Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – pytania początkującego


remekb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz to próbuj, ale sprzętu Ci raczej nie przyjmą. Chcesz rozwiązać umowę czy tylko postraszyć nc+? Jeśli to pierwsze to schowaj dekoder do szafy i idź na wojnę, pisz reklamację, w której żądasz rozwiązania umowy. Jak Ci ją odrzucą (a pewnie tak będzie) zgłoś się do rzecznika konsumenta i powiedz, że umowa nie została aktywowana, w takim przypadku powinni przyznać Ci rację, choć nie będzie to prosty proces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście masz rację. Nie doczytałem, a chodziło mi o coś innego.

Otóż przychodzą ludzie ze sprzętem oraz umową i twierdzą że chcą ją rozwiązać z zachowaniem terminu 10 dni i oddać cały sprzęt. W punkcie nie można rozwiązać takiej umowy. Dopiero po tym jak umowa zostanie rozwiązana przez nc+ można zwrócić sprzęt w punkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach nc+ mam najwyższy pakiet (są w tym kanały C+, HBO, Cinemax, itd.) i mam kilka pytań związanych z możliwością oglądania nc+ w Internecie:

1. Czy mogę jako abonent nc+ w jakikolwiek sposób oglądać kanały z nc+ (przynajmniej część) na komputerze?

2, Jest co prawda nc+ go, ale zdaje się tylko na smartphony i tablety, a na komputery nie?

3. Czy nc+ go dla abonenta nc+ jest darmowe?

4. Czy hbo go dla abonenta nc+ jest darmowe?

5. Czy nc+ go pójdzie na iPadzie 1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nie ma opcji na komputerze

2.Jak wyżej

3.Nie jest darmowe. Aktywacja 10 zł i 3zł/m

4.Nie jest darmowe. 10 zł/m

5.Obsługujace urządzenia masz na stronie nc+.

Jest opcja oglądania zawartości nc go na tv, jeśli urządzenie jest wyposażone w funkcję udostępniania ekranu na innym urządzeniu wyposażone w DLNA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem natury technicznej. Czy można podłączyć instalację satelitarną tylko jednym kablem, żeby móc oglądać na PVR + 2 odbiorniki w innych pokojach? Podobno teraz to nie problem i można rozdzielić sygnał dzielnikiem, tylko trzeba mieć konwerter SCR? Czy potrzebne jest coś jeszcze? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jest to mój pierwszy post, dlatego się przywitać chciałem i pozdrawiam przedświątecznie.

 

Pytanie nie wiem czy do końca tutaj,:

zamówiłem ofertę via internet : http://ncplus.pl/sklep/oferta/comfortplus ma 30 miesięcy z dekoderem HD z WiFi i dyskiem 500GB -ma przyjść na podanego prze zemnie maila umowa, po jakim okresie czasu jest przesyłana umowa na podanego maila. Zamówienie zrobiłem dzisiaj około 19:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. W nowym roku zamierzam zostać abonentem nc+, chcę wziąć pakiet sport&film+ i 3 dekodery multiroom czyli w sumie 4 dekodery, i tu pytanie. Dekoder główny to dekoder HD z WiFi i dyskiem 500GB, czy dekodery multiroomu muszą być połączone z dekoderem "matką" kablem? Jak tak to jak długi to może być kabel? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przejdę od razu do rzeczy. Nie tak dawno słyszałem o dość głośnej sprawie z UPC, które zablokowało możliwosć nagrywania programów na zewnętrzne nagrywarki. Wygląda na to, że na taki sam krok zdecydowało się nc+. Mój tata ma odtwarzacz DVD z nagrywarką - model SONY RDR-HX 750. Do niedawna bez problemu nagrywał sobie filmy czy koncerty, ale ostatnio przy próbie nagrania czegokolwiek pojawia się komunikat "Ten materiał jest chroniony przed kopiowaniem". Co ciekawe dzieje się tak nie tylko w przypadku filmów na Canal+ czy HBO, ale też przy próbie nagrania jakichś egzotycznych audycji z kanałów rumuńskich, arabskich itp. Po telefonie do biura obsługi okazało się, że faktycznie, nc+ zablokowało możliwość nagrywania, żeby - uwaga - klienci nie rozpowszechniali tych materiałów. Jest to wytłumaczenie skandaliczne, bo raz, że nc+ traktuje wszystkich swoich klientów jako potencjalnych złodziei, a dwa, że to tak, jakby ucinać wszystkim ręce, bo mogą coś ukraść. Mój ojciec nigdy niczego nie udostępnił, trzyma filmy czy koncerty na dysku, ew. zgrywa sobie na płyty.

 

Jak to wygląda od strony prawnej? nc+ może sobie w ten sposób poczynać? Bez uprzedzenia uniemożliwić korzystanie z urządzenia kupionego legalnie w dobrej wierze? Chodzi po prostu o to, żeby korzystać tylko z tych dekoderów z nagrywarką? Z nimi jest taki problem, że nie da się z tego dysku nic zgrać (a przynajmniej mi się nie udało).

 

Wokół UPC była spora afera, tymczasem mimo usilnych prób, nigdzie nie znalazłem informacji o nc+ i ich ostatnich praktykach. Jeśli ktoś jest zaznajomiony z tematem, to będę wdzięczny za odpowiedź, radę jak to ew. można ominąć, czy można np. zerwać w związku z tym umowę. A może już gdzieś jest taki wątek, tylko ja nieudolnie szukałem. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to kupione legalne urządzenie skoro nie można z niego nagrywać? Nie słyszałem jeszcze, aby wyjście euro zablokowali, bo innej możliwości nie ma, aby nagrać jakiś materiał z dekodera. A co Ci da korzystanie od nich z dekoderów z nagrywarką. Też nie zrzucisz na płytę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po telefonie do biura obsługi okazało się, że faktycznie, nc+ zablokowało możliwość nagrywania, żeby - uwaga - klienci nie rozpowszechniali tych materiałów. Jest to wytłumaczenie skandaliczne, bo raz, że nc+ traktuje wszystkich swoich klientów jako potencjalnych złodziei, a dwa, że to tak, jakby ucinać wszystkim ręce, bo mogą coś ukraść.

 

Mam podobne odczucia, wrzucanie wszystkich abonentów do jednego worka. :x Chcę mieć możliwość normalnego nagrywania dla siebie pewnych rzeczy z telewizji i nie musi to być mój problem, że ktoś tam gdzieś rozpowszechnia nagrania. Ja niczego nie rozpowszechniam i nagrywam po to, żeby mieć nagranie dla siebie, więc z jakiej racji mam cierpieć? Zamiast walczyć w jakiś sposób z rozpowszechniającymi, lepiej pójść na łatwiznę i zabronić nagrywać wszystkim - genialne! :crazy: Równie dobrze można wszystkim zabronić posiadać noże, bo ktoś przecież może wykorzystać nóż w celach przestępczych, albo zabronić wszystkim jeździć samochodami, bo każdy kierowca może być potencjalnym piratem drogowym.

 

Kilkanaście lat temu nie myślałem, że dożyję tak absurdalnych czasów, kiedy ludziom będzie się utrudniać na maxa możliwość nagrania sobie czegoś z telewizji (w taki sposób, żeby to nagranie zachować sobie na zawsze, a nie do czasu, aż zepsuje się dekoder, na którym to się nagrało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przejdę od razu do rzeczy. Nie tak dawno słyszałem o dość głośnej sprawie z UPC, które zablokowało możliwosć nagrywania programów na zewnętrzne nagrywarki. Wygląda na to, że na taki sam krok zdecydowało się nc+. Mój tata ma odtwarzacz DVD z nagrywarką - model SONY RDR-HX 750. Do niedawna bez problemu nagrywał sobie filmy czy koncerty, ale ostatnio przy próbie nagrania czegokolwiek pojawia się komunikat "Ten materiał jest chroniony przed kopiowaniem". Co ciekawe dzieje się tak nie tylko w przypadku filmów na Canal+ czy HBO, ale też przy próbie nagrania jakichś egzotycznych audycji z kanałów rumuńskich, arabskich itp.

 

Mam ten sam problem nic nie mogę nagrać na zewnętrzna nagrywarkę samsung z dyskiem. Dawniej wszystko działało a teraz ciągle wyskakuje komunikat z zabezpieczeniem. Mój dekoder to sagemcom dsi83. O dziwo gdy przełożę kartę do dekodera starego Ferguson SD co mam - to mogę nagrywać na zewnętrzna nagrywarkę co chce. Czyli wina leży po tych dekoderach dedykowanych z nc+ raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...