Skocz do zawartości

Problem z Twinhanem


Piotr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem z kartą twinhan: nie znajduje mi żadnego kanału tak jakby w ogóle nie była podłączona do satelity.

Jakośc mam na zero, ale wydaje mi się że karta jest dobrze podłączona do satelity bo podłączałem parę razy. W ProgDVB mam komunikat "Device not started" O co chodzi????

 

PS

Mam podejrzenia, że karta nie jest zainstalowana mimo takiego komunikatu bo nie ma jej w liście urządzeń w Menadżerze. Jak zainstalować?

OK. Jest już na liście w Menadżerze ale dalej nic

 

 

edit:

W TwinhanDTV mam teraz moc(?) 82% i jakośc 52% ale szuka dwie sekundy i nic nie znajduje. Czy to za mało? Podobnie w najnowszym ProgDVB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z kartą twinhan: nie znajduje mi żadnego kanału tak jakby w ogóle nie była podłączona do satelity.

Jakośc mam na zero, ale wydaje mi się że karta jest dobrze podłączona do satelity bo podłączałem parę razy. W ProgDVB mam komunikat "Device not started" O co chodzi????

 

PS

Mam podejrzenia, że karta nie jest zainstalowana mimo takiego komunikatu bo nie ma jej w liście urządzeń w Menadżerze. Jak zainstalować?

OK. Jest już na liście w Menadżerze ale dalej nic

 

 

edit:

W TwinhanDTV mam teraz moc(?) 82% i jakośc 52% ale szuka dwie sekundy i nic nie znajduje. Czy to za mało? Podobnie w najnowszym ProgDVB.

 

czy antena jest bezposrednio podłaczona do karty???

jeśli nie to może się wieszać konwerter,

ja mam tak gdy nie wyłącze 'n-ki'

pozdro k.stefan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem prawie rozwiązany. Prawie bo nie chodzi przy podłączeniu przez Fergusona. Może to wina kabla, że za długi? Mam po prostu trochę za mało mocy (ok.60%) chociaż na niektórych tp. jest 75% i zielono a i tak g.... widać.Jakość cały czas ok.85-90% na tyle na ile sprawdziłem. Nieważne bo teoretycznie powinienem mieć już drugą antenę, ale na allegro jak to na allegro....

 

 

 

Rozwiązanie inne niż napisaliście. Otóż na 99% gryzą się sterowniki do płyty głównej (mam nforce i sterowniki nvidia nforce) ze sterownikami {BDA} twinhan bo tylko na nich chodzi.

Rozwiązanie jest może proste tylko jak na to szybko i samemu wpaść?

Otóż należy najpierw zainstalować sterowniki do karty a potem do płyty.....

 

Wydaje mi się że problem wynika z tego że gryzie się karta sieciowa na płycie z Twinhanem.

 

Dziwne tylko że nadal nie mam karty widocznej w Menadżerze wśród kart sieciowych. Wydaje mi się też że na niektórych tp. jest za mała moc (L) i nic nie znajduje ale przez brak drugiej anteny nie miałem jeszcze czasu posprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bo przy okazji zmieniłem system i instaluję wszystko. Nie ma Twinhana na liście kart sieciowych. Pamiętam że za którymś razem był ale krótko :)

A mogłem sobie kupić SS2 to się skusiłem na produkt z 2006roku....

 

Co do tej mocy to może to wina kabla bo to taki co niegdyś był używany do tv naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to na 90% wina karty siec. na płycie. Poza tym ProgDVB to szajs który u mnie wieszał się po 5 minutach i zmieniłem na DVBDream.

 

Mam tylko problem z sygnałem na około 6-8 górnych częstotliwościach i na Astrze i na HB- w ogóle brak. Zastanawiam się czy nie mam źle ustawionych parametrów konwertera. Mam takie: LOF1=9750, Przełącznik: 11700 i LOF2=10600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są uniwersalne.

 

edit: Już mam to obcykane: po odłączeniu prądu (zasilania) do konwertera, który mam na razie podpięty pod Fergusona karta Twinhan przestaje działać. Jest moc i siła, ale nie ma audio i video. A więc wyłączam kompa, robię pstryk na routerze żeby odłączyć internet, włączam DVBDream, włączam internet i wszystko działa do następnego braku zasilania w konwerterze. Co ciekawe nic się nie chrzani jak wyłączę z prądu sam komputer.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odkopię temat lekko.

 

Też mam mały problem z Twinhanem, co prawda nie taki jak tutaj opisywany. Nie będę zakładał nowego tematu, bo to nie ma sensu, więc napiszę tutaj.

 

Czy można jakoś zwiększyć moc zasilania konwertera? U mnie w programie AltDVB pokazuje, że siła sygnału wynosi około 40% a jakość około 70% a chciałbym zwiększyć te wyniki, po co? Dla pewności, aby być w pełni przekonanym, że nie będzie mi "zrywało" sygnału. Dokładnych danych co do jakości i siły sygnału nie podam, bo nie mam obecnie podłączonego kabla, jest on aktualnie podłączony do dekodera. Czy da się zwiększyć jakoś siłę i jakość sygnału? Proszę o jakąś odpowiedź, na dekoderze pokazuje mi na większości TP siłę 99% i jakość też 99% a na karcie jak widać siłą o ponad 50 punktów procentowych niższa a jakość o 30 punktów. Proszę o odpowiedź, bo już nie wiem co mam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o jakąś odpowiedź, na dekoderze pokazuje mi na większości TP siłę 99% i jakość też 99%

Dlaczego abonenci platform cyfrowych na swoich "malutkich" antenach uzyskują takie wyniki? Ciekawe, jak to jest z tymi paskami sygnału w tunerach operatorów satelitarnych. Będę musiał się temu z bliska przyjrzeć 8) Oczywiście czasami można przeżyć lekki szok, jak się podłącza jakiś inny sprzęt i raptem sygnał na możliwie największej granicy spada do połowy :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż skoro moja 90-siątka już lepszych wyników nie osiągnie to nie będę się męczył, ale zmieniam konwerter to może będzie jakoś lepszy od tego, który jest aktualnie a za bardzo nie wiem jaki jest, bo nie ja go kupowałem tylko mój tata, kilka lat temu ja się tym nie zajmowałem.

 

 

Szok to lekki jest jak nagle taki spadek jest.

 

Mam w planach wymianę samej anteny na większą, albo od razu zabawę w DX-era he, ale zanim kasę uzbieram to trochę minie czasu, o ile dożyję... :P

 

Napisali w danych technicznych konwertera, że współczynnik szumów wynosi 0,1dB, możliwe to jest? Bo jakoś mam co do tego wątpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...