Skocz do zawartości

A może by tak bez TV?


tomaszzz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zeby zobaczyc efekty musialbys zrezygnowac z kompa, komorki, tv, radia i gazet. Ja kiedys przez tydzien czytalem tylko ksiazki. Zauwazylem ze mam znacznie wiecej energii do dzialania, bylem bardziej kreatywny, bardziej laknolem ludzi i palalem miloscia do swiata.

 

Telewizja rozleniwia umysl. A jak umysl sie rozleniwi to i cialo nie ma bodzcow do dzialania.

 

Co ciekawe ja sam w mlodosci bylem prawdziwym dzieckiem telewizji, znajacym ramowke 3 programow na pamiec. Teraz nie ogladam telewizji bo bardzo sie zmienila. Zamiast edukowac, rozbudzac zainteresowanie swiatem i poszerzac horyzonty, skupia sie na niskich instynktach, lokalnym grajdole i promowaniu siebie oraz wlasnych wysokooplacanych gwiazd. To tzw. neotelewizja. Przeciwienstwo paleotelewizji.

 

Udowodniono naukowo ze ogladanie telewizji zmienia sposob w jaki funkcjonuje nasz mozg.

http://voices.yahoo.com/your-brain-wave ... 49221.html

 

Tutaj maly cytat z wywiadow z Barbara Marciniak.

"Obecnie nowe elektroniczne technologie zwiększają nasz dystans od doświadczania bezpośredniego kontaktu: cyfrowe nagrania dźwiękowe naśladują naturę ale nie przekazują uczuć naturalnego świata a telewizja zastąpiła prawdziwe ludzkie kontakty dla wielu ludzi. To odchodzenie od natury odcina nas od naturalnego źródła naszej energii i przyczynia się do wzrastającego poczucia bezsilności w naszych życiach, dlatego Plejadianie są tutaj aby nas o tym ostrzec."

 

"Zaprzestanie oglądania telewizji ponad trzydzieści lat temu, było prawdopodobnie jednym z najlepszych posunięć w moim życiu. Nikt mi nie powiedział, że mam to zrobić. Nie wiedziałam nic o manipulacji umysłem. Po prostu nie czułam, że to jest dla mnie dobre. Przestałam, ponieważ czułam, że to robi coś z moim umysłem. Dzisiaj badania naukowe pokazują, że ludzie którzy oglądają dużo telewizji mają problemy. Kiedy oglądamy telewizję nasz mózg przechodzi w stan delta, który jest stanem mocno wpływającym na psychikę, stanem snu, najbardziej programowalnym stanem świadomego umysłu. Więc gdy oglądamy telewizję, nie ważne o jakiej tematyce, to jesteśmy w wysoko programowalnym stanie. Ludzie dobrowolnie uczestniczą w tym każdego dnia. Nikt nie musi pukać do drzwi i zabierać nas ze sobą. Ludzie po prostu automatycznie, z własnego wyboru, robią pstryk w telewizorach i wybierają swoje własne programowanie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys przez tydzien czytalem tylko ksiazki. Zauwazylem ze mam znacznie wiecej energii do dzialania, bylem bardziej kreatywny, bardziej laknolem ludzi i palalem miloscia do swiata.

 

A jesteś pewien że to były tylko książki, czy jeszcze czymś się w tym czasie wspomagałeś :lol:

 

Ludzie po prostu automatycznie, z własnego wyboru, robią pstryk w telewizorach i wybierają swoje własne programowanie."

 

Ja nie robię tego automatycznie. Bardzo skrupulatnie wybieram swoje programowanie przy pomocy programu TV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech tylko odbędzie się ten finał LM i odłączam odbiornik :jupi:

 

A z portalami internetowymi również warto zrobić porządek poprzez dokonanie wyborów tych porządniejszych.

Niektóre z nich prezentują się fatalnie, wszędzie jakieś wielkie obrazki, pełne golizny, ponadto nic nie mówiące, wprowadzające w błąd odnośniki do artykułów (choć nie wiem czy to nie za duże słowo) istny śmietnik, szczególnie na tych największych. Staram się unikać onetu i wp, choć nie ukrywam, że i tak często tam zaglądam z przyzwyczajenia. Te portale poszły na psy, ja na to nie idę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był czas kiedy nie miałem TV w domu. :idea: Były małe dzieci i ..... duże akwarium. Śledzenie zachowań niektórych rybek zastąpić by mogło film na Animal Planet. Coś fantastycznego. Te zaloty, walki między konkurentami, rozmnażanie, polowania itp. Wspaniałe. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech tylko odbędzie się ten finał LM i odłączam odbiornik :jupi:

Tylko, żeby nie było tak, że po finale LM znajdzie się inna wymówka 8) Musisz tego chcieć, wówczas bowiem osiągniesz swój planowany cel :twisted:

A z portalami internetowymi również warto zrobić porządek poprzez dokonanie wyborów tych porządniejszych.

To w swoim czasie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie życia bez telewizji satelitarnej. W końcu z książek i gazet też można korzystać, bez konieczności wyrzucania telewizora. A z tą "własną kobietą" to się niewątpliwie zgodzę, pod warunkiem że to by była TA Jedna, Jedyna (a nie żadna inna, jak dla mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...