Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OK. Co jednak gry okres podstawowy już się zakończył w 2014 roku?

 

Tak jak napisałem wyżej - wg ICOK obecna umowa obowiązuje mnie jeszcze przez 7 miesięcy (już w okresie "dodatkowym"), natomiast wg informacji konsultantki moja obecna umowa jest zawarta na czas nieokreślony.

 

I komu mam wierzyć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mówiłem o okresie podstawowym, ale dotyczy to też dodatkowego. Tylko kara się zmienia, tzn. sposób jej wyliczenia. Wysokość kary liczona jest z różnicy między stawkami abonamentu na czas nieokreślony i określony dla Twojego pakietu przemnożonej przez ilość miesięcy, które pozostaną do końca Twojego okresu dodatkowego umowy po jej rozwiązaniu.

PS. Gdybyś umowę miał na czas nieokreślony, to w ICOK nie miałbyś informacji o 7 miesiącach do końca zobowiązania. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Ci za te informacje, są ogromnie pomocne!

 

To mam jeszcze jedno, ale obiecuję - już ostatnie pytanie :) Co zyskuję dzięki zmianie regulaminu? Czy daje mi to jakąś szansę działania, czy i tak muszę czekać na zakończenie okresu dodatkowego tj. do października, by bezkosztowo pożegnać się z CP?

 

I jeszcze słówko do PS - czyli to pokazuje kolejny absurd Polsatu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zmianie zapisów skraca Ci się okres wypowiedzenia umowy do jednego pełnego cyklu rozliczeniowego a nie trzech. Drugi zapis spowoduje, że od listopada będziesz miał umowę na czas nieokreślony, a nie na kolejny okres dodatkowy trwający 12 miesięcy przy założeniu, że nie wypowiesz wcześniej umowy.

Obecnie nie uciekniesz od umowy z CP bez ponoszenia kary umownej. Jej wysokość możesz sobie obliczyć według wzoru, który Ci podałem i ocenić, czy korzystniej jest płacić abonament do końca, czy może jednak wypowiedzieć i potem opłacić karę.

Jest inny absurd. Konsultanci mówią, że w okresie umowy na czas nieokreślony obowiązywać będzie stawka abonamentu na czas określony, mimo innych zapisów w umowie i regulaminach. O dziwo już są osoby na tym forum potwierdzające utrzymanie się stawki abonamentu obowiązującej dla umów na czas określony w okresie umowy na czas nieokreślony. W sumie korzystnie dla abonenta, ale ni w ząb nie pasuje to zapisów umownych. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wypowiedzenie wysłać. Do mnie DUK zadzwonił po paru dniach ze standardową ofertą. Po mojej propozycji umowy 15/5 stwierdzili, że takie oferty będą dostępne dla mnie jak pozostanie do końca bieżącej umowy mniej niż 6 miesięcy.

Poprosiłem o kontakt w tym terminie i faktycznie DUK sam się odezwał i uzgodniliśmy to co chciałem wraz ze skasowaniem ostatnich pięciu płatnych miesięcy z aktualnej umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz ja... Ale musiałem!

 

Szanowny Panie

 

Uprzejmie informujemy, że w ICOK widzi Pan informacje o Okresie Dodatkowym jednak zapewniamy, że rozwiązując Umowę nie zostałaby naliczona kara, tak jak w przypadku Umowy na czas nieokreślony.

________________________________________

nie podajemy danych osobowych na forum

Kierownik Sekcji Korespondencji Email

Departament Reklamacji

Cyfrowy Polsat S.A

No, zgłupiałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego nie rozumiem. Muszę wrócić do umowy, ale z tego co pamiętam, była tam informacja o przesunięciu terminu na kolejne +12 miesięcy. Potwierdza to także rubryka w ICOK. Teraz jednak konsultantka twierdzi, że umowa jest na czas nieokreślony.

Ja już nie wiem, co mam zrobić, komu wierzyć ;)

Czyli - jeszcze raz... - teraz mogę wypowiedzieć im umowę z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia, ale po 28 kwietnia już miesięcznym? Nie płacąc przy tym oczywiście żadnych kar, bo umowa jest na czas nieokreślony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego nie rozumiem. Muszę wrócić do umowy, ale z tego co pamiętam, była tam informacja o przesunięciu terminu na kolejne +12 miesięcy. Potwierdza to także rubryka w ICOK. Teraz jednak konsultantka twierdzi, że umowa jest na czas nieokreślony.

Ja już nie wiem, co mam zrobić, komu wierzyć ;)

Czyli - jeszcze raz... - teraz mogę wypowiedzieć im umowę z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia, ale po 28 kwietnia już miesięcznym? Nie płacąc przy tym oczywiście żadnych kar, bo umowa jest na czas nieokreślony?

 

Najprawdopodobniej tak. Gdyby chcieli naliczyć karę - składasz reklamację i cytujesz informację, którą otrzymałeś z CP. W najgorszym wypadku wycofasz wypowiedzenie - w najlepszym dostaniesz fajną ofertę z DUK 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja praca wymaga oglądania takich wydarzeń sportowych :) Pewnie dziwicie się, dlaczego mam CP, skoro muszę mieć kanały C+, ale niestety... Właśnie wtedy nc+ dowaliło ofertę na 119 złotych, więc uznałem, żeby się puknęli w czoło.

 

Na szczęście teraz ich propozycja jest bardziej do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Otrzymałem pismo od CP o zmianie długości wypowiedzenia umowy z 3 do 1 miesiąca(zmiany wchodzą w życie 15.04), czy mogę teraz zerwać umowę bez jakichkolwiek konsekwencji? Czy muszę czekać do końca umowy i wtedy miesiąc przed końcem wysłać pismo o chęci rezygnacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Rozumiem że jeśli akceptuje warunki to nie muszę nic wysyłać i wtedy po 15.04 będzie już 1 miesięczny okres wypowiedzenia? Wystarczy wtedy miesiąc przed końcem umowy wysłać pismo z rezygnacją z umowy (z 1 miesięcznym okresem wypowiedzenia)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłać wypowiedzenie (wygodniej jest mimo wszystko złożyć je w APS...) możesz nawet dzień po zawarciu umowy. Wypowiadasz ją zgodnie z końcem okresu podstawowego i z zachowaniem okresu wypowiedzenia (taki zapis w wypowiedzeniu umieszczasz) i po kilku miesiącach od zawarcia umowy masz już pierwsze propozycje z DUK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy użytkownik forum witam wszystkich. Mam pytanie, prośbę jak w moim przypadku najlepiej złożyć wypowiedzenie do kiedy (nie otrzymałem pismo od CP o zmianie długości wypowiedzenia umowy z 3 do 1 miesiąca)i czy trzeba dopisać na rozwiązaniu z końcem okresu podstawowego

Typ umowy: Abonament

Data wejścia w życie umowy / zmiany: 23.09.2013

Pozostały okres obowiązywania umowy: 6 miesięcy

Bieżący okres rozliczeniowy: 23.03.2015 - 23.04.2015 następna płatnośc do 23.04.2015

pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...