Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hejka,

mam problem, padł mi konwerter z zestawu cyfry dzisiaj kupiłem nowy Inverto Red Extend Songle Long-Neck 40mm LNB HDTV DVB-s2 compilant

ustawilem antene wszystko smiga (sila, jakosc > 85% na frguson fk 7900 uci) ... ale

 

nie mam m,in tvp1, tvp2, canal+, canal+ film, canal + spor ... tworzy sie tam mozainka tylko ze tu tez mam >80% siłę i jakość

 

może ktoś mi powiedzieć co się dzieje?

 

co więcej jak wchodzę w ustawienia anten to nie dowierzam ... pokazuje mi:

 

siła jakość

Eurobir 2 25.5e 82% 15%

hotbird 13e 84% 22%

eurobird9 9e 83% 24%

 

panowie panie co jest;/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź skręcenie konwertera (skew) w uchwycie a na tamte wskazania zanim ustawisz to co Cię interesuje to za bardzo nie patrz bo to tylko "śmieci" albo podobne częstotliwości transponderów na innych satelitach więc to może mylić a z bardzo oddalonej pozycji nie ma szans nic odebrać, jeśli wszystko jest poprawnie ustawione to siła i jakość będą na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie kręciłem nim już i za chiny ludowe nie mogę ustawić, udało si się "dostroić" dźwięk ale dalej mam "zakłócenia". sprawdzałem też wysunięcie konwertera (bo ma 40mm) też nic.

 

to że w ustawieniach anteny mam hotbird 13e 84% 22% mnie nie dziwi na programach mam >80% (jakość i siłę).

 

wcześniejszy od C+ chyba mi padł bo siłę miałem >80% a jakości 0% i nic nie mogłem złapać (żadnej satelity) dlatego wymiana.

 

antena to 60cm od C+.

 

dalej kręcić konwerterem? czy to może wina współpracy konwertera z Fergusonem.

 

Dodam że jak podłączyłem tuner C+ to mi wskazywało w ich skali prawie 5, ale to 5 było niewystarczającej jakości ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Który dekoder warto wziąć? Stronga, bo ma możliwość układania listy kanałów? Pace SD? Czy może ten Sagem za grosz jest wystarczający?

Mam Pace DSR 2221 i jestem z tego tunerka bardzo zadowolony. Według mnie jego główną wadą jest brak możliwości tworzenia List Ulubionych Programów, ale lista Cyfry+ jest w miarę nieźle ułożona. Ponadto można na Liście Głównej zaznaczyć programy, które mamy w wybranym pakiecie, co umożliwia przy przełączaniu kanałów pomijanie tych, które są zakodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko, może ktoś będzie w stanie pomóc.

Otóż po aktualizacji oprgramowania w Pace PVR HD podczas przełączania na chwilę zanika obraz.

Wygląda to tak:

przełączam z jednego kanału na drugi i nagle obraz i dźwięk zanika na około 2 sekundy i pojawia się ponownie.

Czy ma ktos podobny problem i wie jak ewentualnie temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odlacz kabel antenowy i poobserwuj czy bez niego również dekoder się resetuje -> wymiana dekodera

 

jeżeli bez kabla antenowego dekoder dziala poprawnie [ w sensie nie resetuje sie - zostaw np. na noc dekoder na menu bez anteny i rano zobacz czy menu nadal wisi ], to oprócz ew. sprwadzenia dekodera, czeka Cie sprawdzenie instalacji [ f-ek itd ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie z innej beczki: mam 2 umowy (mniejsza o pierwsza z multiroomem) na drugiej phillipsa pvr, czy jest taka mozliwosc zebym zakladajac multirooma na druga umowe wykupil dekoder sagema za te symboliczna zlotowke? czyli pokrótce czy jest mozliwosc zakupu drugiego dekodera zakladajac multiroom na tej samej umowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...