Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wychodzi na to, że C+ chce mieć ligę na całkowitą wyłączność..

Już kiedyś przez lata tak było i C+ raczej na tym nie tracił. Patrząc na wyniki oglądalności w samym Canal+, można powiedzieć, że jest to towar wręcz ekskluzywny dla którego bierze się Canal+. Skoro meczów nie będzie już pokazywać PS (już nie liczę nawet, że pokazywali te najsłabsze z kolejki prócz meczów Śląska) to jakaś grupa może się zdecydować na nC+. Zresztą zdarzały się też sytuacje, że niektórzy wybierali transmisje na PS lub PSE, bo na C+ nie odpowiadał im komentarz lub po prostu woleli posłuchać tych z Polsatu.

 

Z takich ostatnich obserwacji, to od czasów fuzji, już praktycznie nie mówi się np. transmisja w Canal+ czy komentatorzy Canal+. Teraz są transmisje w nC+, komentatorzy nC+. A Ekstraklasy nie pokazuje Canal+, a nC+. Za czasów Cyfry+, nazwa platformy w takich przypadkach nie padała lub działo się to bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwy konkretnych kanałów na których są transmisje oczywiście są wymieniane, tylko chodzi mi oto, że ogólnie w obiegu nie mówi się już o tym, że np. prawa do xxx ma Canal+ a nC+. Tomasz Smokowski nie był szefem sportu w Cyfrze+, tylko w Canal+. Teraz jest szefem sportu w nC+ :P

 

Oczywiście są to drobiazgi, nie mam zamiaru sie oto przyczepiać do nikogo, ale zainteresowało mnie to dość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mi się wydaje, że Nc+ sprzeda sublicencję nawet na 5 minut przed startem sezonu. Przecież to co kibiców najbardziej interesuje, czyli walka o mistrzostwo, czyli mecze Legii i Lecha i tak mają na wyłączność u siebie więc nic nie tracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak CP by zakupil Serie A to moze nawet nie beda zainteresowani Ekstraklasa

 

 

Że co? Ja rozumiem jak to brzmi, ale Serie A a porównaniu do EkstraKLAPY w Polsce to produkt drugiego czy trzeciego sortu. Ekstraklasa to towar numer jeden dla Canal Plus, Cyfry Plus, nc+ i jak by się nazwa nie zmieniała, to będzie produkt numer jeden. Tak jak trwa to od lat. To że poziom tej ligi jest tak żenująco niski, nie jest ważne. Ważna jest oglądalność a ta wbrew wszystkiemu jest bardzo dobra. Mnie tam akurat Serie A, do szczęścia nie jest potrzebna, weekend jest za krótki żeby do porządku obejrzeć chociaż jedną ligę i jeszcze jakoś żyć a co dopiero skupiać się tutaj na kilku rozgrywkach 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że nc+ nikomu nie odsprzeda sublicencji (chyba, że pod naporem Ekstraklasy S.A.).

Uważam jednak, że to bardzo dobrze. Najlepszy poziom realizacji transmisji, najciekawsze magazyny ligowe, etc.

Ogólnie poronionym pomysłem było odsprzedanie sublicencji Polsatowi, co innego Eurosport - tutaj mamy do czynienia ze stacją pan-europejską, więc zasięg nieporównywalnie większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że nc+ nikomu nie odsprzeda sublicencji (chyba, że pod naporem Ekstraklasy S.A.).

Uważam jednak, że to bardzo dobrze. Najlepszy poziom realizacji transmisji, najciekawsze magazyny ligowe, etc.

Ogólnie poronionym pomysłem było odsprzedanie sublicencji Polsatowi, co innego Eurosport - tutaj mamy do czynienia ze stacją pan-europejską, więc zasięg nieporównywalnie większy.

Dokładnie, oglądam piłkę w Cyfrze od 2003 roku, i zawsze Ekstraklasa będzie znaczyć dla mnie C+, choć te 5-8 lat temu mimo starych stadionów wyglądało to jakoś lepiej, z klimatem. A Polsat nigdy mi nie leżał, dla mnie komentatorzy i eksperci z C+ biją na łeb ludzi z Polsatu, zwłaszcza po "transferze" Przemka Pełki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...