Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Z pewnością jest duża, fundamentalna wręcz poprawa płynnościna tych kilku kanałach które ulepszyli. W końcu można z przyjemnością obejrzeć mecz na Canal+. Różnicę wiadać kiedy przełączamy na dany kanał, obraz prezentuje się "po staremu" i wtedy wchodzi ten najwyższy, płynny już profil.

 

Co do Twoich uwag to też przytrafił mi się taki "skok w przyszłość" o kilkanaście sekund, w trakcie transmisji ligi angielskiej. Być może oglądany stream był mocno opóźniony i został skorygowany, nie wiem. Zobaczymy czy to zjawisko będzie się powtarzać. Jeśli chodzi o spadek jakości to, tak jak już pisałem brakuję trochę bitrate'u i czasem widać efekty kompresji, artefakty. Myślę, że to jest przyczyną chwilowych spadków jakości. A może miałeś jakieś problemy z netem i faktycznie zapiął się niższy profil.

 

Na blogu była mowa, że na przełomie starego i nowego roku włączą kolejną transzę kanałów, więc może już lada dzień coś dorzucą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to jeden ze znanych problemów w telewizji Netii. Inne to m. in. zapętlanie się krótkiego fragmentu programu, rozjazdy wizji z fonią i niestety nadal słaba płynność obrazu na większości kanałów. Jeśli chodzi o dwa pierwsze, to jest tego już na szczęście zdecydowanie mniej niż kiedyś, a sprawa trzecia jest podobno do rozwiązania w najbliższej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści z frontu:

332 - roso - 08.01.2015, 16:43

Panie Karolu, wymienione wyżej przez Pana kanały były wdrożone jeszcze przed świętami razem z Eurosportem i C+ Sport. Obiecywane były kolejne na przełomie roku, stąd moje pytanie.

333 - Karol Wieczorek - 08.01.2015, 17:00

@roso A to się nie zrozumieliśmy. Na kolejne zmiany trzeba jeszcze kilka dni zaczekać.

334 - roso - 15.01.2015, 16:40

Panie Karolu, będę u[beep]liwy, ale jak tam wyglądają postępy?

335 - Karol Wieczorek - 16.01.2015, 17:24

@roso Działamy, działamy...

 

i "ciekawy" komentarz pod tematem

http://blog.netia.pl/netia/entry/gigaka ... dsumowanie

6 - Leon - 18.01.2015, 20:34

"Czytając liczne bardzo krytyczne opinie abonentów na tym blogu, a także na innych stronach internetowych miałem naprawdę duże obawy co do jakości usług. Zgodnie z tymi opiniami miałem dostać zacinający, smużący, fatalnej jakości obraz telewizji, szczególnie na kanałach sportowych, gdzie miały być ogromne problemy z płynnością obrazu i miałem w ogóle nie widzieć piłki w trakcie meczu... a nie ukrywam, że skorzystałem z oferty Netii wyłącznie dla pakietu sportowo-filmowego c+. Jakież było moje zdziwienie, gdy obejrzałem przez weekend kilka meczów piłki nożnej na c+sport, zawody golfowe na c+family i snookera na eurosporcie... "

 

Jaka staranna selekcja programów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis wygląda na napisany przez kogoś z Netii :) Skoro to nowy klient, to mając dostęp do Eurosportu, może oglądać również inne kanały sportowe, w tym Polsaty Sport, TVP Sport, Eurosport 2 i inne, na których jakość odbioru nadal pozostawia wiele do życzenia, ale o nich autor jakoś nie wspomina... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To mój wpis tak was zirytował. Nie pracuję w Netii. Faktem jest, że trochę przerysowałem w tym wpisie zalety kanałów, a jednocześnie nie wymieniłem wszystkich wad, jak np. słabsza jakość na TVP Sport, oglądałem puchar króla ostatnio i widać wyraźnie gorszą jakość niż na c+sport czy eurosporcie. Zrobiłem to celowo, dla równowagi, bo uważam, że taki wpis jest potrzebny dla potencjalnych zainteresowanych usługami netii. Zauważcie, że wy robicie zazwyczaj coś dokładnie odwrotnego niż ja w swoich wpisach. Mianowicie, uwypuklacie jedynie wady, co w zasadzie logiczne, bo piszecie co chcielibyście poprawić, ale nie wspominacie praktycznie nic o zaletach usług netii. Przez to czytając dziesiątki, a nawet setki wpisów, ma się wrażenie, że netia to jedno wielki g...o. Ja zastanawiając się nad wyborem kablówki wolałbym wiedzieć nie tylko co jest źle, ale też co jest dobrze, wtedy nie miał bym takiego bólu głowy przy wyborze. Wierzcie lub nie, ale dla netii zrobiłem cesję bardzo korzystnej umowy z innym operatorem. Oczywiście powodem była cena. W netii przy wyborze pakietu sportowo filmowego c+ i internet do 50Mb, przy uwzględnieniu promocji 6m za darmo, płacę ok 62 zł średnio na miesiąc... gdziekolwiek indziej jest to kilkadziesiąt złotych więcej w najlepszym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma znaczyć to "hmm". Była promocja pierwsze 6 miesięcy za 2 zł dokładnie potem za min. 69,90 zł i z niej skorzystałem. Dzięki temu mam pakiet sport i film c+ oraz internet za 62 zł miesięcznie. Teraz widzę, że promocji już nie ma, więc tym bardziej się cieszę, że skorzystałem... nie ma to jak zamawiać w okolicach świąt :-) Brawo dla netii, że daje takie świetne oferty klientom. Ciekaw jestem tylko jak mnie potraktują przy przedłużaniu umowy, bo z różnych forów też słyszałem złe opinie na ten temat... ale na szczęście to dopiero problem za dwa lata będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chciałem zapytać bo nie do końca kumam,jak to jest i czy wogóle to na wsi działa (mam teraz neostrade).Płacę za tv+internet z gniazdkiem ok.180zł.A jak to jest w neti?Czy te 79.90 to jest sam internet+do tego trzeba wziać minimum pakiet za 35zł,czy to jest wliczone w ten pakiet za 79.90?(razem wychodzi 114,90+gniazdko)I do tego dobieram co sobie chce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz zadzwonić na infolinię i dowiedzieć się jaką ofertę mogą ci zaproponować. Podejrzewam, że w grę będzie wchodziło świadczenie usługi na infrastrukturze starego monopolisty. Jeśli zaproponują ci usługę telewizyjną, to cena 35 zł zawiera z automatu pakiet 'Na Start', a pozostałe 20 zł możesz wykorzystać na dowolne inne pakiety tematyczne. Te 35 zł to minimalne zobowiązanie miesięczne za usługę TV, oczywiście można dokupować dodatkowe pakiety (i im ich więcej, tym większy później rabat możesz otrzymać od ich regularnej ceny). To tak w skrócie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kończy się umowa wkrótce i zadzwoniono. Mam TV, Internet, Telefon. Ależ Pani była zdeterminowana bym nie rezygnował z telewizji. Mogła nawet tak zrobić, żebym płacił mniej i nie płacił za TV! :lol2: (Inne usługi by kosztowały drożej po prostu chyba o to chodziło). Jaka dobroć, po 4 krotnej odmowie Pani zrozumiała, ale nic nie zaoferowała bez TV. Teraz muszę to dziadostwo Netia Player odsyłać kurierem gdzieś. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...