Skocz do zawartości
  • 0

TVP1 TVP2 TVN Polsat - za granicą


bialy100k
 Udostępnij

Pytanie

 Bardziej chodzi najpierw o wybór platformy a potem sprzętu. Jaka jest praktyczna opcja do niedrogiego odbioru wspomnianych kanałów za granicą? Nie muszą być wszystkie na raz - z któregoś możemy zrezygnować. Potrzebny na teraz sprzęt jest drugim TV-sat w sypialni i raczej włączany na pół godzinki, nie chcę inwestować w jakiś droższy pakiet. Dotychczas używaliśmy tam starego TNK HD z tunerem 5800 który z racji wieku zdechł (rozebrałem, były spuchnięty kondensator - wymieniłem - ale to nie tylko to). Ten sprzęt spełniał podstawowe wymagania, bo raz na rok doładowywaliśmy kartę za 40zł i wspomniane kanały były do oglądania. Talerz 80cm ustawiony na Hotbirda 13e, z dwoma wyjściami. W innym pokoju na drugim kablu z tej anteny chodzi TNK HD na "mydelniczce" 2850 z dopiętym HDD 1T. Bardzo lubimy opcję nagrywania w tym modelu - niestety sam sprzęt jest mulasty, potrafi się zawieszać. Chętnie wymienił bym oba modele na coś nowego - ale z racji mało intensywnego używania chodzi o tanią opcję. Dobrze, gdyby oba modele miały także odbiorniki DVB-T jak 2850 bo mogę dzięki nim oglądać lokalne programy (transmisja "pasuje") -ale nie jest to krytyczne. Idealnie - gdyby była jeszcze opcja nagrywania/odtwarzania programów/filmów na/z NAS po istniejącej sieci domowej Ethernet 1Gbit.

Na jakie oferty i sprzęty warto zwrócić uwagę?

Edytowane przez bialy100k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Karty z obecnych dekoderów mogą zostać, kanały z pakietu bez opłat i pakietu Domowego nie są parowane i działają na każdym dekoderze z obsługą Conax.

 

Do tych zastosowań najlepiej nadają się dekodery z linuxem (np Miraclebox) - bez problemu nagrywanie na dysk sieciowy, mnóstwo dodatków typu IPTV i inne bajery. Takie dwa dekodery można spiąć w domowy multiroom, do jednego włożyć obecną kartę TNK HD i kanały będą na obydwu dekoderach. Odpada wtedy opłacanie dwóch kart. Koszt dekoderów to jakieś 400-500 zł za sztukę. Tańsza opcja z fabrycznym multiroomem to np 2 Fergusony Ariva Combo.

 

Ewentualnie poszukać prostych dekoderów Combo z Conax i USB (do nagrywania na dysk). Koszty od 150 zł za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zostaw sobie kartę z tego TNK HD co miałeś - ona działa rok. Wybierz coś z dekoderów na Linux E2 - np. VU+ mieszkając za granicą to nie jest aż taka droga opcja zakupu VU+ (są i tanie modele i b. drogie) a posłuży Ci długo i będzie spełniał wymagania o jakich piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokładnie, zostaw kartę z tego ITI-5800. Jest to prawie na pewno model z serii BSKA (sprawdź) i jeśli tak - jesteś w stanie tą kartę wykorzystać do odbioru całego pakietu (łącznie z Premium i Ekstra) na praktycznie dowolnym dekoderze z Linux-em.

 

Karta z 2850 też odbierze cały pakiet Darmowy i większość Domowego (bez Eurosport-u 1 i Disney XD) na dowolnym dekoderze z czytnikiem uniwersalnym lub Conax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, 5800 jest to tuner BSKA.

 

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony konstruktywnymi odpowiedziami :)  (po przyzwyczajeniach z kilku innych for jak elektroda - gdzie co prawda nie ja, ale ludzie na dzień dobry zbierają bury - delikatnie mówiąc)

Ponieważ koledzy wspominają o linuxowych tunerach:

Mam też kupiony na lokalnym targowisku tuner ALMA S-2300. Niestety bez pilota, uniwersalne nie działają, a lepszy z rodziny Logitech Harmony (gdy prosiłem gościa sprzedającego używkę o sprawdzenie) na stronie znajduje tuner ALBA 2300 a nie ALMA S-2300. Czytałem, że da się z tego coś wycisnąć (z marszu na pewno nie chodzi odtwarzanie plików po sieci - to testowałem, sprzęt się odpala, nie znajduje żadnych kanałów po podpięciu do anteny - ale może to też kwestia dostępu do opcji "pilotowych") - jednak nie wiem czy warto kombinować i sprowadzać pilota jeżeli nic z tego nie będzie. Zdaje się, że wymaga nieco pracy by go użyć (jakieś tam sprzęty mam jak lutownica, multimetr czy moduły RS232 do programowania chipów - ale nigdy tego nie robiłem).

 

Wracając do gotowych (nowych lub używanych) sprzętów - to szukając po VU+ wyrzuca mi coś takiego: https://www.aliexpress.com/item/Genuine-Freesat-V7-HD-Full-1080P-Satellite-Receiver-1PC-USB-WiFi-DVB-S2-Support-Ccam/1000002025608.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_116_10065_117_10068_114_115_113_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10037_10054_10059_10032_10099_10078_10079_10077_426_10073_10102_10096_10052_425_10050_10051,searchweb201603_9&btsid=10b50bfa-0934-4569-b8f7-e5a370ed075f - czy to warte uwagi?

 

Rzuciłem okiem na bardzo podobny wątek który powstał chwilę po moim - i widzę w UK, czuli potencjalnie nie tak daleko o de mnie http://www.world-of-satellite.co.uk/Miraclebox-Premium-Micro - czy to dobry wybór?

Zapomniał bym - niestety mieszkając w Irlandii zakupy są kłopotliwe ze względu na koszta przesyłek (często są zbliżone do wartości urządzeń) - dlatego bardzo chętnie korzystam z aliexpress/ebay etc. Brak języka PL to nie problem.

Edytowane przez bialy100k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miraclebox Premium Micro ma czytnik uniwersalny - jest dekoderem na Linux - E2 - wgrywasz soft np. OpenATV konfigurujesz czytrnik i karta będzie działać tak jak trzeba.

 

Miraclebox Premium Micro prosty dobry dekoder dla karty TNK HD z BSKA

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Karty z obecnych dekoderów mogą zostać, kanały z pakietu bez opłat i pakietu Domowego nie są parowane i działają na każdym dekoderze z obsługą Conax.

Do tych zastosowań najlepiej nadają się dekodery z linuxem (np Miraclebox) - bez problemu nagrywanie na dysk sieciowy, mnóstwo dodatków typu IPTV i inne bajery. Takie dwa dekodery można spiąć w domowy multiroom, do jednego włożyć obecną kartę TNK HD i kanały będą na obydwu dekoderach. Odpada wtedy opłacanie dwóch kart.

O, Krynice :) Znajomy tam pracował dawno temu.

Jak z odtwarzaniem innych formatów plików? Mam na NAS jakieś stare filmy z napisami i rzeczy które sam nagrywałem kamerą przekonwertowane w różne cudka - pójdą?

zostaw kartę z tego ITI-5800. Jest to prawie na pewno model z serii BSKA (sprawdź) i jeśli tak - jesteś w stanie tą kartę wykorzystać do odbioru całego pakietu (łącznie z Premium i Ekstra) na praktycznie dowolnym dekoderze z Linux-em.

Załóżmy, że kupuję miraclebox premium micro z OpenATV. Co i jak powinienem policzyć/wykonać dla uruchomienia na nim mojej aktywnej, starego typu (pakiet domowy) karty TnK HD? Jakiś link - bo nie wiem czego szukać.

Czy karty powinienem przedłużać "normalnie", zmienią mi się dostępne programy?

Edytowane przez bialy100k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...