Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ - przecieki, info niepotwierdzone


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chory kraj więc możliwe że to jest legalne. Zastanawia mnie tylko to w jaki sposób udowodnią mi że otrzymałem taki list? Przecież mój brak wypowiedzenia nie musi oznaczać akceptacji warunków tylko zwyczajnie mogłem nie otrzymać takiego aneksu.

 

Jeśli nie dostałeś listu, a zmieniono ci warunki umowy, o czym np. dowiadujesz się z wyższego rachunku lub braku jakiegoś gwarantowanego kanału, składasz reklamację. Jeśli ona nie została uwzględniona składasz reklamacje do UKE (nie UOKiK). Na końcu pozostaje droga sądowa do unieważnienia aneksu i na niej to NC+ musi udowodnić, że dostałeś zmiany warunków umowy, a nie będzie tego w stanie zrobić. Jednak na 2 ostanie rozwiązania zdecyduje się nawet nie promil abonentów, pozostali zapłacą.

Dokładnie ja miałem taką sytuację w zeszłym roku jak podnosili ceny. Niby dostałem info tylko nic nie doszło i cóż nie znając prawa pozostało mi płacić. A teraz zrobię jak pisałem wyżej. Wyśle wypowiedzenie i tyle.

 

 

Pytanie tylko co jeśli, Twoja oferta nie ulegnie zmianie i nie będziesz miał podstaw do zerwania umowy ze względu na zmiany regulaminu. Wtedy to możesz zapłacić karę za bezpodstawne zerwanie umowy. Odradzam takie pismo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra jest ogólnie ta cała sytuacja,przez 6 lat na cyfrę plus nie mogłem powiedzieć żadnego złego słowa,wiadomo były lepsze i gorsze momenty ale żeby doszło do takiego czegoś?Straty wizerunkowe są ogromne,marketingowo nowa platforma straciła bardzo wiele, dawno nie spotkałem się z takim oburzeniem ,jak tu parę osób powiedziało protestowanie nic nie da,oni tez maja swoich prawników i jak robią coś takiego to jest to najwyraźniej w naszym kraju poprostu legalne i jest na to przyzwolenie.Ja nie rozumiem takiego działania,rozumiem trzeba zarobić,ale żeby się tak zachowywać wobec swoich abonentów? wystarczyło porostu obniżyć ceny a nie tylko wszyscy by zostali ale i nowi klienci by się przekonali czym nc plus chce przekonać nowych klientów tym jak potraktowało swoich obecnych? to powodzenia!!!Ja myślę ze maja strategie jeszcze na tydzień działania wyślą te liściki i zobaczą ile osób to oleje to ich migrują na droższe pakiety,zobaczą ile będą mieli wypowiedzeń i wtedy po cichu będą nerwowo działać dzwonić,komu się uda wynegocjować coś dobrego zostanie komu nie to nie wiem .Ja nie zamierzam się spieszyć,większość kłopotów jest przez tych którzy się rzucili na te złodziejskie oferty bo chcą mieć już i obojętnie za ile i jest argument bo 15 tys przeszło do nas.Takiego bałaganu to ja dawno nie widziałem,gdzie tu profesjonalizm,gdzie tu jakaś przemyślana strategia?Kogo wy tam macie od marketingu? jeśli to słynna Pani Monka hmmm to gratuluje(((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz kontaktował się z Eurosportem. Oto jego relacja:

 

"Porozumiałem się e mailowo z Eurosportem, odpisali mi iż, nie mogą ujawniać szczegółów ich umów dotyczących dystrybucji kanałów Eurosport SAS w ofercie NC+, ani prowadzonych przez nich rozmów rozmów.

Powołali się także na regulamin ze strony NC+ " „W okresach testowych i promocyjnych, Abonentowi mogą zostać udostępnione bez Opłat dodatkowe nieobjęte Umową usługi. Udostępnienie, jak i wycofanie takich usług nie wymaga poinformowania ani uzyskania zgody Abonenta i nie stanowi zmiany Umowy.”

Na koniec skomentowali tak : " Według naszej opinii z powyższego postanowienia wynika, że kanały Eurosportu mogą bez wiedzy i akceptacji abonentów NC+ zostać w dowolnym czasie wyłączone."

// czyli widać że jednak jest coś na rzeczy i to bardzo nie zdziwię się jak nagle znikną Eurosporty ;/

gdyby ktoś chciał skontaktować się to podaje e maila : eurosport@eurosport.pl"

 

Eurosport nie chce mówić. Eurosporty jednak będą zapewne płatne lub ich nie będzie. ostatnie zdanie Eurosportu ciekawe i mówiące o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

User19 nie muszę i nie chce być niczyim rzecznikiem, po prostu znam trochę prawo. C+/N nie zamierza nie wywiązać się z umowy, oni po prostu zmieniają warunki umowy trakcie gry (zgodnie z polskim prawem i zapisami umowy) - jest to złe, podstępne i nie lubię tego, sam padłem "ofiarą" tego procederu jak miesiąc po podpisaniu umowy za 99 zeta, dostałem aneks na 108, jednak jest to zgodne z polskim prawem i zapisami podpisanej umowy, niestety. Nie znam umów N, znam umowy C+, bo czytam je wnikliwie przed podpisaniem. C+ jasno i wyraźnie zastrzega, że może zmienić ofertę i cennik, a Tobie wtedy przysługuje możliwość wypowiedzenia, każdy abonent C+ to podpisał i musi być tego świadomy. Podejrzewam, że zapisy umów N są podobne. Co do zadośćuczynienia, każdemu obywatelowi RP przysługuje prawo do skargi cywilnej do sądu i to sąd ustali, czy i ile mu się należy, ale analizując umowę C+, trzeba było być świadomym, że mają prawo do zmian warunków gry, nie kryją tego w umowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie włączyłem dekoder, włączam na te 6 kanałów, które dali :)

A co widzę? ale kino HD i Kuchnia HD leci w kwadracie haha :lol2::lol2::lol2::lol2:

Program na Kuchnia HD z 2008 roku leci w kwadracie :lol2::lol2::lol2: ktoś się śmiał z Polsatu kiedyś? już mi przepraszać :D Ale mi kanały Cyfry+ doszły :lol2::lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

User19 nie muszę i nie chce być niczyim rzecznikiem, po prostu znam trochę prawo. C+/N nie zamierza nie wywiązać się z umowy, oni po prostu zmieniają warunki umowy trakcie gry (zgodnie z polskim prawem i zapisami umowy) - jest to złe, podstępne i nie lubię tego, sam padłem "ofiarą" tego procederu jak miesiąc po podpisaniu umowy za 99 zeta, dostałem aneks na 108, jednak jest to zgodne z polskim prawem i zapisami podpisanej umowy, niestety. Nie znam umów N, znam umowy C+, bo czytam je wnikliwie przed podpisaniem. C+ jasno i wyraźnie zastrzega, że może zmienić ofertę i cennik, a Tobie wtedy przysługuje możliwość wypowiedzenia, każdy abonent C+ to podpisał i musi być tego świadomy. Podejrzewam, że zapisy umów N są podobne. Co do zadośćuczynienia, każdemu obywatelowi RP przysługuje prawo do skargi cywilnej do sądu i to sąd ustali, czy i ile mu się należy, ale analizując umowę C+, trzeba było być świadomym, że mają prawo do zmian warunków gry, nie kryją tego w umowie.

 

Napisz mi gdzie w regulaminie C+ jest taki punkt (o zmianie warunków) bo ja go nie mogę znaleźć. Natomiast w regulaminie N rzeczywiście jest rozdział IX punkt 17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaccie jak za zboże za pseudo kanały HD jakie Kuchnia, itd.

Program na Kuchni HD z 2008 roku leci w kwadracie :lol2::lol2::lol2::lol2:

Jakość gorsza niż na pseudo kanale HD :lol2::lol2:

 

Przeglądam te kanały od 2 godzin i jak na razie nie widziałem niczego w "kwadracie". Ale możliwe że starsze programy są w SD. Nie od zawsze HD było a jak coś jest godne uwagi to nie przeszkadza że czasem coś tak pokażą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Again34@ myślałem że już sobie dałeś spokuj :/

 

Ale oni nadal robią ludzi w butelkę, zrobili ze mnie dziś znowu [beep]a. Dają kanał Kuchnia HD, mówią, jakie ich kanały są wspaniałe a tu program na Kuchnia HD z 2008 roku leci w kwadracie. Czy to nie obraza mojej osoby???!

Widziałem programy z 2005 roku normalnie piękne na TVP HD np, a tu kanał z 2008 roku w marnej jakości i w dodatku w kwadracie? :lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

User19 nie muszę i nie chce być niczyim rzecznikiem, po prostu znam trochę prawo. C+/N nie zamierza nie wywiązać się z umowy, oni po prostu zmieniają warunki umowy trakcie gry (zgodnie z polskim prawem i zapisami umowy) - jest to złe, podstępne i nie lubię tego, sam padłem "ofiarą" tego procederu jak miesiąc po podpisaniu umowy za 99 zeta, dostałem aneks na 108, jednak jest to zgodne z polskim prawem i zapisami podpisanej umowy, niestety. Nie znam umów N, znam umowy C+, bo czytam je wnikliwie przed podpisaniem. C+ jasno i wyraźnie zastrzega, że może zmienić ofertę i cennik, a Tobie wtedy przysługuje możliwość wypowiedzenia, każdy abonent C+ to podpisał i musi być tego świadomy. Podejrzewam, że zapisy umów N są podobne. Co do zadośćuczynienia, każdemu obywatelowi RP przysługuje prawo do skargi cywilnej do sądu i to sąd ustali, czy i ile mu się należy, ale analizując umowę C+, trzeba było być świadomym, że mają prawo do zmian warunków gry, nie kryją tego w umowie.

 

Natomiast nie wydaje mi się że przedłużenie umowy na kolejne 18 miesięcy mieści się w definicji zmiany warunków - to jest całkiem nowa umowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gość o nicku czak Norris zamieścił takie coś jako komentarz na jednej ze stron myślę ze każdy z nas by się pod tym podpisał...

 

Niech Francuzik nie zamydla nam oczu udostępnieniem śmieciowych kanałów z plusem w logo. Ku*wa szlachcic się znalazł - łaskawca.

Ale wyjątkowo tępy ten szlachcic, jeśli myśli, że to uchroni go przed lawiną wypowiedzeń w kwietniu.

 

Żądania są następujące i jeśli ich nie spełni, to może się w d*upę pocałować, o ile jest na tyle gibki:

 

- Przywrócenie normalnej numeracji kanałów: TVP1 ma być na 1, a TVP2 na dwójce, a nie, że w pierwszej dziesiątce są prawie same TVN-y, a na kolejnych kilkudziesięciu kanałach jest tyle dubli, że tylko [beep] mógł coś takiego wymyśleć

- Rozdzielenie paczki Premium pod względem tematycznym: sport, film, VOD, HBO, itd

- Możliwość wyboru dokupienia wybranej paczki do dowolnego abonamentu, nawet tego za 39zł.

- Likwidacja śmieciowych Canal+ Family i dodanie zamiast tego Canal+ Sport 2 i Canal+ film 3.

- Możliwość zachowania dotychczasowych umów z enką i Cyfrą+ do czasu ich wygaśnięcia z umożliwieniem bezpłatnego dostępu dla abonentów enki do kanałów Cyfry+: MiniMini+ HD, Ale kino+ HD, Planete+ HD, Kuchnia+ HD, Domo+ HD, teleTOON+HD/HYPER+ HD (dla abonentów Cyfry+ - do kanału nSport HD)

- migracja do nc+ na korzystniejszych zasadach (zniżki na pakiety: sport, film, HBO itd), krótsze umowy, tańszy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mel:

 

Operator CYFRY+ zastrzega sobie prawo do podwyższania opłat opisanych

w Cenniku w trybie art. 15 § 8 Regulaminu. W takim wypadku Abonent ma prawo

do wypowiedzenia Umowy w terminie 14 dni od daty otrzymania zawiadomienia

o opisanym powyżej podwyższeniu opłat opisanych w Cenniku, ze skutkiem

na koniec miesiąca kalendarzowego obowiązywania dotychczasowych stawek

tych opłat. W wypadku braku oświadczenia Abonenta o wypowiedzeniu

Umowy według powyższych zasad obowiązywać go będą nowe stawki opłat

opisanych w Cenniku. Wypowiedzenie przez Abonenta Umowy nie uchyla jego

odpowiedzialności za Sprzęt, obowiązku zapłaty ustalonych Opłat Abonamentowych

za okres obowiązywania Umowy, jak również ustalonych zasad odpowiedzialności

i rozliczenia Anteny Satelitarnej otrzymanej przez Abonenta do bezpłatnego

używania w ramach akcji promocyjnych na podstawie Aneksu do Umowy. Podwyżka

nie będzie dotyczyć Opłaty Abonamentowej ani Czynszu Najmu uiszczonych

gotówką z góry (za cały Okres Minimalny lub inne okresy Umowy), w ramach akcji

promocyjnych. Powyższe zasady mają odpowiednie zastosowanie w przypadku

podwyższenia Opłat Miesięcznych za Opcję, przy uwzględnieniu postanowień

art. 8 § 5 Regulaminu.

 

Co do długości umowy, w domu wczytam się dokładnie w ustawę i dam konkretne paragrafy na tak lub nie, bo tutaj rzeczywiście sam mam wątpliwości. Choć równie dobrze, może być jakiś zapis już w umowie z N, który to umożliwia, bo chyba tylko abonenci N dostali takie cyrografy, a jak pisałem nie znam umów z N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Again34@ myślałem że już sobie dałeś spokuj :/

 

Ale oni nadal robią ludzi w butelkę, zrobili ze mnie dziś znowu [beep]a. Dają kanał Kuchnia HD, mówią, jakie ich kanały są wspaniałe a tu program na Kuchnia HD z 2008 roku leci w kwadracie. Czy to nie obraza mojej osoby???!

Widziałem programy z 2005 roku normalnie piękne na TVP HD np, a tu kanał z 2008 roku w marnej jakości i w dodatku w kwadracie? :lol2::lol2:

 

Głupotą robisz za 1000 użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...