Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dekoder juz musiałem dziś z 5 razy z wtyczki wyciagąc, mozna te gó.wno jakoś wymienić? bo już mnie szlag trafia !

 

warto zadzwonic do serwisu i zapytac. Ja mialem to samo z Philips PVR. Podmiana nic nie pomogla. Problemem byl software. To byl rok 2008, ale trzeba zaczac od aktualizacji, bo stare oprogramowanie moze sie wieszac. Zalezy od modelu, wersji, itp. Problem stopniowo zanikal, ale mam specjalny wylacznik do resetowania dekodera do dzisiaj. Od pewnego czasu nie musze go uzywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO tak to wiem ale tam trzeba wpisać adresy ip a z kąd ja mam te adresy nabyć

konfigurujesz ustawienia sieci ręcznie na obu dekoderach.

na czarnym wpisujesz:

ip - 192.168.3.1

maska - 255.255.255.0

resztę zostawiasz pustą i klikasz ok - wyskoczy info - powierdzasz ok

 

na dekoderze od multiroom wpisujesz:

ip - 192.168.3.2

maska - 255.255.255.0

resztę zostawiasz tak jak jest - potwierdzasz ok - wyskoczy info - potwierdzasz ok

ja tak zawsze konfiguruję multiroom i działa.

Dekodery podłączone między sobą bezposrednio kablem lan i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie "dźwiękowe" mam. Dekoder - biała mydelniczka.

Podłączony do amplitunera kablem cyfrowym. Zazwyczaj reguluję sobie głośność pilotem od dekodera, jednak na niektórych kanałach pilot nie reguluje głośności.

Zaznaczam - puszczając dźwięk przez ampli - cyfrowo. Na tv reguluje bez problemów.

To normalne - taka wada wrodzona czy tylko moja mydelniczka tak ma?

Spotkał się ktoś z problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niestety mój nBOX dołączony do multiroomu wyzionął ducha. Nie chce się włączyć, zatrzymuje się na ekranie: "n" Proszę nie wyłączać dekodera. Po czym sam się resetuje. Pani z infolinii poinformowała mnie że muszę go wymienic w punkcie nc+. W związku z tym mam pytanie. Gdy migrowałem do nc+ do ML Standard dodawali nBOXA 5800s, aktualnie jest inaczej. Czy gdy będę wymieniał dekoder jest możliwość żeby dali mi "mydelniczkę" ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie "dźwiękowe" mam. Dekoder - biała mydelniczka.

Podłączony do amplitunera kablem cyfrowym. Zazwyczaj reguluję sobie głośność pilotem od dekodera, jednak na niektórych kanałach pilot nie reguluje głośności.

Zaznaczam - puszczając dźwięk przez ampli - cyfrowo. Na tv reguluje bez problemów.

To normalne - taka wada wrodzona czy tylko moja mydelniczka tak ma?

Spotkał się ktoś z problemem?

 

Mam podobnie z mediaboxem, z tym, że połączony jest z ampli przez hdmi. Np. na C+ zmniejszając głośność pilotem od dekodera widzę jak pasek się skraca, ale głośność się nie zmienia, dopiero jak wyciszę całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie "dźwiękowe" mam. Dekoder - biała mydelniczka.

Podłączony do amplitunera kablem cyfrowym. Zazwyczaj reguluję sobie głośność pilotem od dekodera, jednak na niektórych kanałach pilot nie reguluje głośności.

Zaznaczam - puszczając dźwięk przez ampli - cyfrowo. Na tv reguluje bez problemów.

To normalne - taka wada wrodzona czy tylko moja mydelniczka tak ma?

Spotkał się ktoś z problemem?

 

Mam podobnie z mediaboxem, z tym, że połączony jest z ampli przez hdmi. Np. na C+ zmniejszając głośność pilotem od dekodera widzę jak pasek się skraca, ale głośność się nie zmienia, dopiero jak wyciszę całkowicie.

 

Setup->Ustawienia->Dolby Digital->Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Setup->Ustawienia->Dolby Digital->Nie

 

Tak, tylko w mydelniczce nie mam tych ustawień:( Kiedyś były a po którejś aktualizacji ich nie widzę:(

Pod ustawieniami mam: info techniczne, uprawnienia, info o sieci, ust fabryczne i skrz. odbiorcza :(

 

Zatem widać które kanały nadają w DD - niewiele ich :)

Xawery przestawił mi czachę i nie odbieram większości kanałów HD. Jednak niektóre działają, czy to znaczy, że to pseudo HD?

Jakość sygnału mam 67%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Setup->Ustawienia->Dolby Digital->Nie

 

Tak, tylko w mydelniczce nie mam tych ustawień:( Kiedyś były a po którejś aktualizacji ich nie widzę:(

Pod ustawieniami mam: info techniczne, uprawnienia, info o sieci, ust fabryczne i skrz. odbiorcza :(

 

Ja mam mydelniczkę i wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem PVR Pace HD od jakiegoś czasu zaczął się włączać coraz dłużej. Jest w trybie standby włączam pilotem dioda miga i wraca do czerwonego koloru. Tak samo jest gdy próbuję włączyć przyciskiem na dekoderze. Dzisiaj dopiero po około 5 min takich prób się uruchomił. Co mu może dolegać? Da się to naprawić czy wymiana w punkcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka.

nie znam sie na tym tymacie, wiec z gory przepraszam jesli ktores z moich pytan bedzie glupie.

 

mam dekoder Sagem HD w nc+ . gosciu w punkcie obslugi powiedzial mi, ze sam moge sobie zrobic muliroom do 100 m bez zadnych dodatkowych umow jak kupie tam jakies urzadzenia u niego.

czy jest to mozliwe ? co powinienem kupic, czy mozecie cos polecic ? na jakiej zasadzie to dziala ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...