Skocz do zawartości

Karta DVB-T – jaki program do obsługi?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym do oglądania telewizji naziemnej używać programu Windows Media Center, po skonfigurowaniu i wyszukaniu programów jest tylko głos natomiast brak obrazu. Mój tuner to ADB-100T(telewizji n) system vista. Może ktoś mi pomoże, bo siedzę dwa dni i nic nie mogę zrobić. Zależy mi na tym programie bo mam pilot i ogólnie jest ok. Na VLC działa bez problemu. Dodam jeszcze, że u gościa co kupiłem ten tuner działa na tym programie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebujesz kodeka h264 np ffdshow http://www.free-codecs.com/download/ffdshow.htm lub vista codec pack http://www.free-codecs.com/download/vista_codec_package.htm (bo ffdshow może być ciężko uruchomić - vista blokuje obce kodeki...). Pozdrawiam!

 

Jestem nowy i mam problem.

...Teraz męczę się z AltDVB. Mam już dźwięk i nie mogę znaleźć kodeka do obrazu. Na tą chwilę mam zielony obraz i nic więcej. Proszę o pomoc.

Jeśli masz ffdshow to możesz go wskazać w konfiguracji directshow Altdvb jako dekoder obrazu i dźwięku, ewentualnie inny dekoder zainstalowany i działający w systemie. W konfiguracji ffdshow można też włączyć dekodowanie mpeg2 jeśli odbierasz zagraniczne kanały. U mnie śmiga bez problemu zarówno na xp jak i w7x64. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebujesz kodeka h264 np ffdshow http://www.free-codecs.com/download/ffdshow.htm lub vista codec pack http://www.free-codecs.com/download/vista_codec_package.htm (bo ffdshow może być ciężko uruchomić - vista blokuje obce kodeki...). Pozdrawiam!

Zainstalowałem kodek Vista codec package 6.0.0 i nic nadal nie ma obrazu tylko dźwięk. Jak go skonfigurować ?

 

Nikt nie używa Windows media center?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy kodek x264 działa, jak pisałem może być problem z uruchomieniem bo vista blokuje obce kodeki - sprawdze jak bede miał dostep do komputera z vistą i napisze co zrobić. Tymczasem poszukaj w sieci - był programik który wyłączał ingerencję visty w listę kodeków. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows media center nie używa innych dekoderów, tylko wbudowanych. Użyj tego: http://www.hack7mc.com/2009/04/media-ce ... ows-7.html

 

Zrobiłem tak jak mówiłeś, dalej jest tak samo, jak ustawić konfigurację-domyślnie, bo nic nie ma w tym kodeku o MPG4, ani x264. Już różne kombinacje robiłem i nic nie wychodzi. Normalnie masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten program nie chce się zainstalować pod Vistę to jest program do windows 7.

Chyba nic z tego nie będzie. Dzwoniłem do HP nic nie pomogli. Mówił zainstalować sterowniki Divx, a jak to nic nie pomoże to przeinstalować system. Ale to już trochę przesada.

Nadal jest to samo.Ciekawi mnie w jaki sposób u gościa w komisie odtwarza, mówił, że na każdym laptopie chodzi.

Udało mi się uzyskać obraz w wmc. Jutro napiszę jak to zrobiłem.

Co prawda, nie za każdym uruchomieniem łapie obraz, nieraz na początku klatkuje, przy przełączaniu programów, też nieraz zanika ale to już jest coś, że po pięciu dniach udało się uzyskać chociaż tyle. Trzeba jeszcze będzie wyeliminować te usterki i będzie ok. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to trudno powiedzieć co pomogło, bo dużo rzeczy robiłem, ale najważniejsze:

1 Windows Vista SP2(oczywiście)

2 Aktualizacja WMC wersja 6.0 na 6.1

3 Aktualizacja wszystkiego co dotyczy Windows Media

4 Instalacja http://www.divx.com/en/software/download/start

5 Konfiguracja WMC sygnał TV wybrać region Polska( Przedtem też przy ustawieniu Polska nic mi nie wyszukało)

I to tyle, niestety nieraz nie znajduje tunera trzeba jeszcze raz uruchomić WMC albo wyjąć i włożyć jeszcze raz tuner pod USB.

No i te usterki o których pisałem wyżej.

Myślę, że pobiera kodeki z divx-a, bo po uruchomieniu programu pokazuje się na chwilę napis divx hd

I jeszcze jedno, jak przełączam programy to jest czarny obraz wtedy spuszczam stronę na dół i łapie sygnał-dziwne.

Może ktoś ma jakieś pomysły aby to stabilnie działało. Ogólnie jak złapie sygnał to obraz jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam kupiłem DVB-T MT4163

 

Zainstalowałem tak jak w instrukcji pisało niby wszystko działa wykrywa, ale tak jak by nie było sygnału bo jest na pierwszej kresce, nie umie znaleźć żadnego kanału i za pomocą antenki dołączonej do zestawu i również jak podłączam kablówkę

 

Mam XP

 

co może być nie tak pomóżcie proszę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja mam taki problem, kupiłem tuner dvb-t mpeg-4 (jakiś no name)

 

dołączony do niego był program TotalMedia 3.5

 

włączam program, klikam w Telewizja i wywala błąd

 

"Wystąpił problem z aplikacją ArcSoft TotalMedia i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty."

 

podczas wyszukiwania kanałów też się tak dzieje

 

zaktualizował sterowniki karty graficzne, zainstalowałem nowego DirectX 9c i dalej to samo ...

 

WinXP SP2, grafika ATI Radeon 9550

 

ps. na laptopie o gorszych parametrach niż mój stacjonarny komputer wszystko działa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie - jak zmienić kodowanie EPG w AltDVB? Od zawsze mam krzaczki i od zawsze mnie denerwują...

Tak to wygląda:

Już po raz 77. kibice w naszym kraju będ± mieli możliwo¶ć wybrać dziesi±tkę najlepszych sportowców Polski, tym razem za osi±gnięcia w 2011 roku. Wyniki plebiscytu, organizowanego przez Redakcję Przegl±du Sportowego i Telewizję Polsk± poznamy podczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie program do oglądania TV na komputerze a dokładniej DVB-T. Ostatnio zainstalowałem ProgDVB,śmiga, OK, ale nie wiem czy jakość obrazu jest w 100% idealna. Jaki tego typu program zapewnia możliwie jak najlepszą jakość obrazu? Mój tunek to nbox dongle przerobiony do pracy na PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...