Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@lordaz67

z tego co pamiętam mianem ULTRABOX+ HD PVR nazywane są dekodery po cyfrze+ wyposażone w dysk twardy, więc może być to zarówno PACE PVR 500GB, jak i PHILIPS PVR 250 GB, za równo na jednym jak i drugim nie można stworzyć listy własnych kanałów, jedynie "listę ulubionych", gdzie przy przełączaniu ch+/ch- pomijane są te kanały, które nie zostały zaznaczone jako ulubione (przy zachowaniu oryginalnej numeracji). Więcej info http://ncplus.pl/oferta/pozostale-dekodery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultrabox HD PVR znany jest lepiej pod nazwą Pace PVR HD 500. :P W Cyfrze+ uchodził za najlepszy PVR. Powiedziałbym, że to taki "rzemieślnik" - układu menu (nawet po ostatniej aktualizacji) czy fajerwerków znanych z dekoderów ADB nie ma. Z podstawowych funkcji bsługuje satelitarne VOD, nagrywanie i oglądanie 2 różnych programów w tym samym momencie (jak masz konwerter twin i 2 pociągnięte kable) - resztę możesz doczytać w Internecie. Temat o tym dekoderze znajdziesz tutaj:

viewtopic.php?f=6&t=12279&p=843530#p843530

 

Niekiedy Ultraboxem nazywany jest też Philips PVR HD 250, ale jego stanowczo odradzam. Dość stara i awaryjna konstrukcja.

viewtopic.php?f=6&t=4256&p=842076#p842076

 

Co do ustawiania samemu kolejności kanałów - nie da się tego zrobić na żadnym dekoderze oferowanym przez nc+. Mając kartę Cameleon (a taką zapewne musisz mieć - z logo Cyfry+ -jeśli oferują Ci Pace) możesz dokupić własny dekoder i ułożyć własną listę, bez "śmieci".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za informacje.Ja posiadam Fergusona AF 8018 UCI + moduł Aston + karta Cyfry,ma juz swoje lata,ale od początku sprawuje się dobrze,chociaż kupiłem go już używanego od kuzyna,nie miałem z nim nigdy żadnych kłopotów i co najważniejsze mogę sobie sam ustalać kolejność kanałów i usuwać całą mase tych wszystkich [beep]ianych kanałów które zaśmiecają satelite.Jest tylko jeden problem:mając pakiet platynowy nc+ nie odbieram około 10 kanałów,min. FOX,MGM,Polsat Sport News i kilka innych,płacę 109zł miesięcznie,a nie mam wszystkich kanałów.I pytanko na koniec:czy jak kupię jakiś najnowszy dekoder to będę odbierał te kanały czy nie ma szans?,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich formułowiczów, to mój pierwszy post. jestem na etapie negocjacji z nc+, umowa kończy mi się 30 września. do tej pory mam 2 deki na wynajem philips 500 gb, i drugi pace 250 gb, przy nowej umowie nc+ woła 20 zł za drugi dek. wolę kupić sobie jakiś na własność. proszę o poradę, potrzebuję taki dekoder HD. co zaproponujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze bardziej obeznani! Podpowiedzcie, proszę, bo nie wiem, jak najlepiej rozegrać przejście:

 

Mam: 4 tv, splitter bezprzewodowy, PVR Pace (10zł/mc) , Pace SD, Pioneer bct-1430 (najrzadziej używany, pokój gościnny) i Sagemcom dsi 83. Do ostatniego karta cameleon bo jak kupiłam to się dowiedziałam, że ze splitterem nie działa...

 

Zależy mi na utrzymaniu sieci na 4 punkty w domu a poczytałam o parowanych kartach, multiroomie po kablach i nie chcę. Zależy mi też na niskich kosztach dostosowania infrastruktury ;)

 

Sagemcom strasznie się wiesza, więc mógłby zostać jako ten czwarty, najrzadziej używany. Co wycisnąć zamiast niego? Ultraboxa? A może lepiej kupić coś niedrogiego na własność? Zależy mi na hd, nie zależy na nagrywaniu, vod i innych takich ekstrasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu mam problem.

Po 4 dniach walki z instalacją ETH udało sie ją zrobić i niby działa OK

 

Ale co jakiś czas raz na dzień lub 2 razy na dzień dekoder wyświetla BŁĄD KOMUNIKACJA MR ST

Mimo że połączenie z głównym jest aktywne.

 

Pomaga wyjęcie zasilania i ponowne uruchomienie dekodera obraz jest ale po jakiejś chwili znowy ten błąd. Po jakiś 10min błąd znika i mam obraz z TV

 

Dopowiem że podłączyłem ten dekoder w miejsce gdzie stoi inny i jest to samo. Siec dobrze skonfigurowana inaczej by nie było wcale.

 

Czy takie coś kwalifikuje się do wymiany dekodera?? Jak to zrobić, zadzwonić wcześniej czy jechać od razu do APSu i tam wymienić.

Wymienią mi jak wezmę umowę a nie jestem abonentem? Szwagier pracuje od 8 do 18 i nie ma go w domu cały tydzień :(

 

Dodano:

 

Normalnie jakies jaja, ide wymienić dekoder, ale nie mogę bo nie mogą mi go sprawdzić i musze do nich przyjść z czarnym dekoderem. Kurde jaja jakies weź teraz pakuj dekodery i dź do niech obładowany kartonami pod pachą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, posiadam dwie karty, jeszcze z C+. Chcę kupić drugi dekoder. Posiadam DSI87.Jaki kupić dekoder żeby nie było problemów z multiroom, tzn do tej pory karty działały mi na niepołączonych dekoderach, niezależnie. Czy mogę kupić dowolny dekoder, czy są teraz jakieś ograniczenia (tzn trzeba łączyć kablem dekodery do multiroom). Czy są jakieś szybsze dekodery od DSI87 i działające bezproblemowo.Czy Pace PVR HD to dobry pomysł a może box+ lub mediaBOX+ a może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kart cameleon, czyli tych z dawnej cyfry+ polecam dekodery marki ferguson np. Ariva 102e, 202 czy 100@link albo nbox 5800 z enigmą 2 ( wgrany niezależny soft na linuxie ). Jeśli chodzi o pace hd 500 gb, to w nc+ tylko na wynajem ( koszt 20 zł / miesiąc). Mediaboxy są tylko do nowych kart nc+ lub tych z byłej nki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie posiadam normalnie z umowy dekoder sagemcom ds 183.przy przedluzeniu umowy chce multiroom i zalatwilem sobie od kumpla sagemcoma ds187.rozumiem ze na tych dekoderach bez problemu ogarne multi?

Jeśli dostaniesz drugą kartę to tak :)

witam wszystkich formułowiczów, to mój pierwszy post. jestem na etapie negocjacji z nc+, umowa kończy mi się 30 września. do tej pory mam 2 deki na wynajem philips 500 gb, i drugi pace 250 gb, przy nowej umowie nc+ woła 20 zł za drugi dek. wolę kupić sobie jakiś na własność. proszę o poradę, potrzebuję taki dekoder HD. co zaproponujecie ?

Jakiś tani Ferguson lub Opticum powinien cię zadowolić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...