) i będziemy mówić o jednym kanale np. HBO to jego oferty VOD jeszcze długo nie przebije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego arsenalu jak na razie na forach trudno mówić o wojnach platform jest raczej może chwilami mocniejsza wymiana zdań zgodnie z zasadą ża każda sroczka swój ogonek chwali.Ładne kilka lat temu na jednym z pierwszych tego typów forum p.Zdzisia Marchewki /March-Digital tak to chyba było/to dopiero była wojna między Wizjonerami a Cyfrowiczami i większość po fuzji tych pierwszych czuła się oszukana głównie cenowo/choć jak się zobaczy cennik Wizji to tak nie było-dział wspomnień czar Wizja/Ja przynajmiej nie zamierzam brać/jakby nawet było/VOD-u w C+ bo mi zupełnie wystarcza co mam komfort+ Canal+/czasem bezpłatnie wymieniany na HBO a przy powtórkach zobaczy sie wszystko/i pac AXN.Na zachodzie jak narazie VOD nie święci trumfów a jak u nas przyszłość pokaże.Widzę że jesteś strasznym entuzjastą VOD-u Ja nie i wobec tego zostańmy przy swoichpoglądach.Dosiego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO i C+ kosztują razem 60 złoty i porównywanie tego do N VOD nie ma sensu.Tam wiadomo,że będzie więcej filmów,ale ja chcę mieć w NVOD może i mniej filmów,ale premier i to w najlepszej jakośći.

Fajnie jakby N miało więć wytwórni.

Szkoda,że te umowy jakie ma stacja TVN na filmy z wielkich wytwórn(mn.warner bross) nie ma na vod.Szkoda,bo gdyby N podyktowało dużą ceną dla jakieś wytwórni to C+ nic nie ma do gadania bo on ma umowe na wylacznosc w kanale premium a nie vod.

Weług mnie też filmy powinny byc poddzielone na kategorie typu jak w tpsa:komedia,akcja/przygoda,dla dzieci,obyczaj/dramat,horro/sf i po 2 filmy z kazdej kategori

 

http://www.n.pl http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/int ... tp_poleca/

taka jest obecna oferta vod w polsce,tak te linki jak gadamy o vod,

 

a tak apropo tpsa to ciekawo z jakimi ma wytworniami umowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe tak sobie czytam czytam i widze ze ja to mam najlepije :D

 

Bo nie mam VOD w N-ce czy TP, nie mam Canal+, nie mam HBO. Ale wiecie co mam?? INTERNET i program p2p (nie bede reklamowal ktory :P ) i w sumie mam dostep do filmu niekiedy jeszcze przed tym jak wogole go w stanach na ekranach zobacza :D

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

624x352/25, 640x352/25 576x240/25 mniej wiecej takie rozdzielczosci sa. Przy dzisiejszych kodekach Divx i XviD naprawde kompresja jest mniej odczuwalna niz na Discovery HD :D

Oczywiscie to byl zart z tym ze kozystam z tego bo i tak na filmy nie mam czasu ;) ale no taka jest prawada. Czasu kiedy sie ogladalo nagrane w kinie filmy juz dawno przeminely. Wiec nie sadze zeby jakos byla jakos wielce nie dobra.... A na premiere na DVD mozna czekac niekiedy ze 3 lata w porownaniu z premiera kinowa w stanach.

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko popatrz.30 złoty to 10 premier wychodzi 3 złote za premiere.W C+ jest ile miesięcznie premier?30?

z tego co tak na szybko spojrzałem w program C+ od 01.01.2007 do 12.01 jest ok 10 i HBO też ok 10 premier= 20 do 12.01.2007, mało? To dopiero połowa miesiąca.

 

 

I za te premiery placisz nie mniej niz 120 zl miesiecznie pamietasz o tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie w nce żeby obejrzeć VOD, trzeba na dzień dobry zapłacić 450 PLN i płacić min 50 miesięcznie.

Przecież to bez sensu jest. Równie dobrze mozna doliczyć do tych cen jeszcze opłate za czynsz. Przecież bez stałego zameldowania, nie podpisze się umowy, o prądzie już nie wspomne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.spi.pl ciekawastrona,jeden z wystawcow(na stronce n widac ze to wystawca filmow obok iti cinema),

tytulow wielkich nie ma,ale jest kilka ciekawych filmow,

ten spi to chyba nie wytwornia,wiec jakie ten wystawca ma filmy z jakich wytworni?bo filmow sporo jak seria strasznych filmow,malych agentow,asterixa,film amityvhile czy sin city miasto grzechu,

pozatym bylo gdzies info ze mgm jest wystawca terminatora a zdaje sie to jak ogladalem film to loga mgm nie bylo,a chyba universaly

 

odwiedzilem tez storne http://www.iticinema.com i pomyslalem,kurcze ile tam hitow,szybko jednak zdalem sobie sprawe ze to wiele wytworni jak universaly,paroumont ktorych na vod po prostu nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...