Skocz do zawartości

Karta DVB-T – jaki program do obsługi?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Polko: Próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne ??

Próbowałem, nawet kasowałem wszystko i instalowałem od nowa, ale nic to nie zmieniło.

 

Jak masz Vistę ,a coś nie chodzi ,to odpal za pomocą Windows Media Center.

W Windows Media Center w ogóle u mnie nie działa, poza tym w tym programie można chyba tylko oglądać, a mi właściwie zależy tylko na capsach, ewentualnie na nagrywaniu (to akurat działa).

 

Jeśli wszystkie zapisują się w takiej samej rozdzielczości to może jest wymuszony format 4/3.

Zapewne tak właśnie jest.

 

Zrzuty robione są w oryginalnej rozdzielczości bez aspectratio i wątpie aby dało się włączyć skalowanie do 1024x576.

Widać jednak się da, bo na samym początku wszystko było OK.

Dla przykładu (tak było na początku):

polsat24000586h69002009.th.jpg

 

Sprawdź na innym kodeku oraz innym filtrze video.

Ale na którym? Sprawdzałem już wszystkie możliwe ustawienia kodeków audio i wideo, ale zmienia się co najwyżej format i jakość wyświetlanego obrazu, a capsy cały czas się zapisują w rozdzielczości 720x576.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem te ustawienia, ale to jednak dalej nie to. Wprawdzie capsy się zapisują w prawidłowych wymiarach, za to obraz jest dużo gorszy - linie są postrzępione; na Video Mixing Renderer (tym bez 9), które to ściska capsy z kanałów 16/9, obraz jest wygładzony, wygląda prawie jak w TV.

Nie mogę sobie poradzić z tym programem, a to jak dotąd jedyny, który u mnie działa. Niestety tak to jest, że nigdy u mnie nie działa to, co u innych :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Trochę mnie dziwi dlaczego niektórzy tutaj się tak strasznie męczą. Jeśli ktoś chce poprzestać na oglądaniu polskich stacji DVB-T (nie zależy mu na funkcjach PVR, etc.) to wystarczy mu darmowy program Mirillis Splash Player Lite http://www.mirillis.com/splash.html Program nie wymaga żadnych kodeków, bo używa własnych do dekodowania strumieni H.264 (nie tylko w przypadku telewizji, ale też kamer HD, a nawet plików mkv i mp4...), chyba że ktoś chce używać akceleracji AVIVO kart ATI serii Radeon HD 2xxx / HD 3xxx / HD 4xxx / HD 5xxx (plus nowszych kart mobilnych i zintegrowanych). Wtedy musi zainstalować kodeki AVIVO (proszę wyszukać na stronie ATI " AVIVO codecs" lub w przypadku Windows XP przejść do http://support.amd.com/us/gpudownload/w ... nload.aspx ). W przypadku włączenia akceleracji AVIVO procesor może być dowolny, bo wszystko obrabia karta graficzna. W przypadku kodeków własnych Splash Playera wystarczy dowolny procesor dwurdzeniowy, a może nawet i słabszy.

Program mały, szybki i darmowy. Mam nadzieję, że namiary na niego komuś się przydadzą (chyba zwłaszcza w przypadku niektórych producentów, którzy podołączali takie sobie oprogramowanie lub nie dołączyli go tylko w wersji MPEG-2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na karcie dvb-t do laptopa będę mógł odbierać telewizję cyfrową naziemną nadawaną w Polsce w standardzie mpeg-4. Jest to karta analagowo - cyfrowa, która obsługuje standard mpeg-2. Słyszałem jednak, że za pomocą specjalnego oprogramowania można odbierać dvb-t mpeg-4. Czy jest jakieś oprogramowanie uniwersalne, które będzie pasowało do każdej karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany wyżej program zapowiada się ciekawie, powiem szczerze, że go nie znałem. Niestety chwilowo nie mogę korzystać - dał znać o sobie bug ;) Otóż mam dwie karty w komputerze - jedną wewnętrzną DVB-S/S2, a drugą - zewnętrzną po USB DVB-T. Niestety wykrywa mi tą pierwszą satelitarną, czyli nie radzi sobie z sytuacją, gdy jest wiele kart DVB w systemie. Oczywiście z satelitarnej DVB-T nie odbiorę, więc póki co program nie dla mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zakupiłem taką kartę NOT ONLY TV USB LV5TZ i nic nie działa. Mieszkam około 30km od stacji nadawczej w Jemiołowie (lubuskie), gdzie działa już multiplex. Zainstalowałem program dołączony do tunera (TotalMedia 3) oraz jakiś sterownik. W menadźerze wszystko ok znajduje tuner. System windows xp. Po scanowaniu znajduje mi niemieckie programy (40km do granicy) a polskie nic. Próbowałem także na antenie pokojowej ze wzmacniaczem(antena wystawiana za okno) i nic. Gdy podłącze tą antenę do TV znajduje mi kanały. Nie wiem co już mam zrobić żeby to działało. Może jakiś inny program to ruszy. Kodeki też mam wgrane. Czytałem na forum, że pomogła pobrana od kogoś lista kanałów do tego programu oczywiście z tego samego rejonu. Jeśli jktoś ma liste z Jemiołowa do Totalmedia 3 to bardzo bym prosiło o nią. Na forach widziałem również iż w tym programie otwiera się więcej stron do ustawienia tego urządzenia. Jeśli miał ktoś z Was podobny problem to proszę o informację jak sobie z tym poradziliście. Z góry dziękuje za każdą informację. :(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja polecam VLC Media Player (Otwórz urządzenie przechwytujące trzeba podać ręcznie częstotliwość). U mnie na Medionie (CTX 918) działa wyśmienicie zarówno na Ubuntu 9.10 jak i na Windows 7 (po instalacji kodeków Cyberlinka/Trial PowerCinema6).

 

Jak dla mnie VLC MediaPlayer jest jedynym (a w dodatku darmowym programem) dzialającym na Windows 7, wszystkie inne albo miały problem z renderowaniem obrazu, albo były totalnie niestabilne. W VLC MP mamy wszystko co potrzeba filtry poprawy jakości, usuwanie przeplotu itp. Może nie jest to super aż tak super rozwiązanie jeśli chodzi o listy kanałów, ale przynajmniej generuje obraz najlepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Widzę, że są tu ludzie którzy raczej będą potrafili mi pomóc. Przejrzałem już wszystkie fora i dalej mój tuner nie działa. Zacznę od początku.

Mój tuner to X3M Tu1100-R, pracuję na Windowsie 7 i przy karcie graficznej RADEON HD 5750 Formuła oraz przy procesorze 4x2,66GHZ. TotalMedia, który jest dołączony działa tylko z Vistą i XP, a na Sevenie, zaraz po tym jak wykryje kanały zawiesza się. Więc spróbowałem AltDVB.

 

Otóz program znajduje kanały, poprawnie nagrywa . Problem jest z obrazem i dźwiękiem. Próbowałem już chyba wszystkich kodeków, jednak nadal jest error graph file, bądź też nic się nie wyświetla, tylko czarna plama.

 

Oto screen z programu:

http://img85.imageshack.us/img85/3472/screenr.png

 

Czasem gdy włączam altdvb pokazuje mi się pod koniec tej listy ładowania [...]i ostatnia linijka "Run state" - i na tym się zatrzymuje. Co jest tego przyczyną? Czasem również normalnie podczas gdy powinienno się pokazać okno AltDVB program zawiesza cały komputer.

 

Proszę o pomoc, to jedyny program który obsługuje mój tuner (DVB Dream pokazuje błąd i pracę w trybie offline, a totalmedia nie jest kompatybilny z Windows 7)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Total Media z Windows 7 działa świetnie - sam korzystałem z Total Media przez bardzo długi okres (konfiguracja x86 - 32 bit). Nie potrafię powiedzieć, czemu u Ciebie nie startuje, może to być jakiś konflikt z już zainstalowanymi kodekami?

 

Co do samego problemu z AltDVB - widzę, że masz CoreAVC. Obraz powinien zadziałać właśnie z nim. Jaką masz jego wersję? Aktualna to 1.9.5. Jeśli na niej pokazuje Ci się błąd "Cannot find PIN..." to musisz delikatnie przykombinować. Zrób tak:

- Wejdź w Settings --> DirectShow --> Filters

- w oknie znajdź CoreAVC i zrób mu Delete

- kliknij na Add Filter i z listy wybierz CoreAVC (dwuklik)

- możesz zanim klikniesz OK zajrzeć na Property Page - są tam opcje CoreAVC, można przykładowo odznaczyć tą wkurzającą ikonę w zasobniku systemowym

- klik OK

- CoreAVC powinien wyświetlać się na czarno (kodeki mogą być na czerwono - wtedy nie działają, lub na czarno - wtedy są OK).

- dalej przejdź w oknie Settings do Graph-DVB-H264 i teraz Video ma być CoreAVC, Audio - u mnie działa Moonlight Odio Dekoda, ale trzeba go sobie znaleźć w necie; jeśli zadziała Ci inny - zostaw inny, obydwa Postprocessors puste, a Rendery na Video Mixing Render 9 dla obrazu, a dźwięk u mnie mam Default DirectSound Device i działa.

 

Na koniec restart AltDVB i powinno zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość obrazu to 720x576, więc jak powiększysz ponad to, to zawsze coś musi się spikselizować. Można próbować pokombinować z ustawieniami CoreAVC (jak oglądasz - prawym DS Filters i wybierasz CoreAVC - pojawi się okno konfiguracji). Tam są m.in. ustawienia usuwania przeplotu. Oprócz tego możesz próbować z innymi kodekami - przykładowo z tego co pamiętam z nowszymi PowerDVD instalują się kodeki H.264 od Cyberlinka - można je dodać i użyć w AltDVB (dodawanie tak jak z CoreAVC - Add Filter, szukasz Cyberlink H.264, HD, albo coś w podobie i dodajesz). W każdym razie niestety obraz jest jaki jest w DVB-T, to nie HD. Na monitorach komputerowych nie wygląda jakoś szalenie rewelacyjnie - na TV jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wierzę , że to nie to. Jutro spróbuję nowszych sterowników do karty graficznej. Ten obraz był dużo lepszy na WinXP... , jutro też spróbuję innych sterowników. Ale mimo wszystko dzięki, mimo że obraz nie jest za ciekawy - to jest ;].

 

Edit, już ustawiłem - trzeba było wybrać opcję Overlay Mixer, na Video Render też było ok tylko obraz nie chciał się dobrze na Full screena rozciągnąć. Tylko nie wiem czemu, ale elementy stałe na ekranie (takie jak trójkąt, logo czy inna naniesiona grafika) drgają. Ale to da się znieść ;), heh. xd Wiedziałem, że na tym forum znajdę pomoc, jeszcze raz - dzięki ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale drgania mniej wkurzają niż taki okropny obraz. Ale mam jeszcze jedno pytanie, czemu czasem podczas reklam, gdy kończy się jedna reklama a zaczyna druga to obraz wariuje? Tzn. cały się paskuje, odwraca itd... . No i ogólnie porównałem nagranie z tamtego okresu i nagranie z dzisiaj, niestety obraz jest trochę gorszy. Powiedzcie mi, czy to może być wina tunera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skakanie obrazu podczas reklam dotyczy chyba tylko TVN-u i jest tak, bo TVN nadaje jedne reklamy w 4:3, a inne w 16:9. Przełączanie następuje ok. sekundę przed wejściem następnej reklamy i w zależności od konfiguracji to może być widoczne.

 

Jakość obrazu w przypadku tunerów do komputerów jest totalnie niezależna od tunera, bo tunery komputerowe nic z obrazem nie robią. Karta DVB/Tuner do PC przekazuje do programu czysty strumień od nadawcy z jakością taką, z jaką on nadaje. To od kodeków w komputerze zależy jak obraz zostanie przetworzony i jak będzie wyglądał. Dla tunera w komputerze sygnał to kupka zer i jedynek, nie rozróżnia ani co to jest obraz, ani co to jest dźwięk. Dopiero oprogramowanie rozpoznaje co jest czym, rozbija to, przetwarza i wyświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc co mam zrobić żeby obraz się nie psuł przy reklamach? Jak nagrywam jakiś film, którego teraz nie oglądam, to jest to udręka, bo przyjdą reklamy i wszystko popsują ;/. Miałem zamiar iść do serwisu z tym tunerem, ale widzę że w końcu wspólnie jakoś ogarniemy ten tuner. Ehh.. . Spróbuję dzisiaj jeszcze tych innych kodeków (Cyberlink chyba, tak?). Dręczy mnie też TotalMedia, bo mam go dołączonego, więc powinien mi działać, a tak nie jest. A on w zupełności by mi wystarczył.

 

Edit, OK, ściągnąłem PowerDVD z CyberLink. Co mam teraz zrobić? Wybrałem jakiś tam CyberLink Video Decoder ale obrazu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popsują w jakim sensie? Powinno zrobić cyk i przestawić się na 4:3, a jak wróci 16:9 - cyk i 16:9. Tak nadają i już. Przypuszczalnie można zmusić AltDVB, żeby nie robił "cyk" , wybierając Video Aspect Radio pod prawym na stałe 16:9, ale wtedy jak będzie reklama w 4:3, to ją rozciągnie (aczkolwiek nie próbowałem). Total Media robiłby takie samo "cyk", może najwyżej inaczej by się uwidaczniało, ale jak coś jest tak nadawane, to jest tak nadawane i pewnych rzeczy się nie przeskoczy.

 

Co do samej jakości i jej "pogorszenia" - także może być to wina samych nadawców. Nie wiem jak jest teraz, bo Kraków wyłączono, ale pierwotnie przekaz DVB-T prowadzono z multipleksowaniem statystycznym, czyli bitrate kanałów było zmieniane dynamicznie, w zależności od zapotrzebowania. W pewnym momencie zrezygnowano z tego i ustawiono wszystkim po równo (oprócz TVP Info, które dostało mniej Mbit/s). Jeśli to się nie zmieniło, to owszem - może być gorzej niż było, ale dotyczy to tylko dynamicznych scen, gdzie przy statystyce kanał dostałby na chwilę nieco więcej przepływności, a przy CBR to nie nastąpi. Czemu dokonano zmiany? Nie wiem.

 

CyberLink Video Decoder to kodek do SD. Ma być coś z H.264, HD lub AVC w nazwie. Jak nie ma, to w tej wersji PowerDVD nie było dołączonego kodeka HD.

 

Co do Total Media: Jak go instalujesz, to kiedy się zawiesza i w jaki sposób? Jest jakiś komunikat o błędzie? Cokolwiek po czym możnaby wywnioskować o co mu się rozchodzi? Jak pisałem - pod Windows 7 Total Media testowałem sam, jeszcze jak było DVB-T w Krakowie i zwiechy nie uświadczyłem. Przy instalacji też nie trzeba było nic kombinować nietypowo - działał jak pod Vistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem, że powinno się robić cyk, ale zamiast cyk to obraz zaczyna wariować, o czym już pisałem. Co do TotalMedia to gdy znajdzie kanały (wszystkie 7 na raz), to przestaje pracować. W menadżerze zadań pokazuje, że program nie odpowiada, nie można na niego przełączyć, klinąć stop - nic. Jutro dodam ze wszystkiego screeny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...