Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Typowy urok streamingu internetowego. Ciężko jest osiągnąć w tym sposobie transmisji optymalną płynność, porówynywalną z NTC, SAT albo kablem. Do tego zazwyczaj dochodzą spore opóźnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A doczekał się już ktoś obiecanej przez Wieczorka aktualizacji netia playera ??

 

Tak, u mnie był parę dni temu update. Nic przełomowego nie przyniósł. Na pewno nic związanego z jakością odbioru programów nie zauważyłem. Tylko poprawki estetyczne w interfejsie rzucają się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, u mnie był parę dni temu update. Nic przełomowego nie przyniósł. Na pewno nic związanego z jakością odbioru programów nie zauważyłem. Tylko poprawki estetyczne w interfejsie rzucają się w oczy.

A działa funkcja "powrót do poprzedniego kanału" po naciśnięciu strzałki wstecz na pilocie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wczoraj dotarł do mnie update. Największe zmiany zauważyłem w odtwarzaczu multimediów. Podczas wyboru filmu (prawo, lewo) załącza się jego podgląd w oknie, a po jego włączeniu na pasku widać nazwę pliku. Zrezygnowano z przyspieszania x5. Ponoć ta aktualizacja miała głownie przynieść poprawę działania PVR. Nie wiem, nie korzystam. Tak jak gdzieś już ktoś zauważył, zrezygnowano z wyboru programu w poziomie.

 

A działa funkcja "powrót do poprzedniego kanału" po naciśnięciu strzałki wstecz na pilocie??

Działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

szukam opinii na temat jakości TV Netii w Szczecinie.

Rozważam kilka opcji i jedną z nich jest wybór usług (NET+TV) właśnie w Netii.

Jeżeli są takie same jajca (jakość TV) jak w innych miejscach Polski to jednak zrezygnuję z pomysłu i wybiorę inną opcję.

Proszę o rzetelne informację 8)

 

pozdr.

horas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

szukam opinii na temat jakości TV Netii w Szczecinie.

 

Ja jestem ze Szczecina. :] Możesz sobie poczytać moje posty w tym temacie. Generalnie poprawiło sie w porównaniu z tym co miałem na początku. (listopad 2013) Nie ma już tylu zawiech, zapętleń czy desynchronizacji co kiedyś. Mój największy problem to płynność, która też się ciut polepszyła od listopada, ale wciąż pozostawia wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ze Szczecina. :] Możesz sobie poczytać moje posty w tym temacie. Generalnie poprawiło sie w porównaniu z tym co miałem na początku. (listopad 2013) Nie ma już tylu zawiech, zapętleń czy desynchronizacji co kiedyś. Mój największy problem to płynność, która też się ciut polepszyła od listopada, ale wciąż pozostawia wiele do życzenia.

 

Ooo to miło :o

poczytam Twoje posty, może pozwolą mi zdecydować :lol:

czy NET 20MB wystarczy do TV czy lepiej brać 50MB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam do Was pytanie. Czy jeżeli w moim obecnym miejscu zamieszkania nie ma możliwości podpięcia Netii to czy jest jakaś inna możliwość aby taką usługę posiadać ?. Pytam bo atrakcyjnie wygląda TV+Internet w sensie, że można wybrać pakiety i zmieścić się w ok. 100 PLN/msc. z netem 20 Mb/s + C+, HBO i inne ciekawe kanały.

Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@horas Zapytaj na infolinii netii czy usluga tv ktorą mieliby Ci swiadczyc jest w technologii Smooth Streaming. Jeżeli tak, to na tym szajsie sport bedziesz ogladal jak w matrixie. Znikające piłki (siatkówka) albo piłki lecące jak komety z ogonami (piłka nożna). Dodam, że jestem posiadaczem internetu 20 mb i tv (pakiet sportowy) w technologii Smooth Streaming. To był najgorszy wybór mojego życia jakiego dokonałem w multimediach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@horas Zapytaj na infolinii netii czy usluga tv ktorą mieliby Ci swiadczyc jest w technologii Smooth Streaming. Jeżeli tak, to na tym szajsie sport bedziesz ogladal jak w matrixie. Znikające piłki (siatkówka) albo piłki lecące jak komety z ogonami (piłka nożna). Dodam, że jestem posiadaczem internetu 20 mb i tv (pakiet sportowy) w technologii Smooth Streaming. To był najgorszy wybór mojego życia jakiego dokonałem w multimediach.

 

dzięki za podpowiedź 8) oczywiście podpytam przedstawiciela co chce mi wcisnąć pakiet TV + NET

rozumiem, że alternatywą (lepszą technologią w Netii) jest IPTV ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała próbka jakości STV w Netii. Zarejestrowałem krótki fragment dynamicznego obrazu kamerą nagrywającą 30 kl/s, następnie wyodrębniłem każdą klatkę i zapisałem do pliku jpg. Poniżej link do albumu ze częścią grafik oraz zapis wideo.

 

http://imgur.com/a/ivOwn

http://gfycat.com/CalmJitteryAsianelephant

 

Dodatkowo jeszcze wszystkie klatki w archiwum zip: http://www23.zippyshare.com/v/45383756/file.html

 

Nie trudno zauważyć, że kiedy kamera zaczyna się przesuwać w prawo, a do wyświetlenia na ekranie jest dużo szczegółów, obraz staje się tragiczny. Podobnie jest z szybko przemieszczającymi obiektami nawet wtedy, gdy obraz jest statyczny.

 

Łatwiej i bardziej miarodajnie byłoby analizować obraz nagrany bezpośrednio z netia playera na dysk, jednak aktualnie nie mam takiej możliwości. Może wkrótce. Na dniach mogę zrobić podobną analizę dla DVB-T, aby mieć porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"najlepsza jakość HD w Polsce" :lol:

aż żal mi tych co wydadzą 90 zł za oglądanie MŚ

ale ponoć większość tego nie widzi

widno w streamingu ograniczenie przepływności skutkuje zmniejszeniem ilości klatek a nie pikselozą jak innych technologiach

te 6,4 Mb/s nie starcza, może jakby dodali jeszcze jeden poziom jakości, tak z 12 Mb/s to problemu by nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...