Skocz do zawartości

TVP Sport w MUX-3!


AnanAS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W drugiej części mojej wypowiedzi dałem inny przykład. Napiszę to inaczej. Myślę że śmiało można przyjąć że niemiecki piekarz zarabia 4 razy więcej niż polski. Jeśli obaj procentowo mieliby przeznaczać na abonament RTV tyle samo to u nas musiałby on wynosić ok. 90 zł. Wynosi tyle ile wynosi w dodatku płaci go ok. 50% gospodarstw domowych więc nie powinno się wymagać Bóg wie czego od TVP.

Nie kompromituj się... Piszesz takie bzdury, że aż zęby bolą! Musisz być nieźle zmanipulowany "zieloną wyspą".

 

"Podczas gdy nasi sąsiedzi korzystają z uroków życia, przeciętny Polak zastanawia się, jak przetrwać do końca miesiąca. Niemcy nie muszą wyszukiwać promocji w sklepach, kupować produktów najniższej jakości, rezygnować z zakupu leków, czy spędzać wakacji pod namiotem.

Fakt, że zarabiają trzy razy więcej niż my daje im ogromne możliwości. Przeciętne wynagrodzenie Niemca to ok. 10 tys. zł. Polak dostanie na rękę 2,6 tys. zł, co daje 3,4 tys. zł brutto."

- Polska jest krajem biednym. Jeżeli chodzi o poziom życia jesteśmy w ogonie Europy. W tym względzie możemy się równać z Rumunią albo Bułgarią. I choć zarabiamy po polsku, ceny mamy mocno europejskie - mówi Krzysztof Rybiński, ekonomista Szkoły Głównej Handlowej, były wiceprezes Narodowego Banku Polskiego.

 

http://www.hotmoney.pl/Polak-dziaduje-a ... ach-a25004

 

Na moje poparcie zawsze możesz liczyć ale boje się że zleją ciebie w Telewizji Polskiej tak samo jak fanów Eurowizji którzy wysłali petycje do KRRiT którzy interweniowali u TVP w tej sprawie a w zamian za to nadawca zaprezentował jakieś dziwne oświadczenie które niestety KRRiT przyjęła do wiadomości.

Prawda jest taka że w TVP pracują dość pokrętne osoby nie reagujace na potrzeby widzów - dotyczy to zwłaszcza Jedynki i Dwójki które chyba specjalnie zrezygnowały z takiej Eurowizji (a Opole mocno potnęli podobnie jak transmisje skoków narciarskich) robiąc na złość swoim widzom. Tak samo pewnie jest w przypadku TVP Sport które moim zdaniem powinno być w MUX3 a nie MUX4 które na dodatek jest płatne.

Moim zdaniem kanały TVP powinny zostać podzielone na te "pierwszej potrzeby" i te które są ale nie są konieczne w takim DVB-T za to mogą być na satelicie i w kablówkach. Podział (w którym umieściłem też stacje planowane) powinien wyglądać następująco:

Kanały potrzebne w DVB-T:

- TVP1 SD (MUX3)

- TVP2 SD (MUX3)

- TVP Info (MUX3)

- TVP Regiony (MUX3)

- TVP Kultura (MUX3)

- TVP Sport (MUX3)

- TVP Dokument (MUX3)

- TVP Rozrywka (MUX3)

- TVP Film (MUX1 lub kolejne multipleksy)

- TVP Cogito (MUX1 lub kolejne multipleksy)

- TVP ABC (MUX1)

Kanały niepotrzebne w DVB-T czyli te do umieszczenia tylko na satelicie i w kablówkach:

- TVP1 HD

- TVP2 HD

- TVP HD

- TVP Polonia (choć programy własne tej stacji (z Polonia 24 i Pogoda.pl na czele) mogą być w ramach kanału TVP Regiony)

- TVP Seriale

- TVP Historia

- TVP Natura

- TVP Parlament

Dzięki temu byłoby jasne powiedziane co nadaje się do MUX3 i innych multipleksów a co nie.

 

Dziękuję za poparcie. (Nie)stety prezes TVP powiedział, że na MUX-3 znajdą się na pewno:

TVP 1 HD

TVP 2 HD

TVP INFO

TVP Regiony

(TVP Sport) *

(TVP Kultura) *

 

* - moje propozycje

 

 

Zatem mamy ograniczone pole manewru. Zostają nam dwa, max. trzy miejsca (wersja "ekstremalna") w multipleksie (SD) Osobiście uważam, że nadawanie w HD jest marnotrawieniem miejsca, co innego gdyby przeszli na DVBT-2.

 

TVP ABC (MUX-1) a pozostałe kanały powinny zniknąć bo nie są rentowne. TVP powinna stawiać na jakość, a nie na ilość. W przyszłości TVP INFO i TVP Sport powinny nadawać w jakości HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety w ramach dwóch wolnych miejsc pojawią się kanały TVP Dokument i TVP Rozrywka tak więc pole manewru mamy ograniczone góra do jednego kanału :(

Tak samo pewnie jest w przypadku TVP Sport które moim zdaniem powinno być w MUX3 a nie MUX4 które na dodatek jest płatne.

Dlaczego na tym i na innych forach ciągle piszesz, że TVP Sport jest w MUX-4?

Bo tak chyba jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kompromituj się... Piszesz takie bzdury, że aż zęby bolą! Musisz być nieźle zmanipulowany "zieloną wyspą".

Que? :lol2: No przecież napisałem dokładnie to co przytoczyłeś w swojej wypowiedzi. Jakieś ograniczenie w pojmowaniu tekstu pisanego? Zarabiamy mniej niż Niemcy, mniej procentowo płacimy abonamet RTV w dodatku jego ściągalność jest dużo mniejsza więc nie ma co porównywać pieniędzy TVP do ARD/ZDF. A to się wiąże z tym co nadają i jak nadają. Zresztą to samo tyczy się stacji komercyjnych, bo też im się zarzuca że wszystko kodują. Jeśli np. TVN zarobił na Tańcu z gwiazdami 20 mln. To na takim samym Tańcu z gwiazdami niemiecka stacja zarobi pewnie z 4 razy tyle. Jeśli u nas jakiś reklamodawca wykłada na reklamy w tv 100 mln to Niemczech wyłoży 400 mln a koszt transponderów czy zakupów są takie same dla wszystkich, co zresztą napisałem kilka postów wcześniej.

Cóż za błyskotliwy tekst - Nie kompromituj się... :lol2: I jeszcze podparty autorytetem Rybińskiego. Wow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska jest chyba jedynym krajem w Europie, gdzie Telewizja Publiczna jest jednocześnie nadawcą publicznym i... komercyjnym! Przypominam, że za pieniądze z abonamentu powstały kanały: TVP Seriale i TVP HD. Mimo to, osoby płacące abonament nie mają dostępu do tych kanałów bo są... zakodowane! TVP ma wystarczająco (za) dużo pieniędzy, żeby płacić "gwiazdorskie" kontrakty.

http://niezalezna.pl/38554-tak-zle-w-tv ... e-nie-bylo

Przypomnę również, że występuję tam znaczny przerost zatrudnienia. Podważasz autorytet Rybińskiego, możesz wyjaśnić mi dlaczego? Czyżby tylko dlatego, że nie podobają ci się jego poglądy polityczne?

Ludzie nie płacą abonamentu, ponieważ:

- jest on nielegalny (TVP utrzymuje się z abonamentu i reklam jednocześnie, poza tym jest spółką akcyjną)

- sam premier namawiał do tego, żeby nie płacić abonamentu

- oferta programowa TVP i Polskiego Radia jest nieadekwatna do tego jakim budżetem dysponują

 

Porównywanie kanału komercyjnego do publicznego jest HIPOKRYZJĄ!

 

Uwierz mi, że gdyby TVP spełniała swoją misję (a nie była półkomercyjną tubą POpagandową), to ludzie SAMI chętnie zaczęliby płacić bez żadnych próśb i gróźb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak najbardziej popieram. W cywilizowanych krajach, typu Niemcy, UK, czy Czechy jest miejsce na kanał sportowy w DVB-T. A argument, że ludzie nie płacą abonamentu nie jest zasadny, bo przecież TVP Sport to projekt komercyjny (choć publicznego nadawcy), więc powinien zarabiać na siebie na reklamach i zapewne tak robi. Z resztą wpływy TVP z reklam już dawno przewyższyły te z abonamentu. Jak chcą abonament - niech zrezygnują z reklam ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...