Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po Hiszpanii i Francji Polska to najciekawszy dla nich rynek o czym pisałem kiedyś i to było kwestią czasu, aż się nim zainteresują. A chyba Radrizzani jak to pośrednik wyczuł moment i okaże się, że to on na tym najlepiej wyjdzie.

 

Nie ma co się sugerować takimi tweetami bo to każdy możne napisać ale faktem jest tylko, że ta chwila nastąpi prędzej czy później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Hiszpanii i Francji Polska to najciekawszy dla nich rynek o czym pisałem kiedyś i to było kwestią czasu, aż się nim zainteresują. A chyba Radrizzani jak to pośrednik wyczuł moment i okaże się, że to on na tym najlepiej wyjdzie.

Pod jakim względem polski rynek jest atrakcyjny dla zagranicznego nadawcy? Tort telewizyjny jest podzielony pomiędzy TVP, TVN i Polsat. Nic go nie ruszy. Dostęp do abonentów jest podzielony pomiędzy nc+ i CP. Bez nich można nadawać w necie. Bezrobotny w bankrutującej Grecji dostaje więcej kasy niż niejeden Polak tyrający po 8 godzin dziennie. To co jest takiego atrakcyjnego w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 5 mln potencjalnych klientów co jest 2 wielkością w Europie. Tylko angielska sky ma więcej. A przecież oni nie przypadkowo dziś atakują właśnie C+ a nie SKY. Dla nich liczba platform nie ma różnicy to opcja dodatkowa. Oni chyba dostrzegli jakąś słabość po prostu w C+ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Oni chyba dostrzegli jakąś słabość po prostu w C+ .

 

I to chyba już dawno, a to co aktualnie się dzieje mogło być zaplanowane też dużo wcześniej...Julian też chyba od nich bo od momentu pojawienia się wygląda jakby pracował dla konkurencji :mrgreen:

 

Wcale się nie zdziwię, jak NC+ zostanie za chwilę sprzedane za "grosze" po uprzednim spuszczeniu ich na dno...przez konkurencję, potem to niestety podwyżki będą nas czekać...no ale może będzie przynajmniej premium z prawdziwego zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko finansowy szaleniec.

 

Pytanie na ile C+ wykorzysta pełne prawa do LM, bo np. el. do LM w serwisie CanalPluSport.pl pokażą w całości, również te mecze, które nie bedą transmitowane.

 

 

Jak dla mnie to tak to wygląda - i chwała im za to. Jeszcze jakby się wysilili i zrobili multiligę....

 

No więc już mały plus, że doszła im konkurencja jest, bo wcześniej nie pokazywali wszystkim spotkań.

 

Ja uważam jedno - rozdrobnienie praw jest dobre, bo nie przebiega na linii CP a nc+ tylko kanały, które prędzej czy później zostaną dołączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mad85 sugerujesz za 5-10 lat beIn Europa vs Sky?

 

Od tego roku powstają kanały filmowe Bein Movie ;)

Jest Bein Sport i będą Bein Movie, czyt filmy.

 

Więc robi się ciekawie, bo Araby nawet chcą zrobić konkurencje kanałom filmowym. Tutaj prawa do wytwórni filmowych są dużo tańsze ni do sportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buhaha na Eleven aktualnie zamiast o meczu to panowie komentatorzy gadają o historii Francji, Napoleonie, podatkach i prywatnych podróżach komentatora....

 

Przynajmniej pokazują więcej spotkań niż C+....i już choćby za to należy im się plus. Jak ktoś lubi może oglądać, a nie C+ pokazujący dwa mecze ligi francuskiej, praw chyba mieli na znacznie więcej....łącznie z Ligue 2. Nie jestem fanem, ale kurde jak mogę to pokazuję....

 

Z włoską też 2 spotkania :D a tyle fajnych meczyków....wybór mizerny.

 

Hiszpańska to tylko Barca, Real, Atletico....może BeIN pokaże więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Intermario

Weź już przestań głupoty pisać. Kto ostatnio pokonał Barcelonę 4-0? Kto wygrał LE?

Ciekawe jak Eleven pokaże po 5 meczów lig włoskiej, francuskiej i hiszpańskiej na dwóch kanałach?

Jeśli potwierdzą się te wiadomości, to z praw do przedłużenia udało im się tylko z Ekstarklasą i to niepełną w Canal+. Tego się nie spodziewałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buhaha na Eleven aktualnie zamiast o meczu to panowie komentatorzy gadają o historii Francji, Napoleonie, podatkach i prywatnych podróżach komentatora....

 

Przynajmniej pokazują więcej spotkań niż C+....i już choćby za to należy im się plus. Jak ktoś lubi może oglądać, a nie C+ pokazujący dwa mecze ligi francuskiej, praw chyba mieli na znacznie więcej....łącznie z Ligue 2. Nie jestem fanem, ale kurde jak mogę to pokazuję....

 

Z włoską też 2 spotkania :D a tyle fajnych meczyków....wybór mizerny.

 

Hiszpańska to tylko Barca, Real, Atletico....może BeIN pokaże więcej...

 

 

... Sevilla, Valencia, a nawet Bilbao, to już masz 6 drużyn wartych pokazywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak dla mnie to tak to wygląda - i chwała im za to. Jeszcze jakby się wysilili i zrobili multiligę....

 

No więc już mały plus, że doszła im konkurencja jest, bo wcześniej nie pokazywali wszystkim spotkań.

 

Ja uważam jedno - rozdrobnienie praw jest dobre, bo nie przebiega na linii CP a nc+ tylko kanały, które prędzej czy później zostaną dołączone.

Masz racje ale jest jedno ale. Ja płacę dużo mam pełen pakiet i może dostane nawet te kanały nawet bez dopłaty ale Ty np płacą dziś 80 zł będziesz musiał zapłacić 30-40 zł(cena jaka mniej więcej jest w Hiszpanii) czy na pewno będziesz z tego zadowolony ? A przecież nc+ nie odpuszczi swoich kanałów i nie pozwoli dobrać do najtańszej opcji. A średnie ARPU to 68 zł więc większość czeka dopłata. To samo w CP, np Familijny MaxHD+SportHD i też wychodzi kwota ponad 100 zł.

 

Ewentualne wejście na nasz rynek bein nie oznacza nic dobrego, same pojawienie się eleven to nic dobrego. Większa konkurencja = większe koszty bo oferta bardziej rozdrobniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego głupoty? Ja mam C+ od 15 lat i po prostu nie podoba mi się to co robili z ligami. Mając tyle praw mogli naprawdę to fajnie opakować - olali temat poza LM, gdzie była jako tako publicystyka. Natomiast w LM multiligę olali. Nie przypominam sobie nigdy odkąd mam C+, żeby coś co było zostało usunięte - to tak jakby do naszej ligi nie zrobili Multiligi na koniec....

 

Co do angielskiej - tutaj powiedzmy ok 4-5 spotkań, ale jednak publicystyki praktycznie zero, bo coś jeszcze gadali w GPS.

 

Hiszpańska 3 meczyki, ale już publicystyki zero....

 

Włoska i francuska traktowane po prostu żenująco, podobnie LE (jakby nie mogli mutliligi zrobić)...zero publicystyki, zero wstępu...szkoda gadać po prostu.

 

 

Mnie też martwi, że jak Eleven ma te 3 główne ligi to się nie pomieści, ale kto wie, może coś jeszcze ruszy, albo dedykowane kanały. Być może 11 i BeIN to opakują: czyli magazyny przez kolejna, w trakcie i po kolejce dla każdej ligi - no i przede wszystkim po 4-5 meczy. Czasami to żałowałem, że Polsat nie miał włoskiej, bo może jakoś by to opakowali, a C+ no cóż moim zdaniem nie wykorzystał w pełni potencjału, bo był monopolistą! I to jest teraz to - konkurencja, to może postarają się z tym co im zostanie - przykład to nowy magazyn dla Ekstraklasy.

 

Natomiast i tak nadal zdania nie zmieniam, że cała nc+ na tym nie straci, bo jak włączy Elevena to o jakim odpływie będzie mowa? Nie ma na to szans....Swoją drogą Eleven i BeIN daje opcję pozyskania np. abo CP, co oznacza, że można więcej ludzi w to wciągnąć ,a co za tym idzie uzyskać większe możliwości finansowe. Uważam, że wszyscy na tym zyskamy i z jakością i ilością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...