Skocz do zawartości
  • 0

Sprzęt do odbioru Smart HD+


mihawooo
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

Jestem zainteresowany kupnem SMART HD+ z oferty NC+. Zanim jednak zamówię kartę, potrzebuję dekodera. I tu jest moje pierwsze pytanie. Z góry ostrzegam że jestem strasznie zielony w tych sprawach więc proszę o łaskawość.

Czy dekoder Ferguson ARIVA 252 Combo nada się dobrze do tej karty?

Moje drugie pytanie jest następujące. Czy do odbioru SMART HD+ z dekodera Ferguson ARIVA 252 Combo potrzebuję anteny satelitarnej? Jeżeli tak, to jaka będzie najlepsza, oraz czy ta antena (https://akcesoria.ncplus.pl/akcesoria-i ... terem.html) będzie do tego dobra.

Czy jeżeli kupiłbym samą antenę satelitarną, inną niż ta podana przeze mnie, to czy musiałbym dokupywać do niej konweter, czy jest od razu w zestawie?.

 

Najprościej będzie jak poproszę, by ktoś mi napisał co potrzebuje by odtwarzać SMART HD+ (nie wliczając telewizora :brawo: ).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam ponownie. Dziś próbowałem podłączyć swój sprzęt. Niestety zakończyło się to niepowodzeniem. Gdy podłączyłem kabel do konwetera oraz do dekodera, dekoder wyszukiław 45% siły sygnału, a tylko 10% jakości. Natomiast gdy odłaczyłem kabel, jakość spadła do 36%, a siła sygnału pozostała bez zmian. Co ciekawsze, gdy podłączyłem sam kabel, bez anteny, miałem dokładnie to samo. Nie wiem czy to nie jest przypadkiem żle przykręconej antenty oraz zlego ustawienia konwetera. Mieszkam w Markach koło Warszawy. W internecie znalazłem tabelkę, w której :

Kąt Elewacji (kąt odchylenia anteny od pionu. Pion oznacza pozycja 0 stopni na prowadnicy anteny) - 29,8

Azymut - 10.1

Kąt Odchylenia Polaryzacji - 6.2

Są to dane podane dla Warszawy. Niestety, nie wiem jak mam ustalić Kąt Elewacji na antenie, gdyż moja antena ma nie posiada zera na swojej prowadnicy.

Co do Azymutu, to również nie wiem jak mam to ustawić i w jaki sposób. Nie wiem przypadkiem czy nie jest tego taka definicja "Azymut - kąt odchylenia twojej anteny na zachód od południa).

Jeżeli chodzi o Kąt Odchylenia Polaryzacji, wiem że trzeba ustawić konweter pod odpowiednim kontem, jednakże posiadam konweter monoblock. Podobno zaciska się 'oko" konwetera które odpowiada za satelitę HotBird, jednak które to oczko, to również nie wiem, i też nie potrafie poradzić sobie z ustawieniem konta konwetera, gdyż na konweterze mam 30/15 oraz strzalke, ktora pewnie oznacza 0 stopni. Również nie wiem jak mam to ustawić i do czego się odnieść na antenie pod względem stopnia ułożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok panowie i panie. Sprawa wygląda następująco. Uporałem się. Siedziałem dzisiaj od godziny 11:00 do 19:30. Zrobiłem :D. Wszystko śmiga i działa jak należy. Dziękuje wszystkim za pomoc, każda wiadomość była przydatna. Sat17, dziękuje za wiadomość na pw. Bardzo mi pomogły strony które poleciłeś :). Jutro może wrzucę zdjęcia jak to wszystko u mnie wygląda. Jakby ktoś miał jakieś pytania to walić śmiało.

 

Dziękuje za pomoc, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podstawowe pytanie to ile $ masz na zakup sprzętu ?

dekoder/tuner tylko nowy czy jest opcja używany ?

tak z marszu NBox 5800 BSKA Enigma2 z Allegro, posiada uniwersalny czytnik więc obsłuży Smart HD+ ( cena ~ 180zł/gwarancja 6miesięcy),

przy funduszach ~ 300zł polecę AB CryptoBox 650HD :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli max ~ 400 to kupuj AB CryptoBox CR652 HD Combo bo ten dekoder nie ma konkurencji w swojej cenie i nawet tym 2x droższym nie ustępuje,

cokolwiek włożysz karta dostępu czy moduł CI działa na tym dekoderze bo sprawdzałem, więcej o nim tu https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=18&t=38131,

jeśli DVB-T ci nie potrzebne to AB CryptoBox CR650 HD wystarczy, ma te same zalety a cena trochę niższa,

tak na koniec dopiszę że dekoder na Linuks ale kupując gotowy jest do pracy i nic nie musisz wgrywać, aktualizacje softu też proste, ściągasz ze strony producenta i po wypakowaniu na Pendrive aktualizujesz,

miałem i mam obecnie więcej niż w stopce tunerów ale AB CryptoBox CR652 HD Combo jest obecnie moim faworytem i wprost niewiarygodnie niska cena za taki sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...