Skocz do zawartości

Zdjęcie

Karta DVB-T - jaki program do obsługi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
181 odpowiedzi w tym temacie

#1 tombzzz

tombzzz

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • Od: 07 lut 2008

Napisano 07 luty 2008 - 21:01

Witam
posiadam kartę DVB-T w notebooku, jednak brakuje do tego oprogramowania , co powinienem sciągnąć aby korzystać z karty. System operacyjny to XP pro

#2 ANDPOL

ANDPOL

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 999 postów
  • Od: 04 cze 2007

Napisano 07 luty 2008 - 21:19

DVB Viewer,DVB Dream,ProgDVB. Podobno ten pierwszy jest najlepszy do DVB-T, ale już nie jest darmowy. Osobiście używam ProgDVB, ale do DVB-S.

#3 ciacho007

ciacho007

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1339 postów
  • Od: 23 sie 2007

Napisano 21 kwiecień 2008 - 12:24

Czy ktoś z użytkowników forum korzystał z tej karty "HPC2000 HYBRID TV PCI CARD" do odbioru DVB-T np. w Warszawie. Karta ma możliwośc odbioru sygnału w mpeg 2 oraz mpeg 4 oraz kanałów HD. Czy jest dobra?

#4 Z-G

Z-G

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Od: 13 lis 2011

Napisano 21 kwiecień 2008 - 15:57

Panowie, a co sadzicie o tych 2 tunerach, czy beda dzialaly w MPEG-4?
LIFEVIEW TUNER TV LIFEVIEW NO DVB-T USB DELUXE
LIFEVIEW TUNER TV LIFEVIEW NO HYBRID USB

kod producenta: LV5H
nazwa producenta: Lifeview
typ tunera: Zewnętrzny
interfejs: USB 2.0
procesor video: b.d.
rozdzielczość: NTSC: 720 x 480 @ 30 FPS / PAL: 720 x 576 @ 25 FPS
tuner radiowy cyfrowy naziemny dvb-t: True
tuner tv cyfrowy naziemny dvb-t: True
tuner tv analogowy: True
zakres tv analogowej: NTSC 55.25 - 855.25 MHz / PAL 48.25 - 863.25 MHz
system wizji: NTSC / PAL / SECAM+DVB-T TV (MPEG2 and MPEG4 stream)
system fonii: BTSC, EIAJ, A2, NICAM
telegazeta: + EPG
format zapisu: MPEGII
gniazda karty: wejścia: antenowe analogowo / cyfrowe, S-Video (przez USB), AV
zdalne sterowanie: True
sterowniki: XP SP2 / XP MCE / Vista
oprogramowanie: Arcsoft TotalMedia
inne funkcje: EPG, timeshifting,nagrywanie wg. harmonogramu, aplikacja typu media center integruje funkcje edycji zdjęć, odtwarzania muzyki i filmów, możliwość zgrywania filmów z urządzeń zewnętrznych np.. Kamery
wyposażenie: Tuner USB LV5H, kabel A/V, przenośna antena DVB-T, skrócona instrukcja obsługi, płyta CD, pilot.
Sony KDL 40EX500+ DiGYBOXX HD C+Philips 42PFL6007K+Cam CI+

#5 zulusczaka

zulusczaka

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 4 postów
  • Od: 05 mar 2008

Napisano 21 kwiecień 2008 - 16:47

Czy ktoś z użytkowników forum korzystał z tej karty "HPC2000 HYBRID TV PCI CARD" do odbioru DVB-T np. w Warszawie. Karta ma możliwośc odbioru sygnału w mpeg 2 oraz mpeg 4 oraz kanałów HD. Czy jest dobra?

Ja korzystam i specjalnie nie narzekam. Mam 1800 m w linii prostej do PKiN, antenke trzymam na parapecie. Czasami tylko obraz sie tnie, ale przewaznie jest ok.

#6 Marek G

Marek G

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 52 postów
  • Od: 09 lut 2008

Napisano 23 kwiecień 2008 - 22:47

Ja mieszkam 30 km na południowy wschód od Leżajska (moc nadajnika 2 kw), mam zwykłą antenę szerokopasmową, tvp1,2info jakoś ok działają ale TVP sport w mpeg-4 to już jest masakra i jest to spowodowane słabym zasięgiem, ale tak ogólnie to jest ok. I do obsługi karty używam progdvb, na dvb dream nie chciała mi chodzić. Wracająć do zasięgu to mam tak około 35%, tylko trochę dziwne, bo im mniej procent tym obraz jest lepszy i bez zacięć, ale może tak ma być.

Nie wiem jak jest z radiem, bo nie chciało mi nic wykryć. A wam działa radio? bo niepokoi mnie czy ta karta czasem nie jest zepsuta. (chodzi oczywiście o cyfrowe radio z multipleksu dvb-t, nie o zwykłe fm)

#7 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 12887 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 04 maj 2008 - 04:08

Do kompletu aplikacji dorzucam AltDVB w wersji 2.2. Pracuje poprawnie z kartami DVB-T na sterownikach BDA. Wykrywa, że ma do czynienia z urządzeniem DVB-T i wczytuje listing częstotliwości dla naziemnej TV Cyfrowej. Badam obecnie trzy zewnętrzne karty na USB - dwa modele TwinHan-a i jeden Anysee. Karty DVB to obecnie dobry sposób na tanie podglądanie DVB-T. Za coś koło 100 PLN mamy odbiornik DVB-T, a kompresją zajmują się kodeki. Dobrze jest mieć jedynie w miarę mocny komputer/laptop i ważny jest dobry sygnał z nadajnika, bo niestety karty (przynajmniej z tych testowanych) odznaczają się kiepskimi głowicami i słabą czułością...

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#8 Z-G

Z-G

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisano 28 maj 2008 - 21:11

Panowie, czy jest jakis program, ktory obsluguje wszystkie karty DVB-T? Mam zainstalowana karte USB, ale nie moge zainstalowac firmowego softu mimo, ze mam klucz.Pomyslalem, ze moze zalatwi, to jakis uniwersalny program?
TUNER TV LIFEVIEW NO DVB-T USB DELUXE

#9 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 12887 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 29 maj 2008 - 00:57

Zależy to od tego, czy zainstalowały Ci się same sterowniki - jeśli sterowniki wskoczyły, to każdy z wymienionych wyżej programów zadziała, bo sterowniki to zwykle BDA (no najwyżej jak masz dużego pecha i trafił Ci się jakiś egzotyk, ale to mało prawdopodobne). BDA to standard (wymyślony przez Microsoft) i aplikacje przeważnie go obsługują.

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW

#10 Z-G

Z-G

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisano 29 maj 2008 - 09:55

Sterowniki sa z koncowka exe .Czy najpierw wlozyc tuner do USB i zainstalowac sterowniki, czy moze najpierw zainstalowac sterowniki, a pozniej wlozyc tuner USB? Kombiuje i za kazdym razem przy instalacji softu jest komunikat, ze jest zly serial.

P.S.

W koncu soft dolaczony na CD z tunerem udalo sie sie zainstalowac.Zrobilem szukanie stacji i niestety pusto ;(.Nadajnik jest odemnie 25-30 km (Jemiołów).Czyzby ta mala antenka byla za mala, czy moze brakuje mi jeszcze czegos?

#11 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 12887 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 29 maj 2008 - 23:08

Nie, nie, nie - nie chodziło mi o rozszerzenie instalatora :P WDM i BDA to standardy. Najprościej to rozpoznać po miejscu, gdzie masz kartę w Menedżerze urządzeń w systemie. Jeśli jest w kartach sieciowych - WDM. Jeśli w urządzeniach audio/video - BDA.

Najpierw wkładasz USB i wtedy system powinien zapytać się o sterowniki - jak się pyta - odpalasz instalator.

Czy dołączony program wyświetla paski siły i jakości sygnału? Jeśli tak - spróbuj wybrać wyłącznie kanał 45 (666 MHz) i obserwuj, czy cokolwiek na paskach się pojawia (zwłaszcza chodzi o pasek jakości).

#12 Z-G

Z-G

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisano 29 maj 2008 - 23:29

Do tego tunera LIFEVIEW NO DVB-T USB DELUXE dolaczony jest soft TotalMedia firmy AcroSoft.Zainstalowalem sterowniki, zagladam do menadzera urzadzen+kontrolery dziwieku, wideo i gier i sterownika nie widze.Resetuje komputer, wkladam tuner do USB i komputer znalazl urzadzenie MSI , ale jest komunikat, ze urzadzenie moze dzialac niepoprawnie.W menadzerze urzadzen jest sterownik AF9015 BDA Device.Wydaje sie, ze niby wsio OK.Podczas wyszukiwania programow jest taka mala antenka, ktora pewnie sygnalizuje zasieg, sile sygnalu i niestety zadych kresek i procentow.

#13 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 12887 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 30 maj 2008 - 04:11

A jeśli wyjmiesz i jeszcze raz podepniesz urządzenie pod USB? Dobrze byłoby się pozbyć komunikatu o możliwości niepoprawnego działania urządzenia dla pewności...

#14 Z-G

Z-G

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisano 31 maj 2008 - 09:24

Mr. Orbita, a moze maly instruktarz jak zainstalowac AltDVB 2.2.?

#15 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 12887 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 01 czerwiec 2008 - 02:39

Z przyjemnością - to mój ulubiony program zarówno do DVB-T, jak i DVB-S/DVB-S2 :)

1) Ściągasz program: LINK (do wersji oryginalnej - w sieci są różne modyfikacje)
2) Wypakuj do katalogu AltDVB - najlepiej odrazu tam, gdzie chcesz z niego korzystać - późniejsze przenoszenie nie jest zalecane
3) Wchodzisz do katalogu Filters i uruchamiasz plik "#Register_Filters.bat"
4) Uruchamiasz AltDVB.exe (najlepiej zmajstrować sobie skrót)
5) W okienku, które się pojawia wybierasz urządzenie (BDA Interface)
6) Program startuje, rozpoznaje automatycznie, że ma do czynienia z kartą DVB-T, w związku z czym po kliknięciu na SCAN (u góry po lewej) pokażą się częstotliwości DVB-T
7) Jeśli wiesz na jakiej częstotliwości nadaje DVB-T u Ciebie - zaznaczasz tylko ją, jeśli nie - Select All i Scan - jeśli tylko siła sygnału jest wystarczająca - po chwili pojawi się lista dostępnych kanałów. Zapisujesz i gotowe
8 ) Na liście klikasz na kanał - jeśli jest obraz - super, jeśli nie, a zamiast niego pojawia się tylko czerwony błąd u góry obrazu - musisz wejść w Settings (po lewej) i tam w Direct Show i w Filters wybrać kodeki obrazu i dźwięku...

Jeśli będzie potrzebna bardziej szczegółowa pomoc - pytaj na czym utknąłeś, a jak będę w firmie w poniedziałek to odpowiem (bo teraz poza firmą nie mam dostępu do AltDVB, a z pamięci ciężko opisać ;) )

#16 Z-G

Z-G

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisano 01 czerwiec 2008 - 10:37

Wypakowalem do AltDVB, otworzylem Filters, ale wtym pliku sa 3 pliczki z ktorymi nic zrobic nie mozna.Wychodze z Filters i klikam na aplikacje AltDVB i wyskakuje male, niebieskie okienko z migajacym kursorem i w tym miejscu koniec ;( program sie nie instaluje dalej.

PS
Wsio OK poszlo dalej, jest okienko z wyborem sterownika. Teraz jak na zlosc system nie przyjal sterownika, ktorego juz wczesniej zainstalowal ;(.

#17 brassi88

brassi88

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • Od: 20 cze 2008

Napisano 20 czerwiec 2008 - 13:29

kupilem tuner usb NOT ONLY VIEW model LV5T DVB-T z oprogramownaiem totalmedia 3, i moj problem jest taki ze instaluje wszystko, wlaczam totalmedia chce wyszukiwac kanaly ale nie ma sygnalu. Nie wiem ale dioda na tunerze sie nie swieci (jesli to jest dioda:D) ale komp go wykrywa. Mam viste.Pomocoyyyyyy

#18 xchicken

xchicken

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 9 postów
  • Od: 18 wrz 2006

Napisano 20 czerwiec 2008 - 13:35

Jak mam LifeView USB tylko w wersji Hybrid, tez na Viscie i dziala OK, ale mala zolta dioda sie swieci jak tylko wloze go do portu USB, moze sprobuj w innym porcie albo w innym kompie. Pozdr

PS. Chyba ze chodzi Ci o to duże czarne co wyglada jak dioda ale w rzeczywistosci jest odbiornikiem podczerwieni to sie swiecic nie musi. Jesli Total Media wykrywa Ci urzadzenie i ma chec skanowac to wyglada ze wszystko jest OK moze antena za slaba, daleko mieszkasz od nadajnika ?

#19 brassi88

brassi88

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • Od: 20 cze 2008

Napisano 20 czerwiec 2008 - 17:16

no to faktycznie nie jest dioda w takim razie tylko ta podczerwien, aczkolwiek jakas dioda powinna sie swiecic. wgrywalem takze inne programy i one wogole mi nie wykrywaly urzadzenia. w tym totalmedia gdzies widzialem screeny z instrukcji ze sie wlasnie wybiera urzadzenia, czy antena czy kablowka jest podlaczana a tutaj nic takiego. mieszkam w poznaniu, niedaleko nadajnika, gdzie telewizja cyfrowa bez wiekszych problemow dziala. ale nie u mnie.

#20 Z-G

Z-G

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisano 03 lipiec 2008 - 19:57

Brassi88, czy udalo ci sie zlapac cos na tym tunerze, bo ja nic.Chyba trzeba miec wieksza antene, bo ta mala nic niewarta.