Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest szansa na jego naprawę przez kogoś kto umie trzymać lutownicę w ręce i co trzeba wymienić?
Najszybciej jakiś kondensatorek się posypał... Możesz go rozkręcić, obejrzeć wzrokowo czy jakiś nie jest "spuchnięty", a jak nie będzie widać, to miernik w dłoń i po kolei każdy sprawdzamy. Koszty materiału nie są duże, zaledwie 2-5PLN, w zależności jaki element się spalił. Jego wymiana też nie jest zbyt trudna, no ale rzeczywiście - trzeba posiadać jakieś umiejętności w lutowaniu. Jak zaniesiesz do serwisu, to zapewne przygotuj się na koszt wahający się w granicach 50-100PLN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z echostarem dsb717 mianowicie w dniu rozwiazania umowy dekoder ulegl awarii...cala czestotliwosc pionowa(V) jest nieaktywna niskie jak i wysokie pasmo dziala tylko H...dekoder ma jeszcze 3 miesiace gwarancji...dzwonilem na infolinie CP proszac o przyslanie kuriera aby dostarczyl sprzet do naprawy a tu nic od trzech tygodni cisza...czy to swiadome wyczekiwanie ze strony CP az minie mi gwarancja? A moze powyzsza usterke mozna usunac domowym sposobem? Pomocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że to wina tunera? Sprawdzałeś go na innej instalacji? W ramach możliwości sprawdź u sąsiada, albo swojego dystrybutora. Równie dobrze mógł zostać uwalony konwerter, a także przełącznik DiSEqC. Nie korzystasz z żadnych "zezów" na inne satelity? Sprawdź jeszcze ustawienia LNB w menu tunera - może coś po prostu się przestawiło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze posprawdzać napięcia jakie wychodzą ze złącza antenowego w tunerze, podłącz jakiś mierniczek i zerknij czy podaje odpowiednie napięcia. Tylko zwarcia nie zrób. ;)

Usterka - albo jakiś detal w stylu kondensatora w okolicach głowicy, albo sama głowica (a to już duży problem).

 

Chyba masz w karcie gwarancyjnej namiary na serwis, skontaktuj się z nimi i podeślij do nich dowolnym kurierem czy poczta, na własny koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam 2 dekodery cyfrowy Polsat jeden to thomson dsi30po a drugi echostar.Przy thomsonie nie ma w\ogóle karty a przy Echostarze jest ta czarna ale kilka dni temu przestała być aktywna.Mam pytanie jak to się mogło deaktywować skoro dekoder odbierał tylko Astrę??Jak to się dzieje???

Wysłałem podania o przyznanie nowych kart do tych dekoderów i nie wiem czy w\ogóle jest możliwe że mogą przysłać mi te karty jako że nie jestem abonentem tylko kanały FTA..Jak myślicie, czy przyślą?

Odnośnie Thomsona to nie wiem jak go bez karty uruchomić wiem że do dsi50po jest oprogramowanie co działa bez karty ale tu to nie wiem.Niech ktoś mi doradzi jak uruchomić te dekodery..proszę o pomoc.

podsumowując

1)czy przyślą te karty?

2)jak uruchomić te dekodery?

3)w jaki sposób odbywa się aktywacja i dezaktywacja kart?

4)jak to się ma gdy dekoder odbiera tylko astrę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu ? To już pięć miesięcy i pięć dni, jak stare karty nie działają. Musisz skontaktować się z BOK w sprawie wymiany kart. Nie ważne jakiego satelitę odbierasz, bo i tak Twoje dekodery umożliwiają odbiór tylko kanałów FTA (po zakończonej umowie). Tak w ogóle, to słowo to piszemy oddzielnie, post przenoszę w odpowiednie miejsce i tutaj rozmawiamy tylko o oryginalnym sofcie do dekoderów CP.

 

1) Muszą. Musisz zadzwonić w tej sprawie.

2) Dekodery muszą posiadać aktywną kartę.

3) W BOK.

4) Ogólnie kanały FTA, nieważne z jakiego satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty są przysyłane do właściciela dekodera lub też na adres do korespondencji, który widnieje w firmie Cyfrowy Polsat. Na inny adres zapewne nie przyślą karty. Przesyłka jest oczywiście na koszt nadawcy w tym przypadku CP. Ale skoro nie jesteś właścicielem dekodera (bynajmniej CP o tym nie wie) to obstawiam, że nowa karta już dawno została wysłana do byłego właściciela dekodera.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie dziwi was fakt że mój dekoder Sagem działa cały czas na starej karcie!

Ciekawe jak długo jeszcze!

 

Mam problem ze skontaktowaniem się z poprzednim właścicielem dekodera.Na allegro skasowali dane o aukcjach i nie można teraz znaleźć danych kontaktowych.Niech ktoś mi pomoże.Podaje numer starej karty:07 3240 6312 24.Jak ktoś wie jak to można załatwić niech pisze... w Cyfrowym Polsacie tez nie mają danych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , prawdopodobnie mam konkretnie zepsuty samsung dsb 305 (nieopłacalna naprawa),czy istnieje możliwość aby cyfrowy polsat sprzedał mi dekoder z nową karta i nowym aneksem do starej umowy ,poprostu nie chcę rozwiązywać starej bo mam 3 miesięczny okres wypowiedzenia itrzeba płacić za friko.Aha dekoder po gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tunerek Polsatu ,, Thomson DSI 30 PO wraz z karta (chyba nieaktywna.. ) po właczeniu wywala bład karty 01. żaden program nie działa nawet FTA ( sygnał satelitarny tuner pokazuje ok). program.. co z tym idzie zrobić.?

1.. Np, aktywować jakiś pakiet CP.. ( znany jest tylko numer karty nic więcej..).. Czy jak bym zaszedł do dystrybutora podpisał nową umowę na tej karcie to tuner ożyje a może dadzom nową kartę...???

2. Czy tylko sie na tym da uruchomić kanały FTA. jeżeli tak to w jaki sposób..??

3. Czy dac sobie z tym spokój i wyrzucić na złom a ewentualnie podpisać umowę n z CP i wypożyczyć tuner..?? Z góry dzięki za wszelkie sugestie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak nawet nie wiesz kto był wcześniej właścicielem to raczej nadaje się tylko na złom. I jedyne co Ci pozostaje to podpisać umowę z CP i np. wydzierżawić dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...