Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ - przecieki, info niepotwierdzone


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego czy Ty widzisz, co napisałeś? Przecież jak przedłuży teraz z C+, lub ma już przedłużoną umowę, to może zostać na tych warunkach do samego jej końca

i nikt nie będzie nikogo zmuszał do przejścia.

 

Niestety nie, mając C+ od razu a automatu migruje do NC+. Niestety. Albo akceptuje że już jest w NC+ albo ma prawo do rezygnacji z abonamentu. Swoboda wyboru (nie na zawsze) dla tych co nie maja opcji C+.

Pisał o tym Hugo a jest wiarygodny.

 

 

A jakiś Hugo to dla Ciebie guru ? Jak czytam takie bzdury, to nie wiem czy śmiać się z lekko szurniętych proroctw, czy płakać nad ludzką głupotą. Nikt w normalnej firmie nie pozwoli sobie zwłaszcza w aktualnych czasach na to, by były rezygnacje na wiekszą skalę aniżeli skala normalnych odejsc. I nie ma tak, że wczoraj byłeś w C+ a jutro się budzisz w nc+. I nie piszcie mi proszę, ze tylko garstka ludzi jest kumatych o to w tym wszystkim chodzi, a inni i tak polecą i wezmą co im wcisną. Odpowiedzcie sobie sami, czy "obslugujecie" tylko swoją umowę ? Ja odpowiem za siebie: nie. "Obsługuję" jeszcze 4 inne umowy. I o ile kiedyś wlaściciele tychze umow nie mieli pojęcia co i jak, o tyle ta świadomość sie zmieniła. Znajomy mial jakis archaiczny tematyczny i Philipsa SD (tego "uśmiechniętego) po Wizji TV. Uświadomienie go kilka lat temu pozwolilo zrozumiec mu, ile tracił. Płacił więcej, a miał mniej. Teraz już się leszczyć nie daje. Pozostali identycznie. Wiec niech mi ktos nie gada głupot, że operator tak ad-hoc pozwoli sobie na stratę. Nie na dzień dobry.

 

 

https://satkurier.pl/news/83691/jaki ... rmy-n.html

Jeszcze nc+ nie ruszyła a już dają możliwość wypowiedzenia umowy ??? Więc o czym Ty tu do Nas piszesz ???? I chyba muszę Cię zmartwić , obudzisz się rano i będziesz w nc+. Czy tego chcesz czy nie , platformy się łączą!

Dostaniesz pismo o przykładowej treści :

" Witamy w nc+ !

Miło Nam poinformować , ble ble ble...."

 

Nie będzie wyboru , każdy z automatu znajdzie się w nc+ .

Inna sprawa , że dostaniesz nowe regulaminy , nowe cenniki itp. Albo je akceptujesz albo nie... jak nie to droga wolna!

Druga sprawa to nie wiadomo jak z nowymi pakietami będzie. Czy jasno napiszą Pakiet x odpowiada byłemu y. Czy też będzie można wybrać dowolny. No chyba ,że pozwolą Ci zostać do końca umowy w obecnym ??? Co wątpliwe bardzo jest! A nawet gdyby to i tak już pod marką nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że kolega takie pismo przedstawił wspólnocie i już żadnego sprzeciwu nie miał.

Jedna się ugnie inna zastraszy i powoła się na statut albo po porstu oleje i powiedzą idź se pan do sądu. Problem jest w tym że nieliczni tylko mają wiedzę i odwagę się przeciwstawiać a na tych napuszcza się resztę (przez Pan mamy problemy, podnoszą nam czynsz itd..... i to nie jest wymysł tak niestety jest - emerytami łatwo sie "steruje").

Też przedstawiałem taki argument - usłyszałem bezczelnie - mogą ale nie muszą pozwolić a na decyzję trzeba czekać - ponadto był remont bloku i jest kategoryczny zakaz zrobienia jakiejkolwiek dziury na kotwy śruby itd.. Chyba że pokryje w całości koszty remontu dachu i elewacji. Założyłem tak że nie wykonałem żadnej dodatkowej dziury w dachu - dali mi spokój.

 

Dodatkowo nowo budowane inwestycje i tutaj nie wiem czy, to już weszło, czy dopiero wejdzie od przyszłego roku bedą musiały posiadać instalację satelitarną z co najmniej dostępem do 2 satelitów, a przypuszczam, że w naszym przypadku "Polska" będzie to HotBird i Astra. Tak więc każdy będzie miał gniazdko z dostępem SAT.

Pod warunkiem że ktoś to będzie egzekwował. Bo może być to kolejny martwy przepis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś abonentem pakietu CANAL+Start, CANAL+Kompakt, CANAL+Optimum lub Canal+Prestige ?

Jeżeli TAK to 21 marca zostaniesz automatycznie zmigrowany do platformy nc+ do pakietu, który cenowo i programowo będzie podobny.

Jeżeli nie zgadzasz się z warunkami migracji (nowy regulamin), przysługiwać Ci będzie możliwość jednostronnego zerwania umowy.

 

Jesteś abonentem pakietu Start, Kompakt, Optimum, lub innego nie posiadającego paczki CANAL+ ?

Jeżeli TAK to będziesz mógł pozostać przy swojej ofercie, ale również zmigrować do nc+.

 

Źródło: Hugo (wiarygodne)

 

Wniosek: Większość atrakcyjnych umów podpisanych w ostatnich dwóch miesiącach będzie regulowana i nie będzie możliwości pozostania przy dotychczasowych warunkach.

 

Czyli z listu od C+ że ceny i zawartość pakietów obecni abonenci dowiedzą się 21 marca .

A ile czasu będzie na ewentualne wypowiedzenie umowy przy braku zgody na nowe warunki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś abonentem pakietu CANAL+Start, CANAL+Kompakt, CANAL+Optimum lub Canal+Prestige ?

Jeżeli TAK to 21 marca zostaniesz automatycznie zmigrowany do platformy nc+ do pakietu, który cenowo i programowo będzie podobny.

Jeżeli nie zgadzasz się z warunkami migracji (nowy regulamin), przysługiwać Ci będzie możliwość jednostronnego zerwania umowy.

 

Jesteś abonentem pakietu Start, Kompakt, Optimum, lub innego nie posiadającego paczki CANAL+ ?

Jeżeli TAK to będziesz mógł pozostać przy swojej ofercie, ale również zmigrować do nc+.

 

Źródło: Hugo (wiarygodne)

 

Wniosek: Większość atrakcyjnych umów podpisanych w ostatnich dwóch miesiącach będzie regulowana i nie będzie możliwości pozostania przy dotychczasowych warunkach.

 

Czyli z listu od C+ wynika że ceny i zawartość pakietów obecni abonenci dowiedzą się 21 marca .

A ile czasu będzie na ewentualne wypowiedzenie umowy przy braku zgody na nowe warunki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaca22

 

5. Operator CYFRY+ zastrzega sobie prawo do podwyższania opłat opisanych

w Cenniku w trybie art. 15 § 8 Regulaminu. W takim wypadku Abonent ma prawo

do wypowiedzenia Umowy w terminie 14 dni od daty otrzymania zawiadomienia

o opisanym powyżej podwyższeniu opłat opisanych w Cenniku, ze skutkiem

na koniec miesiąca kalendarzowego obowiązywania dotychczasowych stawek

tych opłat. W wypadku braku oświadczenia Abonenta o wypowiedzeniu Umowy

według powyższych zasad obowiązywać go będą nowe stawki opłat opisanych

w Cenniku. Wypowiedzenie przez Abonenta Umowy nie uchyla jego

odpowiedzialności za Sprzęt, obowiązku zapłaty ustalonych Opłat Abonamentowych

za okres obowiązywania Umowy, jak również ustalonych zasad odpowiedzialności

i rozliczenia Anteny Satelitarnej otrzymanej przez Abonenta do bezpłatnego

używania w ramach akcji promocyjnych na podstawie Aneksu do Umowy.

Podwyżka nie będzie dotyczyć Opłaty Abonamentowej ani Czynszu Najmu

uiszczonych gotówką z góry (za cały Okres Minimalny lub inne okresy Umowy),

w ramach akcji promocyjnych. Powyższe zasady mają odpowiednie zastosowanie

w przypadku podwyższenia Opłat Miesięcznych za Opcję, przy uwzględnieniu

postanowień art. 8 § 5 Regulaminu.

 

(to się tyczy nie tylko podwyżek, ale też zmiany oferty programowej, która była zapisana w umowie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://satkurier.pl/news/83691/jaki ... rmy-n.html

Jeszcze nc+ nie ruszyła a już dają możliwość wypowiedzenia umowy ???

Jest zmiana wiec prawo pozwala abonentowi na pożegnanie się z umową.

 

Nie będzie wyboru , każdy z automatu znajdzie się w nc+ .

Inna sprawa , że dostaniesz nowe regulaminy , nowe cenniki itp. Albo je akceptujesz albo nie... jak nie to droga wolna!

Ale tylko dla tych co maja opcje premium. Bowiem dostają juz nowy produkt a starego dotychczasowego już nie będzie. Większość zaakceptuje. Zrezygnuja ci co to tab szukają możliwości do rezygnacji.

Reszta dostanie możliwość pozostania na warunkach starej umowy. Ale tęż nie w nieskończoność. W którymś momencie będzie ultimatum.

 

Druga sprawa to nie wiadomo jak z nowymi pakietami będzie. Czy jasno napiszą Pakiet x odpowiada byłemu y.

Nowe pakiety będą przypominać dotychczasowe. kwestia czy bardziej będzie koncepcji Nki (pakiety oparte na treści - w co wątpię) czy więcej C+ (pakiety oparte na cenach - kryzys kasa rządzi).

 

Migrujący abonent dostanie pakiet najbliższy temu co ma aktualnie.

 

Czy też będzie można wybrać dowolny.

To by nie dzwonili i nie wciskali np. C+ nawet tym 'starym". Chcą w ten sposób zablokować przechodzenia na niższe pakiety. Komu sie kończy umowa i nie złapał na lep C+ to zrezygnuje ze starej i podpisze nową promocyjna i np. z niższą ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cesc4

A od kiedy termin 14 dni jest liczony, jak operator nie ma żadnego dowodu doręczenia?

W/g prawa to w nawet za 2 miesiące będę sobie mógł zerwać taką umowę, skoro nie ma terminu.

Będziesz się szarpał z udowadnianiem? Nie pasi - dziękuję, pisemko poleconym. A jeszcze lepiej pisemko z kopią do APS'u i parafka na kopii - ze przedstawiciel przyjął pismo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości aby kanały które znikną z N weszły do oferty nc+. To chyba logiczne, takie kanały jak Universal czy Sportklub znikną nie tylko z N ale również z Cyfry+.

Mam tylko takie pytanie, bo w pewnym momencie pojawiły się rozbieżności w informacjach o nowym pakiecie Canal+. Według informacji opartych na spocie reklamowym, będzie on zawierał kanały:

Canal+

Canal+ Film

Canal+ Film 2

Canal+ Family

Canal+ Family 2

Canal+ Sport

natomiast według informacji które są podawane w ostatnich dniach na portalach branżowych, będą to kanały:

Canal+ Family

Canal+ Family 2

Canal+ Film

Canal+ Film 2

Canal+ Sport

Canal+ Sport 2

Nie będzie więc głównego kanału Canal+?

 

Intryguje mnie jeszcze jedno, na stronie nc+ pojawiło się dodatkowe pole do podania numeru PESEL czego nie było na początku, więc albo ktoś zapomniał go wcześniej dodać albo uznali że skoro chcą dzwonić do obecnych abonentów z nową ofertą to lepiej najpierw sprawdzić co dany abonent ma w swoim obecnym pakiecie i dopasować do niego ofertę?

667dcce9986c8d49med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cesc4

A od kiedy termin 14 dni jest liczony, jak operator nie ma żadnego dowodu doręczenia?

W/g prawa to w nawet za 2 miesiące będę sobie mógł zerwać taką umowę, skoro nie ma terminu.

Będziesz się szarpał z udowadnianiem? Nie pasi - dziękuję, pisemko poleconym. A jeszcze lepiej pisemko z kopią do APS'u i parafka na kopii - ze przedstawiciel przyjął pismo.

Nie wiem co zrobię i co będzie.

W/g prawa mam taką możliwość i nie zawaham się jej użyć ( jak mawia poeta) zwłaszcza, że - operator konsekwentnie trzyma wszystkich abonentów w czarnej dziurze informacyjnej.

Najpierw muszę znać dokładne warunkizarówno umowy, zawartości programowej, jak i techniczne - multiroom, splittery, parowanie itd.

Jak na razie to brak oficjalnego powiadomienia w tych ostatnich kwestiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według informacji opartych na spocie reklamowym, będzie on zawierał kanały:

Canal+

Canal+ Film

Canal+ Film 2

Canal+ Family

Canal+ Family 2

Canal+ Sport

NC+ na ryjbuku podało info:

Pakiet kanałów Canal+ w związku z fuzją zmieni się. Pakiet ten będzie zawierał następujące kanały: Canal+, Canal+ Family, Canal+ Family 2, Canal+ Film, Canal+ Film 2, Canal+ Sport

 

natomiast według informacji które są podawane w ostatnich dniach na portalach branżowych, będą to kanały:

Canal+ Family

Canal+ Family 2

Canal+ Film

Canal+ Film 2

Canal+ Sport

Canal+ Sport 2

Nie będzie więc głównego kanału Canal+?

Nazwa to pikuś. Pewnie ktoś nie wierzy w jeden wyłącznie sportowy C+ . Ale to możliwe bo transmisje sportowe na żywo to są głównie w weekendy. Zresztą te Family to w sumie C+ Weekend i C+ 3D które sporadycznie nadawały - po prostu w wolnym czasie antenowym - upchną filmy seriale itd.

Jest jeszcze nSPort - coś na nim tez musi być.

 

Intryguje mnie jeszcze jedno, na stronie nc+ pojawiło się dodatkowe pole do podania numeru PESEL czego nie było na początku,

Jak to po co aby od razu się przygotować do rozmowy z abonentem. Jesteś niecierpliwy - czyli chcesz to mieć. Pierwsza zasada: chcesz kupić w atrakcyjnej cenie nie zdradzaj się że bardzo tobie zależy na kupowanym produkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

APS nc+ nie przyjmują żadnych pism ani oświadczeń woli od Klientów :]

 

Będziesz się szarpał z udowadnianiem? Nie pasi - dziękuję, pisemko poleconym. A jeszcze lepiej pisemko z kopią do APS'u i parafka na kopii - ze przedstawiciel przyjął pismo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli automatyczna migracja do nc+ , a jak sprawa długości umowy .

Dotychczasowy cyrograf mam do końca lipca ? , czy przy migracji umowa się przedłuża ?

 

Też się nad tym zastanawiam. Ja mam umowę do końca kwietnia. I jeśli się teraz zgodzę, na to co mi oferuje nc+, to będzie automatycznie przedłużona umowa na 12/18 miesięcy już z nc+, czy może tylko do końca kwietnia? Wydaje mi się, że będzie automatycznie przedłużana, a jak się nie zgodzę (czyli wyślę wypowiedzenie) to papa. Dodam, że wypowiedzenie cyfry+ wysłałem w lutym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APS nc+ nie przyjmują żadnych pism ani oświadczeń woli od Klientów :]

Sprytne posunięcie. Bo mogą zawsze się wykręcić że nie dostali a Poczta Polska zwleka 14 dni z informacją o statusie doręczenia przesyłki poleconej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, przy automatycznej migracji nikt Wam umowy o 12 ani 18 miesięcy nie przedłuży. W automatycznej migracji chodzi raczej o korektę aktualnej umowy, nie o samą długość jej trwania.

Jeśli chodzi o wypowiedzenie to wysyłacie list polecony za potwierdzeniem odbioru i wtedy macie potwierdzenie doręczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...