Skocz do zawartości

Schemat serwisowy Humaxa CI-5100 poszukiwany


Frazes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A mógłbyś mi ten schemat podesłać (teraz mój mail jest widoczny, zresztą Ty jako admin i tak masz pewnie na niego podgląd :) )???

 

Sprawa wygląda tak, że wczoraj poszedł mi chyba tranformator w tunerze (nagle trzy razy tuner szybko zaczął się restartować, aż w końcu wszystko zgasło na amen i pojawił się smrodek, a po otwarciu obudowy najbardziej czuć było właśnie transformator, poza tym po wyłączeniu i włączeniu wyłącznika sieciowego właśnie chyba z niego wydobywają się dźwięki - jakby tykanie), a nie chcę go wysyłać do "Sensora" (pytanie czy w ogóle by go jeszcze zrobili, bo rzecz jasna już dawno po gwarancji), bo łącznie z przesyłkami by to raczej sporo czasu zajeło, ale może tu (tzn. w Ciechanowie) znajdę jakiegoś dobrego elektronika (sam się nie znam) i po to ten schemat (wersja kablowa chyba się tak bardzo od środka nie różni od satelitarnej???)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Frazes padł zasilacz.To normalne w Humaxach.Poszukaj w necie bo sa w wielu miejscach opisy które elementy (kondensatory) należy wymienić.Mozna tez kupic cały zasilacz.

 

Cytat z innego forum:

C09 1000uF 16v 85°C -> tu kup zamiast 16 to 25Volt i 105°C

C10 1000uF 16v 85°C -> jw.

C13 1000uF 25v 85°C -> tu kup zamiast 25 to 35Volt i 105°C

C14 1000uF 25v 85°C -> jw.

C15 470uF 25v 85°C -> tu kup zamiast 25 to 35Volt i 105°C

C16 470uF 25v 85°C -> jw.

C17 220uF 50v 85°C -> tu kup zamiast 50 to 63Volt i 105°C

C18 220uF 50v 85°C -> jw.

C19 100uF 50v 85°C -> tu kup zamiast 50Volt to 63Volt i 105°C

C20 100uF 50v 85°C -> jw.

C21 1uF 50v 85°C -> a tego kup zamiast 50Volt to 63Volt i 105°C (tzw.Benjamin)

 

Jesli zdecydujesz sie juz na wymiane kondensatorow, to powinienes za jednym razem wymienić rezystor i diodę Zenera:

 

R21 100 Ohm 0.25w

ZD3 30v Dioda 1.3w Zenera

Uwaga: uF oznacza microFarad!

 

Chociaż jeśli śmierdzi trafo to wymiana samych kondensatorów nie pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że warto zaglądać do serwisu elektroda.pl, oraz na ich forum przy takich problemach - jest to polskie (w sumie to nawet międzynarodowe, bo angielskie forum też funkcjonuje) internetowe centrum elektroniki. Można tam spotkać największych guru polskiej elektroniki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podpytałem serwisanta u nas i jeśli to faktycznie kondensatory, to może się tego podjąć, ale standardowe koszty serwisowe u nas: 60 PLN. Jeśli się zdecydujesz - wpadnij na Anieli Krzywoń i pytaj o Mariusza. Jeśli nie - spróbuj na wspomnianym wyżej forum elektrody - jestem pewny, że ktoś tam się znajdzie z Krakowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...