Jump to content

bialy100k

Users
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About bialy100k

 • Rank
  Niedoświadczony

Informacje o profilu

 • Gender
  Nieustawiona
 • Location
  Irlandia

Equipment

 • Dish
  80
 • LNB
  LNB Televes Twin
 • Multifeed
  Brak
 • Receiver
  VU+ uno 4K SE
 • Package
  TNK HD

Recent Profile Visitors

244 profile views
 1. Kable już leżą. I bliżej z anteny do każdego niż jakoś inaczej. Tunery to ITI2850(TNK HD tylko podstawowe kanały, nie planuję więcej) , Alma s-2300 (FTA może postawię klienta na E2, ale nie na pewno) oraz VU+UNO4kSE (TNK HD - tu dwa kanały do dwóch tunerów). Nie za bardzo widzę zysk z Unicable w moim wypadku. Natomiast Televesa quad pewnie zamówię, bo jest trzykrotnie tańszy od tego LNB Revez który pokazałem - tyle, że muszę go kupić on line a nie w sklepie. Myślałem, że to może jakiś wypas i warto zainwestować.
 2. Mieszkam w zachodniej Irlandii, siła sygnału z tego satelity jest zbliżona wg. mapek do np, tego co mają na wschodniej Ukrainie. Dwa odbiorniki (jeden podwójny), planowane podpięcie trzeciego. W tej chwili mam antenę 77x82cm (wymiary zewnętrzne) i konwerter twin Televes (pomarańczowy, jak ten https://www.televes.com/uk/twin-lnb-offset.html#nogo ). Sygnał SRN75 AGC95 BER0 tak przykładowo - jak jest OK. Jednak przy złej pogodzie pojawiają się artefakty - nie jest to bardzo uciążliwe, jest raczej sporadyczne ale chce się mieć lepiej. Konwerter Revez Quad LNB QLP-4 http://www.revez.eu/index.php?id_product=36&controller=product - Czy będzie poprawnie współpracować z HotBird 13E przy w miarę słabym sygnale? Ten mogę kupić "w sklepie obok", więc odpadają koszta przesyłek i szukanie.
 3. Żeby była jasność - chodzi o pierwsze wrażenie jakie mam odpalając VTi (VTi_14-0-1_vuuno4kse_201811302107_usb) wybierając język polski i włączając "domyślne" ustawienia. Wygląda źle. Faktycznie, po zmianie skina z Vu_HD_1080P jest lepiej - ale w takim razie po co jako domyślnego używać takiego, który wygląda fatalnie? Przy nowym sprzęcie i świeżo pobranym VTi chciałbym mieć od ręki poprawnie skonfigurowany system. MuteSpectator również gubi literki. StyleFHD, AtileHD i 750S (niska rozdzielczość) są OK. Oczywiście, że każdy może sobie konfigurować sprzęt, wgrywać fonty ( o ile ma podpięty Internet), a nawet napisać własny system. Jednak dostając coś, co na początkowych ekranach konfiguracyjnych wygląda, jak niżej (wytłuszczone literki ł, brak ą, ż, ś) - to nie wzbudza to zaufania do reszty. To z czystego, nowo wrzuconego flash'a.
 4. Ponieważ pojawił się w treści VTi to moje wrażenia co do tej dystrybucji nie były specjalnie pozytywne z jednego powodu: spolszczenie na które trafiłem jest fatalne, polskie znaki widoczne jako inny, pogrubiony font lub wcale niewidoczne - co powoduje, że np: "Włącz" wygląda tak: "Wcz". Może to kwestia jednej, niedopracowanej wersji - ale wyjątkowo drażniąca. O ile bez problemu mogę sam używać wersji anglojęzycznych - to część rodziny niestety nie - więc polski konieczny. Sam tuner VU+ Uno 4kSE bardzo miły. Pobór mocy w działaniu rzędu 14W. Dysku (1T) nie słychać. Pilot dosyć wygodny (przyciski kolorów mogły by być "z pełnego koloru" bo jak ciemniej słabo je widać - ale można się przyzwyczaić. Testowałem na szybko standardowy od Vu+ (z jakiegoś powodu nie znajdował mi wszystkich kanałów), Black Hole (niezły), OpenATV (część tekstów jest przetłumaczona, część po niemiecku - co drażni) i PLi - każdy nieco inny, chyba na razie zdecyduję się na ten ostatni - i czekam na stabilną wersję 7.0.
 5. Od czego powinienem zacząć "działania" z tym tunerem? Z pewnością sieć domowa LAN, antena 80 Hot Bbird dosyć mocno na NW Europy. Docelowo karta BSKA z TNK HD, ale chętnie pobawię się i bez niej. Co instalować, czego unikać? Da się coś zajmującego w tym rejonie odebrać? I nie mówię o sporcie, bajkach, filmachb czy pornosach. Może jakieś transmisje danych pogodowych albo inne "wynalazki"?
×
×
 • Create New...