Skocz do zawartości

Co najdalej odebraliście?


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najdalej na zachód odebrałem PAS 3R 43W i transponder 12.584V Ku (reszta transponderów jest w większości w paśmie C). Co do siły sygnału to nie była aż taka zadowolająca (58%) przy antenie 150 cm, natomiast jakość wyniosła chyba z 65%, dokładnie nie pamiętam. Przekaz niestety był kodowany (jest tam chyba jakaś platforma).

 

Natomiast najdalej na wschód udało mi się odebrać LMI 1 na 75E i transponder np. 12579V Ku. Praktycznie wszystkie transpondery chodziły całkiem nieźle (dawno nie byłem na tej satelicie :D), sygnał był 67% i jakość ok. 80% (pogoda nie była najlepsza, więc może tp chodzą jeszcze lepiej). Wtedy jeszcze takie kanały jak Zrovoe Tv czy Retro Tv nie były kodowane.

 

Być może jakbym się pobawił to bym zaszedł jeszcze dalej moim talerzem, ale nie mam na razie na to czasu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja przy swoim zestawie wyglądam nieciekawie przy kolegach bo: od 36.0 E (sesat 1) do 8.0 W (Telecom 2D/atlantic Bird 2). Co prawda siłownik to by jeszcze popchał ją dalej no, ale "bariery architektoniczne" ;-)

W planach jest przeniesienie jej w inne miejsce, gdy będzie trochę czasu wolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90E (Jamał) to już dla wyczynowców mieszkających na wschodzie :wink:

 

@Mr. Orbita da rade złapac i w srodkowej Polsce

Troche zwieksze ten wasz zakres

Wschód

pasmo Ku

Yamal 90*E

Odebrany cały bez problemu na antenach offsetowych- 95cm,105cm,125cm i 185cm

 

Pasmo C

Insat 93.5*E (kąt elewacji: 1.17°)

odebrany na antenie offsetowej 125cm i 185cm (sygnal zanika jak to na krancu orbity) działa wiekszosc programów

 

Zachód

Pas 45*W

odebrany na antenach 95cm i 105cm praktycznie i na 60cm da sie go złapac

dalej niestety drzewa i budynki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kris - Pasma C nie podajemy i tak, a w Ku no to w tabelach mamy właśnie od 90.0°E do 45.0°W :P

 

Osobiście zastanawiam się, czy komuś uda się 58.0°W dopajść w Polsce - teoretycznie na zachodnich krańcach może by się udało... Ale jeszcze nie miałem raportu o powodzeniu, a mi także nigdy się nie udało (nawet nie próbuję, bo mieszkam bardziej na wschód :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nieco się muszę poprawić, bo naporex swego czasu zdobył 95.0°E (NSS 6) :P 58.0°W faktycznie także zdobyta, o czym pisali na forum SsS, tylko pamięć już nie ta ;)

 

W każdym razie zarówno 95.0°E jak i 58.0°W nie nadają się już do stałego odbioru. Yamal na zachodzie kraju nie wiem jak stoi, ale kandyduje tym razem do wy[beep]a z tabel, bo ciasno :lol:

 

@Gibol

 

No z 70cm świata nie zawojujesz. Przy takiej wielkości próbowałbym na standardowym zakresie 42.0°E do 30.0°W, ale 70cm to naprawdę nieco za mało i w praktyce może się okazać, że niewiele uda się ciekawego wyłapać :( W każdym razie próbować warto, bo czasami okazuje się, że mapki pokrycia nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością i to najczęściej na plus dla nas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mi udalo się ostatnio namierzyć podczas jednego weekendu bez większych problemów takie satelity(na antenie 100 cm),wszystko ustawiane ręcznie,bez żadnej obrotnicy!:

lokalizacja:Szczecin

-PAS 12 45,0'W

-EURASIASAT 1 42,0'E

-EXSPRESS AM 1 40,0'E

-HELLAS SAT 2 39,0'E

-EUTELSAT SEASAT 1 36,0'E

-EUROBIRD 3 33,0'E

-EUROBIRD 1 28,5'E

-ASTRA 2A/2B 28,2'E

-BADR 3(ARABSAT) 26,0'E

-ASTRA 3A 23,5'E

-EUTELSAT W6 21,6'E

-ASTRA 19,2'E

-EUTELSAT W2 16,0'E

-HOT BIRD 13,0'E

-EUTELSAT W1 10.0'E

-EUTELSAT W3A 7,0'E

-SIRIUS 2/3 5,0'E

-ASTRA 1C 2,0'E

-THOR 2/3-INTELSAT 10-02 1,0'W

-AMOS 1/3 4,0'W

-ATLANTIC BIRD 3 5,0'W

-TELECOM 2D/ATLANTIC BIRD 2 8,0'W

-EXSPRESS 3A 11,0'W

-ATLANTIC BIRD 1 12,5'W

-TELESTAR 12 15,0'W

-INTELSAT 901 18,0'W

-NSS 7 22,0'W

-INTELSAT 905 24,5'W

-HISPASAT 1C/1D 30,0'W

 

Pozycji orbitalnych powyżej 45'E i 30'W nie moglem ustawić z powodu barier architektonicznych :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jest!Ogromną frajdę sprawia ustawienie anteny na konkretną pozycję satelitarną i przeszukanie jej od deski do deski.A noż coś ciekawego sie znajdzie.Tabele z Sat Kuriera,lub wykazy z Kingofsat i Lyngsat w łapę i jazda!! Rozrywka na najwyższym poziomie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, namierzanie dalekich satelitów i kanałów ze słabszych wiązek to taki sport który jednak daje dużo radości.

Ja do tych celów mam specjalnie kupiony drugi tuner aby reszcie rodziny nie zakłócać oglądania tv i dodatkową antenę z obrotnicą.

Już miałem parę takich uwag że jestem trochę no wiecie nie tego - mały domek 60m2 i aż trzy anteny i trzy tunerki - no ale my już tak mamy.

pozdrawiam wszystkich fanatyków tvsat do których też się zaliczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już w ogóle mam skromne osiągnięcia. Swoją antenę ustawiłem jedynie na satelity pomiędzy 28.2E - 8.0W. Trochę skromnie ale zawsze coś, zmieni się to na wiosnę kiedy kupię odpowiedniej długości stojak, wtedy bez żadnych problemów będę mógł obracać swoją anteną. Ehh, szkoda że tylko jedną satelitkę posiadam :( , ale za to mogę odbierać jednocześnie HotBirda, Astrę1 i Astrę2 :wink: i tutaj siebie pocieszam 8)

 

Najbardziej mi się marzy ustawienie anteny na Turksata 42.0E, tam jest dość sporo ciekawych przekazów, także Hellas Sat 39.0E, i każda satelita która jest powyżej 42.0E. Marzenia łatwe do spełnienia, byle do wiosny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ostatnio dotarłem do EuropeStar1 i mam nawet 9 kanałów w tym 5 Discovery (1 z wersji polskiej ) lecz ciemność bo VisjonNet nie odbiera MPEG4. To oczywiście na wschód. Z zachodem jest kiepściutko bo mieszkam na osiedlu i od zachodniej strony mam blok o dwa piętra wyższy ponad mój balkon i Eutelsat w1 na E10 to wszystko co mogę. Na wiosnę chcę spróbować podniesienia antenki i uzyskać dostęp do Siriusa a jak dobrze pójdzie to Thora. Myślę, że o Amosie mogę zapomnieć.

pozdro dla szperaczy

 

oczywiście Eutelsat W3a i na 7E sorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich!!!

 

W obecnej chwili i konfiguracji:

18W - Intelsat 901, dalej niestety mam choinke :lol:

42,0E - Eurasiasat1, dalej nie sprawdzałem, mam jednak wolny horyzont na wschód, więc może coś jeszcze sięgne.

Ogólnie fajna zabawa i jest co pooglądać.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...