Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, kupilem ostatnio Pioneera 1530 na allegro - sprzedajacy wydaje sie bardzo wporządku, sprzet wyglada jak nowy, wiec teoretycznie wierze, ze w momencie sprzedazy byl 100% sprawny, ale jak w koncu znalazlem chwile zeby go przetestowac, to mam z nim problem. Wlaczam tuner, dziala jak zloto, wszystko bez najmniejszych problemow, ogladalem przez godzine i zadnych niespodzianek.

 

Wylaczam tuner, wlaczam znowu i po wlaczeniu tuner w ogole nie ma sygnalu z satelity (0%), nie pomaga wylaczanie, wlaczanie, wylaczanie od pradu, trzeba kilka razy wyciagnac kabel antenowy, az za trzecim, czwartym razem łapie sygnal i znowu mozna ogladac bez zadnych problemow, az do momentu nastepnego wylaczenia tunera (z pilota oczywiscie), gdzie sytuacja znowu sie powtarza. Najpierw sprawdzalem go na spiterze (PIC na kartach turbo, niedawno wziety na allegro, z Thomsonem i Philipsem 6010 smiga jak złoto), wiec myslalem, ze to moze spitter cos tu swiruje, ale dzisiaj przetestowalem tuner na oryginalnej karcie cyfry i jest dokladnie to samo. Co to moze byc ? Macie moze jakies tropy ?

 

Sprawdzalem u siebie kilka dni rowniez Thomsona Ts4p i Philipsa 6010 (one ida do innych pokoi) i na nich nie ma absolutnie zadnych problemow. Jak juz Pioneer 1530 zlapie sygnal, to jest gdzies 3,7 (w tej skali 1-5) i sygnal "Dobry", wiec to raczej nie wina ustawienia anteny.

 

Z gory dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko. Mialem CP i konwenter tv na 1 wejscie antenowe. Wszystko bylo OK i dzialo. 3 tygodnie temu wywalilem CP i kupilem Cyfre+ z multiroomem i zamiast tego konwenter tv z 1 wejsciem podpiałem jakis baaardzo stary konwenter tv twin ( z 2 wejsciami ), ktory znalazlem w domu. Zamienilem oczywiscie dlatego, aby moc odbierac multiroom. I tu zaczelo się. Nie dziala ok. 20 kanałow ( min. TVP sport, FoxLife, AXN'y ). Sila sygnalu jest na 3,5 i okreslana jakos dobra. Pozostale stacje dzialaja - Canal+,TVN'y,Polsaty itd. I teraz ... czy jest to spowodowane wlasnie tym konwenterem, ktory jest baaardzo stary? Od razu pisze, że podpiałem ten konwenter tv z 1 wejsciem do Cyfry+ i tam chodzi wszystko ( wszystkie kanaly! ). Czyli wynikaloby z tego, że to jednak konwenter tv jest zly i musze kupic nowy. Jaki polecacie konwenter tv TWIN ( wazne, aby mial 2 wejscia )? Widzialem takie do 50zł, ale sa rozne marki i nie wiem, ktora wybrac. Cena MAX - 60zł. Prosze o rade. Dziekuje!

 

2 rzecz to taka. Pisalem juz o tym w temacie o dekoderze, jednak nikt nie odpisuje tam :/ Mam 2 dekodery od Cyfry+ Pace SD 2231. Czesto przy przelaczaniu kanalów sie resetuja ( oba! ), gdy ogladal film z napisami na Canal+ to czesto napisy mi nagle ucina w polowie i przez 10 sekund w ogole sie nie wyswietlaja ( na obu tak jest! ). Co jest grane? Czytalem, że te nowe Pace 2231 maja taki problem. Co robic? Oddac do punktu i wymienic na inne? Dadza mi znowu 2231 i znowu nie bedzie chodzilo, i co wtedy? Na co wymienic? Dekodery kupilem na wlasnosc! :/ mam najnowszy soft wg strony Cyfry+. Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy napisach pobaw się ustawieniami terminala u mnie pomogła chyba zmiana z 4/3 na 16/9. To restartowanie to problem ze sprzetem i wymieniaj aż zniknie. Sam już wymieniłem 2 szt ale tylko jedną trafiłem (zauważyłem, że na restartującym podczas wyłączania dekoder gaśnie na chwilę całkiem a na dobrym nie teraz będę się tym sugerował przy wymianie może to jakaś recepta aczkolwiek to tylko moje domysły).

Konwerter najpierw kupiłem opticum ale miałem z nim drobne problemy wymieniłem na inverto i wszystko śmiga taki jak ten - 54zł w APS Cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kagar1989 Antena, antena i jeszcze raz antena. Dekodery Cyfry nie nadają się do samodzielnego ustawienia anteny! Jeżeli nie masz innego dekodera, który pokazuje jakość sygnału w procentach lub miernika to musisz zawołać montera aby ci ją ustawił.

 

P.S. Pace PVR potrzebuje lepszego sygnału niż inne odbiorniki , więc dlatego na Pace SD działają ci niektóre kanały , a na PVR nie ma nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Planuję zakup Cyfry+ z opcją multiroomu i w związku z tym mam pytanko dotyczące dekoderów dostępnych w ofercie Cyfrze+.

Obecnie mam jeden telewizor FullHD, drugi zwykły (w przyszłości planowana wymiana też na FullHD) i planuję wziąć jeden dekoder HD - DEKODER SAGEMCOM DSI87, drugi i tu mam problem, czy brać też HD j.w. czy zwykły SD - DEKODER PACE DSR 2221

 

I teraz pytanka:

1. Jaki wybrać drugi dekoder HD czy SD?

2. Czy w przyszłości mając dekoder HD SAGEMCOM będę mógł oglądać np Telewizję Na Kartę w standardzie SD lub HD?

 

Za wszelkie odpowiedzi i porady z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli planujesz w niedalekiej przyszłości wymianę na Full HD to lepiej wziąć Sagemcoma (mimo jego wad, które są opisane w wątku o tym tunerze), bo później pozostanie Ci płatny najem albo zakup tunera na własną rękę (+300 zł wydatku)

2. Nie, ani w SD ani tym bardziej w HD (potrzebne gniazdo CI). W praktycznie wszystkich dekoderach oferowanych przez Cyfrę można oglądać tylko i wyłącznie ofertę C+. Jedynie w jakimś Mediasacie (Pioneer?) dało się po pewnych brzydkich zabiegach uaktywnić slot karty bankowej dla TNK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...