Skocz do zawartości
  • 0

Czy moge zrobić coś z niedziałającej anteny?


mat_lewq
 Udostępnij

Pytanie

Witam.Mam takie pytanie.Otóz mam anteny bo były mieszakańcach mojego mieszkania.Zostawili ją oni nie wiem dlaczego.Przejdżmy jednak do rzeczy.Z tej anteny odbieram kablówke,ale mam dylemat bo nie wiem czy moge ją użyć jako normalnie antent satelitarnej????Prosze o odpowiedź

 

P.S Nie wiedzialem gdzie ten temat napisać więc napisałem tutaj.

P.S.2 Za wszelkie niedogodności przepraszam.

P.S.3 Za błędy ortograficzne też przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Moze chodzi Ci o to ze masz podciangiety kabel od tej anteny do niazdka podobnego jak kablowki robia?? A sprawdzales czy leca tam programy z kablowki?? Czy tylko po gniazdku osadziles?? Bo moze ktos sobie zrobil taka instalacje satelitarna z takim gniazdkiem i po prostu trzeba tam dekoder podpiac. Przynajmniej z tego co piszesz tak wynika

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Prześledź gdzie prowadzi kabel z czaszy - do czego (jakiego urządzenia) jest teraz podłączony. Być może należy przyłączyć się do tego, do czego jest ten kabel podłączony (bo być może jest to multiswitch). Wyjrzyj też jaki konwerter jst zamontowany przy tej czaszy - czy idzie od niego jeden, czy kilka (wtedy ile?) kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tos stary namieszal strasznie. Z tego co wiem to takiego kabla nie mozna rozdwajac czy roztrokowywac :D bo to zasilanie przeciez tam do LNB jest puszczone wtedy bylo by male zwarcie albo podwojenie pradu napiecia czy czego tam (niegdy z tego nie bylem dobry) w kazdym bac razie mam jeden dobry (moim zdaniem pomysl) wez utnij te kable albo przekrec antena gdzies i wtedy zobaczysz do kogo/czego byla podpiet (znaczy kto zacznie narzekac albo cos przestanie dzialac)

 

Pozdrawiam

Krzychu

 

Ps. jesli to jakas pseudo zbiorowka to jakas prywatna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@mat_lewq

 

Rozdwojony, ale w jaki sposób? Po prostu rozcięty, do niego dołączony drugi i to zaizolowane? Czy jest tam jakiś rozgałęźnik i jeśli tak to jak mniej więcej wygląda (czy ma jakieś napisy). Co masz na końcu kabla - jaki rodzaj wtyczki (lub gniazdka) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...