Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W obecnej sytuacji obu platformom powinno zależeć na dołączeniu Eleven, zwłaszcza nc+ z uwagi na zubożenie oferty sportowej. Mam jednak wrażenie, że oba kanały będą dołączane nie jako opcja dodatkowo płatna (w sensie x PLN za 2 kanały), ale zostaną włączone w poczet już istniejących pakietów. W ten sposób można łatwo zwiększyć atrakcyjność droższych pakietów, a przy okazji wcisnąć abonentowi jeszcze inne kanały. Oczywiście to pociągnie za sobą zwiększenie się opłaty za pakiet. Takie rozdrobnienie praw odbije się tylko niekorzystnie na portfelach klientów. Bo wizerunek nc+ ma już od pewnego czasu w poważaniu. Im już nie zależy żeby coś nadać na swoich kanałach. Nawet na Facebooku reklamują mecze pokazywane w TVP, czy w Eurosporcie odsyłając na odpowiednią pozycję dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beki. Jak myślicie kto poleci? Na razie odszedł przyzwoity Baszczyński i najgorszy ekspert w historii zapasów Jezierski. Szczerze mówiąć to równie ciekawe jak zamieszanie z prawami :).

Baszczyński nie odszedł. Jest w studiu na Ligę Mistrzów. Nie pracuje już tylko w Ekstraklasie, ze względu na konflikt interesów.

 

IMO z obsady komentatorskiej nikt nie odejdzie. Wciąż mają Ligę Mistrzów, którą muszą w jakiś sposób ogarniać. Po prostu mniej meczy komentował będzie Żyżyński, czy też Olbrycht. Marchliński i Gleń dostają co 2 tydzień mecze Ekstraklapy (+ pewnie LM). Z ekspertów typu Lipiński, Surma, Orłowski - cała trójka nadal pojawiać będzie się przy Lidze Mistrzów (co nawet widać po rozpisce na 4 rundę LM). Dębiński ma w nc+ duży staż, Marciniak mniejszy, ale wartościowy, a do tego zajmują się też prowadzeniem studia wspólnie. Najbardziej szkoda Wolskiego, ale to już pewne, że będzie komentował poza Ekstraklasą najlepsze mecze LM (z Barcą i/lub Realem).

 

Także IMO piłkarska redakcja w 95% pozostanie nietknięta (poza wspomnianym Jezierskim no i Białasem). Osobiście mogliby też Skrzyńskiego wykopać. Nie trawię jego komentarza. Dobrze, że komentuje tylko Ekstraklapę. No i im mniej Labogi, tym lepiej...choć kto wie, co za cuda dostaniemy w ELEVEN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beki. Jak myślicie kto poleci? Na razie odszedł przyzwoity Baszczyński i najgorszy ekspert w historii zapasów Jezierski. Szczerze mówiąć to równie ciekawe jak zamieszanie z prawami :).

 

Mam nadzieję, że Krzysztof Przytuła, ten człowiek od samego początku irytuje mnie bardziej nawet niż Maciej Murawski ( do niego mam sentyment, bo w Polonii Bytom grał i do tego chociaż flegmatyk, to jednak merytorycznie przygotowany nienagannie) , piłkarzem ( a raczej kopaczem), był co najwyżej marnym ( a i ta opinia jest nad wyraz naciągana), trenerem jeszcze gorszym ( no w Brzesku to go kilka razy na treningach widzieli, bo akurat "ekspertował" :lol2: ), a jako ekspert zachowuje się tak jakby był połączeniem Cruyffa, Beckenbauera, Mourinho i Smudy w jednym...po prostu nie do zniesienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beki. Jak myślicie kto poleci? Na razie odszedł przyzwoity Baszczyński i najgorszy ekspert w historii zapasów Jezierski. Szczerze mówiąć to równie ciekawe jak zamieszanie z prawami :).

Baszczyński będzie tylko w meczach innych niż Ekstraklasa, bo od tego sezonu jest Dyrektorem Sportowym Termaliki Bruk-Bet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematyki wygasających praw do transmisji, znalazłem coś takiego :

 

(...)Na mocy art. 60a Prawa telekomunikacyjnego każda zmiana oferty programowej, tj. również zmiana kanałów z programami telewizyjnymi, stanowi zmianę warunków umowy i nakłada na dostawcę publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych obowiązek przestrzegania uregulowań

zawartych w Prawie Telekomunikacyjnym, w tym respektowania praw abonentów, na rzecz których świadczone są usługi. Ich uprawnienia są niezbywalne i podlegają szczególnej ochronie. Oferta programowa stanowi integralną część umowy, to każda jej zmiana powoduje równocześnie zmianę warunków umowy. W tych okolicznościach dostawca usług zobowiązany jest do przedsięwzięcia przewidzianych w Prawie Telekomunikacyjnym czynności, z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym (co najmniej jednego miesiąca przed wprowadzeniem tych zmian w życie) i przy zachowaniu określonej formy przewidującej dla proponowanej zmiany warunków umowy, tj. na piśmie.

(...)

 

Tylko czy może to być faktycznie podstawą działań zmierzających do rozwiązania umowy z oszustami, to chciałbym potwierdzenia od kogoś, znającego prawo konsumenckie na tyle dobrze, by taką opinią i poradą się z nami podzielić.

Ichnie działania w ostatnim czasie mogą coś takiego sugerować - mianowicie - dziwiło mnie wzmożone w ostatnim czasie zainteresowanie konsultantów NC+ moją osobą, sklejając teraz to wszytko do kupy, widocznie już wiedzieli, ze kolejne prawa im umykają, i jeszcze w [beep]ki sposób próbowali naciągać klientów ( pamiętajmy, że do dzisiaj z ich strony nie nie było żadnego komunikatu, który informowałby abonentów o tym, że już nie będzie w ich ramówce ligi włoskiej i francuskiej, LM w piłce ręcznej i NBA,może teraz z ligą hiszpańska chcą nam jakieś "combo informacyjne" zrobić 8) ).Dla mnie jest to naprawdę jest to niewyobrażalne, jak można tak swoich klientów traktować...jestem z nimi,z jakąś dwuletnią przerwą, od 1999 roku zawsze, tylko dla sportu i tematycznych kanałów Animal Planet, Discovery ( no od dwóch lat jeszcze dla Mini Mini :)) reszta , z mojej perspektywy była tylko nieistotnym dodatkiem.

Liczę z Waszej strony w dalszy ciągu an merytoryczną dyskusję i pomoc w temacie, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to naprawdę jest to niewyobrażalne, jak można tak swoich klientów traktować...jestem z nimi,z jakąś dwuletnią przerwą, od 1999 roku zawsze, tylko dla sportu i tematycznych kanałów Animal Planet, Discovery ( no od dwóch lat jeszcze dla Mini Mini :)) reszta , z mojej perspektywy była tylko nieistotnym dodatkiem.

Liczę z Waszej strony w dalszy ciągu an merytoryczną dyskusję i pomoc w temacie, pozdrawiam.

Aha czyli jak kupisz zegarek za 100 zł to sprzedasz mi go za 50 zł tylko dlatego, że jestem twoim długoletnim klientem ? Korelacja miedzy kosztami a ceną końcową dla klienta. Możesz mi naliczysz mniejszą marże za to, ale taniej niż kupiłeś tego nie sprzedaż. Niestety dla nas prawa sportowe osiągają chore ceny a cena abonamentu nie rosła. Cena za samą ligę mistrzów przez 6 ostaniach lat jest większa prawie 3x, abonament średni raptem 8 zł. I to musiało się odbić.

 

Można na nich narzekać bo sam narzekam bo płacę znacznie więcej niż ten średni abonent ale pewnych rzeczy nie zmienię. I wcale ich nie bronie, bo wina leży po ich stronie choćby przez rozdawania tych łamańców za 50-60 zł które ma wpływ na to co się stało. Dziś mogę jedynie się łudzić, że dołączą to co stracili w formie innych kanałów i jako, że place dużo nie będę musiał za to dopłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołaczą ?

Pewnie, kanał TV Rolnik i Romance Channel HD; taki poziom reprezentuje obecnie nc+.

Pytanie raczej brzmi co jeszcze stracą. Jak widać nie bardzo przejmują się tym co się dzieje, bo wszystkie media i cały net huczy w sprawie utraty wielu różnych praw na przestrzeni kilku miesięcy, a oni w odpowiedzi startują z jakąś kampanią emocji.

Chyba znowu nie zrozumieliśmy oferty.

Jak dla mnie brak jakiejkolwiek reakcji z ich strony na przestrzeni tego tygodnia będzie świadczył o tym że jest to celowe działanie, a jaki jest tego cel, pytajcie Juliana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i gra, a może wie więcej niż te ciołki z nc+.

Jeśli te barany w końcu opublikują jakieś oświadczenie, to może coś się wyklaruje.

Na razie wychodzi na to że znowu będzie cisza a net będzie huczał, a za jakiś czas Julian znowu będzie tłumaczył w którym miejscu nie zrozumieliśmy nowej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i gra, a może wie więcej niż te ciołki z nc+.

Jeśli te barany w końcu opublikują jakieś oświadczenie, to może coś się wyklaruje.

Na razie wychodzi na to że znowu będzie cisza a net będzie huczał, a za jakiś czas Julian znowu będzie tłumaczył w którym miejscu nie zrozumieliśmy nowej oferty.

Ale czego ty oczekujesz, że powie ci, że nie byli w stanie tyle zapłacić co tamci, bo prawa są droższe a średni abonent płaci za mało ? Że nie mieli kasy aby ich przebić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chojrakk

Widzisz, kierowali się tymi swoimi udziwnionymi danymi oglądalności i mają za swoje. Akurat Serie A, Ligue 1 czy piłka ręczna nie miała aż takiej oglądalności, i oczywiście zostało to odnotowane, ale taką stratę ludzie byli w stanie przełknąć.

Widziałem oczywiście wiele postów, szczególnie fanów Serie A, którzy byli bardzo "zawiedzeni", no ale wiadomo że poza Juve i może 2 drużynami to liga ta obecnie jest dość słaba.

No ale stracić La Ligę ?? Najlepsza drużyna świata i zwycięzca LM, zwycięzca LE, Ronaldo, Messi, Gran Derbi, wielkie niespodzianki ala Atletico, Bilbao, Sevilla czy Valencia ?

Tutaj strzelili sobie w kolano. Tą Ligę trzeba było MUSOWO utrzymać, jeśli nie w pełnym pakiecie na wyłączność to chociaż w ograniczonym 2-3 mecze na kolejkę ala Serie A w zeszłym sezonie.

 

Wybrali wyjątkowo zły czas na utratę La Ligi. Jeszcze parę lat temu można było rzec że była to nudna liga, 2 zespołów i dalej daleko nic więcej ale to się zmieniło. I nagle Atletico mistrzem, Sevilla wygrywa LE, Bilbao gromi Barcelonę i wiele innych niespodzianek; liga w końcu stała się ciekawa.... no i jej nie ma. Nie dziwię się że fb Canal+ Sport pęka od negatywnych komentów. Sam oglądałem Gran Derbi od bodajże 1997 rok w rok, wpierw u znajomych, potem w końcu u siebie.

Dla mnie osobiście Gran Derbi było dosłownie twarzą C+ - zawsze wspaniałe studio, zawsze wspaniałe odliczanie do meczu itd.

 

@mad85

Jakbym dostał wybór utrata praw i ten sam abonament za mniej contentu, albo info od nc+ że podniosą abo o 10-15zł ale utrzymają La Ligę to serio BYM DOPŁACIŁ.

Odpuścił bym sobie te 3 piwa miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ste100 ja też ale większość nie i to jest problem. Ludzie chcieli płacić jeszcze mniej. A żeby było jaśniej ARPU na poziomie 68 zł oznacza jedno, że więcej ludzi płaci mniej niż te 68 zł niż więcej, taka sama zależność jak ze średnim wynagrodzeniem w Polsce które jest dla większości abstrakcyjną kwotą bo większość zarabia 1,5k-2,5k. Ale oczywiście to jest ich wina, że doprowadzili do takiej sytuacja, że dawali to w takich cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to naprawdę jest to niewyobrażalne, jak można tak swoich klientów traktować...jestem z nimi,z jakąś dwuletnią przerwą, od 1999 roku zawsze, tylko dla sportu i tematycznych kanałów Animal Planet, Discovery ( no od dwóch lat jeszcze dla Mini Mini :)) reszta , z mojej perspektywy była tylko nieistotnym dodatkiem.

Liczę z Waszej strony w dalszy ciągu an merytoryczną dyskusję i pomoc w temacie, pozdrawiam.

Aha czyli jak kupisz zegarek za 100 zł to sprzedasz mi go za 50 zł tylko dlatego, że jestem twoim długoletnim klientem ? Korelacja miedzy kosztami a ceną końcową dla klienta. Możesz mi naliczysz mniejszą marże za to, ale taniej niż kupiłeś tego nie sprzedaż. Niestety dla nas prawa sportowe osiągają chore ceny a cena abonamentu nie rosła. Cena za samą ligę mistrzów przez 6 ostaniach lat jest większa prawie 3x, abonament średni raptem 8 zł. I to musiało się odbić.

 

Można na nich narzekać bo sam narzekam bo płacę znacznie więcej niż ten średni abonent ale pewnych rzeczy nie zmienię. I wcale ich nie bronie, bo wina leży po ich stronie choćby przez rozdawania tych łamańców za 50-60 zł które ma wpływ na to co się stało. Dziś mogę jedynie się łudzić, że dołączą to co stracili w formie innych kanałów i jako, że place dużo nie będę musiał za to dopłacać.

 

Niezbyt trafne porównanie... mnie nie obchodzi, patrząc od strony abonenta ile wydali, albo pożałowali na prawa do x/y/z ,chcąc być operatorem kategorii premium, ofertę muszą mieć dostosowaną. Ja jako ten zwykły, szary abonent, płacący nie mało za usługę, chciałbym transparentności z ich strony, zawierając umowę , robiłem to ze względu właśnie na to x/y/z , na warunkach zaproponowanych przez operatora - nie musiałem tego robić,mogłem iść do konkurencji, ale chciałem.Jednak powtarzam zrobiłem to dla konkretnej oferty programowej,co mi po tym, że dalej będę miał w ofercie CPS1, CPS2 itd, jak, będę mógł sobie na nich pooglądać żaglówki albo golfiarzy, nie to zamawiałem, i nie za to będę płacił.Tak jak napisałeś dobry produkt wymaga dobrej ceny, ok, ja to rozumie, i jestem w stanie i tyle zapłacić i to zaakceptować, ale nie w sytuacji kolejnego wymuszenia czy też jawnej kpiny z abonenta, bo jak inaczej nazwiesz tą zmianę zawartości merytorycznej ramówki o której powyżej wspominałem, albo to co pewnie będzie miało miejsce - czyli oddanie praw ES, dołączenie tych programów do oferty i próba wyłudzenia kolejnych -dziesięciu złotych od nas, w zasadzie za to, co parę tygodni temu mieliśmy w swoich ofertach.

Teraz zobacz dla przykładu SKY niemieckie - pakiety sportowe za 10-30 euro z ofertą lepszą niż ta nasza obecna (po utracie wszystkich praw) - a w jakich my realiach finansowych żyjemy,a w jakich oni. Dlatego nie godzę się dalej to jak dalej płacić po 120 zł za tą badziewną podróbę telewizji premium, wolę jednak próbować zawalczyć o swoje i nie dać dymać kolejnym cwaniakom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnie załatwili ludzi niesamowicie, żaden kanał nie znika więc nie można regulaminowo wypowiedzieć umowy bez kar, a że większość oferty dla której ludzie podpisywali umowy zniknęła to nikogo nie interesuje, nie można zrezygnować bez zapłaty kary.

Przypominam że z C+ zniknęły także mecz piątkowy o 18:00 i poniedziałkowy, więc Ekstraklasa w full opcji też tylko za dopłatą, bo trzeba kupić pakiet z Eurosport2 :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem coś o tym. Jak weszło nc+, wszedłem w ten układ za 99zł miesięcznie jak wszyscy się sadzili. Nie podobały mi się ceny, bo były wysokie, ale z różnych powodów musiałem szybko przejść do nc+. Wszedłem, mija miesiąc, przeprosiny Juliana i nagle mój pakiet w rozdawnictwie za 59-69 zł w zależności od dogadania się. Wkurzyłem się. A jak potem doczytałem że byli n-kowcy dostali to samo nawet za 49zł to już mnie szlak trafił.

No i teraz jest efekt. Od początku pisałem że N rozłoży ten układ i nie myliłem się. Z jakichś do dziś niewyjaśnionych powodów byli n-kowcy dostawali przy przejściu kosmiczne wręcz upusty, choć to oni najwięcej dostali bo w ich N poza LM nic nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnie załatwili ludzi niesamowicie, żaden kanał nie znika więc nie można regulaminowo wypowiedzieć umowy bez kar, a że większość oferty dla której ludzie podpisywali umowy zniknęła to nikogo nie interesuje, nie można zrezygnować bez zapłaty kary.

Przypominam że z C+ zniknęły także mecz piątkowy o 18:00 i poniedziałkowy, więc Ekstraklasa w full opcji też tylko za dopłatą, bo trzeba kupić pakiet z Eurosport2 :evil:

 

Ja będę tym argumentował :

 

http://www.arslege.pl/obowiazek-dorecza ... 72/a30923/

 

Zobaczymy, tak jak piszesz regulaminu nie zmienili, pewnie będą przeciągać sprawę...ale to tak,jak cały syf przy fuzji zostanie zapamiętane.Teraz drwiąc z klientów, tracą swój potencjał retencyjny w przyszłości( a i nowy klient poważnie się zastanowi, czy pakować się w coś co jest i wątpliwej już jakości, jak na standardy premium i z kazej strony antykonsumenckie) ...szkoda tylko, którzy podpisywali i przedłużali umowy niedawno, nieświadomi tego co co się stało teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt trafne porównanie... mnie nie obchodzi, patrząc od strony abonenta ile wydali, albo pożałowali na prawa do x/y/z ,chcąc być operatorem kategorii premium, ofertę muszą mieć dostosowaną. Ja jako ten zwykły, szary abonent, płacący nie mało za usługę, chciałbym transparentności z ich strony, zawierając umowę , robiłem to ze względu właśnie na to x/y/z , na warunkach zaproponowanych przez operatora - nie musiałem tego robić,mogłem iść do konkurencji, ale chciałem.Jednak powtarzam zrobiłem to dla konkretnej oferty programowej,co mi po tym, że dalej będę miał w ofercie CPS1, CPS2 itd, jak, będę mógł sobie na nich pooglądać żaglówki albo golfiarzy, nie to zamawiałem, i nie za to będę płacił.Tak jak napisałeś dobry produkt wymaga dobrej ceny, ok, ja to rozumie, i jestem w stanie i tyle zapłacić i to zaakceptować, ale nie w sytuacji kolejnego wymuszenia czy też jawnej kpiny z abonenta, bo jak inaczej nazwiesz tą zmianę zawartości merytorycznej ramówki o której powyżej wspominałem, albo to co pewnie będzie miało miejsce - czyli oddanie praw ES, dołączenie tych programów do oferty i próba wyłudzenia kolejnych -dziesięciu złotych od nas, w zasadzie za to, co parę tygodni temu mieliśmy w swoich ofertach.

Teraz zobacz dla przykładu SKY niemieckie - pakiety sportowe za 10-30 euro z ofertą lepszą niż ta nasza obecna (po utracie wszystkich praw) - a w jakich my realiach finansowych żyjemy,a w jakich oni. Dlatego nie godzę się dalej to jak dalej płacić po 120 zł za tą badziewną podróbę telewizji premium, wolę jednak próbować zawalczyć o swoje i nie dać dymać kolejnym cwaniakom...

Oczywiście, że cie obchodzi, może nie zdajesz sobie tylko z tego sprawy. Bo to czy firma będzie zarabiać czy nie i ile zależy od ciebie. A jeśli nie będzie zarabiać wystarczająco dużo nie będzie konkurencja. A jak nie będzie konkurencyjna nie będzie w stanie się rozwijać i będzie przegrywać z innymi. I to, że płacisz za mało ma istotny wpływ na to. Tak zestaw sobie te pakiet sportowy za 120 zł(30 euro) do naszego za 50-60 zł bo dostawałeś ten sam content w takiej a koszty jakie ponosiła sky i nc za prawa były takie same. Widzisz różnicę? La liga nie sprzedaje praw w Polsce taniej bo Polacy zarabiają mniej niż Niemcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, że to zaniżone abonamenty maja jakikolwiek wpływ. Canal+ rok w rok wyprowadza z Polski ogromne sumy, brak zysku to może wykazywali przez pierwsze dwa lata. Po prostu następuje kontrolowane wyburzenie, może być tak, że straty, które generuje francuski canal (to akurat nie jest tajemnicą) ciągnie polski w dół. Eleven zawoła 10-15zł i nie będą zarabiać? Oczywiście, że będą. Zapominamy, że na premium Canal sa od niemal zawsze obecne reklamy, mam wrażenie, że same one by zapłaciły za ta nieszczęsną La Ligę. Po prostu się wycofują z rynku. Za rok, dwa canal+ przestaje istnieć w jego miejsce powstaje coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...