Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zmigrować z C+ do nc+, mam obecnie dekoder Sagemcom 83 którego obsługa i działanie mnie strasznie denerwuje (jak każdy poprzedni dekoder C+ poza starym pierwszym Philipsem). Słyszałem bardzo dobre rzeczy o dekoderach ADB. Mam pytanie o parę rzeczy związanych z podstawową obsługą na co dzień dekoderów które są dostępne z nc+.

Zależy mi przede wszystkim na:

- szybkim i sprawnym przełączaniu kanałów Sagemcom DSI87 i 83 które miałem to tragedia

- wczytywaniu programów na EPG szybciej niż po minute czy dwóch od włączenia EPG (DSI83)

- ułożeniu własnej listy kanałów żeby nie męczyć się z tym śmietnikiem na kilkaset pozycji

inne możliwości są dla mnie drugorzędne.

Więc czy wystarczy mi podstawowy dekoder (ten biały) czy muszę wyszarpać jakiś lepszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i przesuwać,dodawać,usuwać kanały. Przyciskiem np.+- zmieniasz kanał na liście ulubionych,ale nie możesz kanałowi przypisać konkretnego innego niż ustalił operator numeru.

 

TVP1 będzie np.pierwszy w kolejności na liście ulubionych ale numer kanału jako taki pozostanie bez zmian czyli 11. Listę można wyświetlić na tv więc nie ma problemu z nawigacją.

 

Nigdy nie tworzyłem list ulubionych bo oglądając w miarę systematycznie max.kilkanaście kanałów zna się ich pozycję na pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś z użytkowników pomoże :D

Od kilku tygodni jestem posiadaczem tv Samsung serii F 65xx. Podczas zapoznawania się z opcjami tv doczytałem na stronie Samsunga, że są one wspierane i rekomendowane przez NC+. Przy konfiguracji tv spróbowałem wprowadzić dane do skonfigurowania funkcji rekomendacje. Po podaniu odpowiednich danych typu: kod pocztowy, dostarczyciela usług (NC+) oraz wyborze dekodera (5720SX) czyli wszystkich potrzebnych danych w żaden sposób nie można do końca funkcji uruchomić. Wyświetlają się rekomendowane kanały natomiast nie ma możliwości zmienić-ustawić jednego z nich. Po zapoznaniu się z kilkoma podobnymi problemami na innych forach doszedłem do wniosku, że np w UPC na podobnych dekoderach funkcja rekomendacji jest w pełni dostępna. Czy w związku z takim stanem rzeczy jest możliwe uruchomienie tej funkcji na dekoderach NC+.

Być może robię błąd w konfiguracji-ustawieniach tv a jeżeli tak to proszę o podpowiedzi jak tą funkcję uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłeś dekoder pod gniazdo HDMI-STB? Ja mam w tv moduł, ale przez pierwsze dni miałem dekoder i po wybraniu nc+ pojawiała się informacja, że usługa jest niedostępna. Po włożeniu modułu niby działa, ale i tak pokazuje mi wciąż kanały TVP i TVN, chociaż ich w ogóle nie oglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dopiero od sierpnia 2103 użytkownikiem platformy NC+. Mieszkam w bloku ale udało mi się uzyskać zezwolenie na antenę na dachu i od tej pory jestem szczęśliwym ( szczęśliwym ---dlatego że miałem UPC w analogu i krew mnie zalewała na widok i odbiór w TV. ) i cieszącym się z normalnej ( czyli dobrej ) jakości odbioru TV. Mam Multiroom Premium ( mediaBox i srebrny 2851 ). MediaBox spisuje się bardzo dobrze ( w jakości osiąga do 89 % ) .., ale mam problem z małym 2851... ma tendencję do strzelania jak gaźnik ciężarówki no i oczywiście całkowite chwilowe wyłączenie obrazu. Jak zostałem abonentem to znalazłem to forum ale po tej ilości postów sam już nie pamiętam co czytałem i czy było coś podobnego w temacie. Problem leży w tym że 2851 robi to kiedy chce.., czyli 2-3 razy dziennie lub przez 2 dni spokój. więc mam małe szanse na pokazanie jego wad ., no bo a nuż będzie wszystko OK. . Czy mam prawo do wymiany małego srebrnego 2851.., czy też czekać aż mi kiedyś "wysadzi" telewizor.

Kłaniam się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Dekodery ADB-5800S na fabrycznym oprogramowaniu nie obsługują PVR.

Jeśli nie planujesz przerabiać go w przyszłości na Enigmę ( :wink: ), a jedynie korzystać z nc+ MIX to bierz serię BXZB, która jest znacznie mniej awaryjna niż BSKA. Oprogramowanie i funkcjonalność tych dekoderów na oryginalnym sofcie tyłka nie urywa, ale obraz HD dają bardzo ładny + akceptowalny SD.

 

Jeśli szukasz czegoś bardziej niezawodnego i o większej funkcjonalności do nc+ MIX to kup Opticuma X8.

Nowe i na gwarancji można wyłapać od 250 zł z wysyłką na Allegro i w APS (przez stronę nie ma takiej możliwości) zmigrować na nich do nc+ MIX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nagrywanie mi potrzebne, często jak coś już leci to na kilku kanałach naraz. Ten Opti fajny ale ADB moim zdaniem bardziej przyszłościowe, tzn. można je później przeprogramować i sprzedać nawet z zyskiem. Cóż jak zwykle wybór jest skomplikowany, pozostaje albo wziąć Swiat HD gdzies w sklepach online albo ten 5800SX z NC z full pakietem. Co lepsze, Swiat HD 3 mce z 5800SX za 300 czy Canal+ Universe+ z 5800SX 1 mc za 199.

 

PS. Czy jakbym wzial dwa te za 199 z NC to moglbym jeden odstapic a karte zostawic i aktywowac na pierwszym za miesiac z pelnym pekietem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy masz parcie na pełną paczkę Canal+ :) W przypadku Świata HD za 300 zł masz dość bogaty pakiet podstawowy, a do tego wszystkie HBO w HD i C+ Family HD + C+ Family 2 HD na 3 miesiące. W przypadku C+U za 199 zł masz nieco więcej kanałów w pakiecie podstawowym + 6xC+, ale na miesiąc i bez HBO :P.

 

Co do "PS."a :) to na fabrycznym oprogramowaniu czegoś takiego nie zrobisz - w czytniku zadziała tylko ta karta, którą dostałeś w zestawie. Już bardziej pomysłowym rozwiązaniem jest doinformowanie się w kwestii RSA i korzystanie z tego dekodera co masz obecnie na E2 + kupowanie na allegro nieaktywowanych kart luzem (wyszukaj "karta świat hd" albo "nc+ mix karta"), wyciąganie z nich RSA i po wyoglądaniu darmowego okresu kupienie następnej nieaktywowanej i tak w kółko. Rozwiązanie dość karkołomne + tylko raz możesz użyć danego nr telefonu do aktywacji, więc nękanie domowników/znajomych gwarantowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś z użytkowników pomoże :D

Od kilku tygodni jestem posiadaczem tv Samsung serii F 65xx. Podczas zapoznawania się z opcjami tv doczytałem na stronie Samsunga, że są one wspierane i rekomendowane przez NC+. Przy konfiguracji tv spróbowałem wprowadzić dane do skonfigurowania funkcji rekomendacje. Po podaniu odpowiednich danych typu: kod pocztowy, dostarczyciela usług (NC+) oraz wyborze dekodera (5720SX) czyli wszystkich potrzebnych danych w żaden sposób nie można do końca funkcji uruchomić. Wyświetlają się rekomendowane kanały natomiast nie ma możliwości zmienić-ustawić jednego z nich. Po zapoznaniu się z kilkoma podobnymi problemami na innych forach doszedłem do wniosku, że np w UPC na podobnych dekoderach funkcja rekomendacji jest w pełni dostępna. Czy w związku z takim stanem rzeczy jest możliwe uruchomienie tej funkcji na dekoderach NC+.

Być może robię błąd w konfiguracji-ustawieniach tv a jeżeli tak to proszę o podpowiedzi jak tą funkcję uruchomić.

U mnie na Pace'ie nie działa rekomendacja z Samsungiem F6400 i pilot multimedialny nie współpracuje z dekoderem Podejrzewam, że na sprzęcie madiabox+ to tylko chodzi.... Może ma ktoś rozwiązany ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie Kolegow ,prosze o rade odgrzebalem na strychu w pudelku tuner philips DSX-6010 sd .Kiedyś dawno temu kupielm go do Cyfry+ jest on moją wslanoscia .Teraz jestem w nc+ tez na swoim sprzecie ale zupelnie innym ..czy ja moglbym ten tuner na cos wymienic u operatora? oczywscie na jakis tuner hd ? czy cos bym "ugral"na tym? w sumie co z tym tunerem zrobic? pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...