Skocz do zawartości

Migracja z Cyfry + do platformy CANAL+


Mr. Brooks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piszesz Grabar

jeśli pismo dotrze do Cyfry+ już w maju, ale będzie miało stempel pocztowy z datą tam 29 czy 30.04.2013, to termin NIE zostanie przekroczony i wypowiedzenie nadal jest skuteczne!

Podstawa prawna takiego zapisu o stemplu..??

Regulamin stanowi całkiem co innego.. Tak samo kodeks cywilny nic nie mówi o stemplu.. A on ma tu zastosowanie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłanie 30 kwietnia wypowiedzenia z tytułu utraty gwarantowanych programów mija się z celem. Ponieważ wypowiedzenie do operatora dotrze po 1 maja 2013 roku czyli po czasie ..Jedynie operator może okazać dobrą wole i uznać wypowiedzenie

Nie ma zapisu w żadnym z regulaminów że decyduje stempel pocztowy ...

Skoro nie ma w regulaminie ma zastosowanie kodeks cywilny i inne ustawy.. Skoro programy gwarantowane zostają przykładowo wyłączone z dniem 1 kwietnia to w praktyce pozostaje 15 dni na wysłanie wypowiedzenia by potem mieć pewność ,że wypowiedzenie było skuteczne.. Bo tak będziemy gdybać swawolić etc.. :jupi::jupi:

 

kuźźźźwa ile jeszcze można pisać

art.15 paragraf 5 regulaminu Umowy o Abonament - w Cyfrze+ decyduje data stempla pocztowego - zrozumiał? i nie róbcie już więcej zamieszania

O czym ty facet [beep]..???

REGULAMIN UMOWY O ABONAMEN Cyfra +

Artykuł 8. ROZWIĄZANIE UMOWY

§ 4. Oświadczenie o wypowiedzeniu Umowy wywiera skutek na koniec miesiąca

kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym oświadczenie doszło do drugiej strony

w taki sposób, że mogła zapoznać się z jego treścią.

Także też [beep]ki doczytajcie co stanowi Paragraf 15

 

Oświadczenie musi dość do drugiej strony taki zapis regulaminu..

 

człowieku mieszasz....

po pierwsze - rozwiązujemy umowę wg art7 par.1

po drugie - jeżeli mówimy o obecnej sytuacji wg pow. artykułu czas na rozwiązanie do 30 kwietna

po trzecie art 15 par. 5 mówi :"O zachowaniu przewidzianych Regulaminem terminów do składania oświadczeń woli (...) decydować będzie data stempla pocztowego przesyłki zawierającej takie oświadczenie"

 

czyli reasumując - wypowiedzenie wysyłamy do 30 kwietnia; jeżeli dojdzie ono do 30kwietnia do Cyfry+ umowa rozwiązana 30 kwietnia - jeżeli dojdzie po 30 kwietnia (a przed 31 maja) rozwiązanie następuje 31 maja.

Czy coś jeszcze dodać?

P.S. data otrzymania przesyłki jest równoznaczna z tym że dana strona w tym dniu zapoznała się z treścią - to tak na koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie potrafi zrozumieć, że Art. 15: "Postanowienia końcowe" precyzuje terminy (§5. O zachowaniu przewidzianych Regulaminem terminów do składania oświadczeń woli przez Abonenta lub Operatora CYFRY+ decydować będzie data stempla pocztowego przesyłki zawierającej takie oświadczenie.), niech wysyła tak, żeby pismo dotarło wcześniej. Jeśli tego zapisu by nie było, wtedy mają zastosowanie postanowienia kodeksu cywilnego. KONIEC. KROPKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultant wyrażnie mi powiedział Platyna z Serwisami cała jak na stronie NCplus.pl

Ale powiem szczerze Wole Silver z paczką c+ i cos gratis i pace za 0zł i tyle nie potrzebne mi serwisy bo nie będe z nich korzystał

 

W Universe masz te same kanały co w Silver za 10zł taniej (49zł). W Silver masz dodatkowo nc+go z którego pewnie też nie będziesz korzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doceniam spryt polegający na podesłaniu starego regulaminu, ale najnowszy jest tutaj:

http://www.cyfraplus.pl/upload/2012/12/ ... pitalu.pdf

 

Art. 15 § 5.

 

:lol:

 

I zanim zaczniesz spinki, to sprawdzaj zawsze czy akt prawny z którym masz do czynienia aby na pewno jest aktualny, bo w prawdziwym życiu możesz się ośmieszyć :wink:

 

Czyli co sugerujecie Panowie, że przez tyle edycji regulaminu był w nim zawarty martwy zapis? Powołajcie się na Kodeks cywilny przy tym regulaminie, to się pośmiejemy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały regulamin

http://cyfraplus.pl/files/_Umowy_o__Abo ... zesnia.pdf

Przytocz ten fragment o tej woli stemplu pocztowym coś ci pokickało dokładnie.. regulamin wyżej.. w linku..

Mat u zastosowanie kodeks cywilny i nie wypisuj głupot o stemplach..!!

 

Człowieku... to jest regulamin z maja 2010roku.

tu masz aktualny http://www.cyfraplus.pl/upload/2012/12/ ... 0_2012.pdf

P.S. Grabar - jestem tutaj na tym forum od wczoraj ale padam ze śmiechu jak co niektórzy strzelają swoją wiedzą prawniczą a bazują na regulaminach z przed 3 lat.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godunow, ale musisz mieć butthurta, że nie potrafisz przyznać się do wtopy :mrgreen:

 

25a3yw7.jpg

 

Uprzedzając, artykuł ma tytuł "postanowienia końcowe" (bo wyciąłem żeby się zmieściło bez linkowania) a więc jak najbardziej się nadaje.

 

Jak mi za chwilę powiesz, że wypowiedzenie/oświadczenie o rezygnacji nie jest oświadczeniem woli to opluję monitor. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w zgodzie z Kodeksem cywilny decyduje data stempla pocztowego doręczenia przesyłki a nie data wysłania. Panowie kodeks cywilny ma tu zastosowanie Czyli data wpływu do stron.. No niestety wam się myla pewne pojęcia i to nie tylko w tej kwestii..

Z mojej strony koniec na ten skoro nie umiecie czytać ze zrozumienie,,, Paragraf 8 przytoczony brzmi w tej nowym regulaminie identycznie

 

§ § 4. Oświadczenie o wypowiedzeniu Umowy wywiera skutek na koniec miesiąca

kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym oświadczenie doszło do drugiej strony

w taki sposób, że mogła zapoznać się z jego treścią.

[beep]ki jeszcze raz do szkoły czytania !!

Bawcie się dobrze i w mawiajcie swą koninę innym..!!

Czyli powtórzę dla mnie j kumatych decyduje data wpływu . przesyłki ( czeli decyduje stempel pocztowy) ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w zgodzie z Kodeksem cywilny decyduje data stempla pocztowego doręczenia przesyłki a nie data wysłania. Panowie kodeks cywilny ma tu zastosowanie Czyli data wpływu do stron.. No niestety wam się myla pewne pojęcia i to nie tylko w tej kwestii..

Z mojej strony koniec na ten skoro nie umiecie czytać ze zrozumienie,,, Paragraf 8 przytoczony brzmi w tej nowym regulaminie identycznie

 

§ § 4. Oświadczenie o wypowiedzeniu Umowy wywiera skutek na koniec miesiąca

kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym oświadczenie doszło do drugiej strony

w taki sposób, że mogła zapoznać się z jego treścią.

[beep]ki jeszcze raz do szkoły czytania !!

Bawcie się dobrze i w mawiajcie swą koninę innym..!!

Czyli powtórzę dla mnie j kumatych decyduje data wpływu . przesyłki ( czeli decyduje stempel pocztowy) ..

I znów strzelasz do własnej bramki! Znaczy to dokładnie tyle, że jeśli nadasz list 30. kwietnia, to zachowałeś termin przewidziany regulaminem a skutek tego listu będzie na koniec miesiąca następującego po miesiącu, w którym operator się z nim zapoznał, czyli na koniec czerwca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sytuacja masz 30 dni na wysłanie wypowiedzenia i tu decyduje data stempla ale nie chodzi tu o to że wysyłasz 30 kwietnia i 1 maja jesteś wolny. Wysyłasz 30 więc dotrzymałeś terminu 30 dni na wysłanie rezygnacji więc masz miesięczny okres wypowiedzenia umowy, w takim przypadku oni w systemie mają to w maju więc jesteś wolny 1 czerwca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...