Skocz do zawartości

platforma "n" - pytania początkującego


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam n recorder podłączony 2 kablami do konwertera Twin. Czy jest możliwe dołożenie konwertera Single jako zez na Astrę i podpięcia go pod jeden z kabli? Jaki przełącznik Diseqc powinienem kupić?

 

//edit

Ok, wyczytałem, że takie połączenie: http://img196.imageshack.us/img196/5461/rysunek1.gif jest możliwe. Teraz tylko pytanie, który przełącznik wybrać, żeby bez problemu współpracował z recorderem? Obsługuje DiSEqC v. 2.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast konwertera single dokup twina - wtedy zyskasz możliwość jednoczesnego nagrywania i oglądania kanałów z Astry. Ja mam u siebie taki zestaw i zastosowałem DiseqC Wavefrontier 5/2+1 (jest na Hollex.pl) a do tego 2 x konwerter twin Inverto i chodzi bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, każdy TV zamieni sygnał HD na SD. Nie ma tak, że ten zamieni, a ten nie.

Mam jeszcze jedno pytanko do tego co dowiedziałem się stronę wcześniej. Wiem już, że kanały HD będą mi działać, tylko w gorszej jakości, ale czy możliwe, że na antenie 60 będą działać w miarę poprawnie? Czy też jest jednak konieczna inwestycja w większy talerz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały HD będą działały Tobie na tv SD. Nie wiem czy masz na tyle dobrą wyobraźnię, aby wyobrazić sobie jak rewelacyjnie wygląda jakość HD na SD, ostrość jest imponująca i pomimo, że nie wykorzysta się potencjału jakości na SD w 100% to jakość jest absolutnie imponująca. Nie tylko wszystko lepiej widać ze szczegółami, detalami, niuansami, ale nawet obrazy dalsze są ostre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio pomagałem znajomemu montować telewizję N.

Niestety nie udalo nam sie zlapac odpowiedniego sygnalu. Mam podejrzenia co do poprawnej pracy ktoregos z urzadzen a to daltego gdyz krecilismy we wszystkich kierunkach a poziom sygnalu byl taki sam ok 59% czasami skakal ale to o 2% max.

Próbowaliśmy nawet z miernikiem sygnału i też na mierniku poziom był cały czas taki sam ani nie wzrastał ani nie malał.

I chcialem sie zapytac czy takie cos jest normalne?? Ustawiajac u siebie C+ nawet niewielkie ruchy skutkowały dużą różnicą w pasku poziomu sygnału dlatego mnie to zastanowiło. Co może być winne?? Mysłałem że może oczko jest jakies felerne??

A wy jak myslicie?? Mam nadzieje ze ktos mi pomoże, z góry wielkie dzięki :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
#karaspr, testowałeś czy tak ci się wydaje? HDCP nie pozwoli na podłączenie dwóch TV. Zresztą jeśli wiesz co to HDCP.

wiem co to jest HDCP, a twoje osobiste wycieczki sa zenujace.

 

oto przykladowe splittery obslugujace HDCP:

http://www.provantage.com/connectgear-h ... ONG01J.htm

http://www.octavainc.com/HDMI%20distrib ... 0port.html

http://sklep.rms.pl/index.php?p2659,roz ... ntent=2659

 

znalezienie ich zajelo mi 5 minut, moze ty tez powinienis poszukac zamin napiszesz ze czegos takiego nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rivam,

no właśnie chyba nie do końca tak... Bo ja znalazłem coś takiego:

 

"Mam dwa telewizory, które chcę podłączyć pod jeden dekoder. Pierwszy telewizor posiada HDMI, a drugi component. Po zakupieniu odpowiednich kabli i po podłączeniu telewizorów, gdy oba grają, wszystko jest ok. Problem zaczyna się gdy wyłączam jeden telewizor, podłączony HDMI, na telewizorze componentowym, pojawia się komunikat " błąd, ochrona przed nagrywaniem...". Gdy wyciągnę kabel HDMI z telewizora, to drugi gra normalnie. Jak rozwiązać ten problem? Może jakiś inny sposób podłączenia? Będę wdzięczny za wszelkie rady."

 

Z tego wynika, że się da, ale przy jednoczesnym użytkowaniu... Może to ktoś potwierdzić, bo ja dopiero w piątek się za to zabiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...