Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pavl6 napisał prawdę. Dlaczego ja nie kupuję TV Republiki?? Niestety ten kanał mnie osobiście zawodzi. To jest takie Gazeta Polska czy "Do rzeczy" tylko,że telewizyjne,czyli głównie polityka , do tego historia , głównie ta najnowsza i przekomarzanie się z panią z portalu Lewica24 ,że jak ona może nie podzielać ich fascynascji historią i cały czas mówić o tym,że komuna nie została rozliczona. A dla mnie najważniejsza jest teraźniejszość i przyszłość ,czyli rozwój gospodarczy, zwykłe,codzienne problemy ludzkie, które nie można tak łatwo zakwalifikować,że winni są Ci ,a nie tamci. No i motyw przewodni - prześladowanie Niepokornych i ciągłe relacjonowanie jak to Niesiołowski ic potraktował czy tam ktoś o nich napisał i krytyka innych kolegów po fachu. Powiem otwarcie tym nie żyją Polacy,oni żyą śmieciami, służbą zdrowia, kwestią pracy, kwestiami prawnymi, które łamią biznesy ludzi (genialny jest "Państwo w Państwie Polsatu) itp.,a nie ich konikami, o których mówią cały czas czy to w tygodniku- jak np. Wildstein o odwróceniu znaczenia pojęć(ile można felietonów na ten temat napisać??) , dlaczego ja nie znajdę artykułów ,programów o osobach niepełnosprawnych(kolejny plus dla PN za "Integrację) , o rolnikach czy kwestii sytuacji polskich pszczół i co to oznacza dla świata itp. Tak piszę przykładowo,bo niestety mam wrażenie,że panowie Sakiewicz,Wildstein i inni dziennikarze prawicowi niestety żyją w swoim świecie i mają swoje światopoglądowe problemy i to widać po ich publicystyce. Sprzedaż tygodników prawicowych spada,co mnie nie dziwi,TV Republika będzie mieć wyznawców ,ale nie będzie to olbrzymia grupa osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się z tobą zgadzam. Sam jestem zastepcą redaktora naczelnego pewnego prawicowego portalu i wiem, że da się na nim pisać także o na prawdę ważnych sprawach (choć nie zawsze to wychodzi, to zależy od możliwości czasowych redaktorów), a TV Republika niestety tego unika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden nie lubi TVN 24, drugi TV Republika. To zależy od tego, czy jest po jednej, czy po drugiej stronie barykady. Myślę, że w interesie każdej platoformy i każdego operatora jest dodanie do oferty stacji i z jednej i z drugiej strony. Wtedy jedni włączą na tą, drudzy na tamtą i każdy będzie zadowolony. W tym wypadku nie każdy jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego gratulować - dziś mam podobne zdanie, co ty, jutro mogę mieć odwrotne. TV Republika to (jak wielokrotnie wcześniej pisałem) krok naprzód, ale już trochę czasu minęło od jej startu i nie ma co stać w miejscu, trzeba postawić kolejne - wymieniliśmy jej plusy, teraz czas na minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesteś konkurencja? :-) Ja jestem spoza branży internetowej czy medialnej i nie uważam, że wszyscy są winni po równo, a uważam, że programy o pszczółkach przy tym budżecie są zbędne bo to nie jest temat tabu dla innych. Tematem tabu jest dlaczego jest tak źle skoro jest tak dobrze. W historii właśnie znalazłby odpowiedź na niejedno pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Republika,a dlaczego ten temat miałby nie znaleźć się w TV Republika?? Gdy wyginie ostatnia pszczoła to ludzkość przetrwa 4-5 lat, wydaje mi się to sprawa dość istotna by tworzyć środowisko przyjazne rozwojowi przyrody itd. Mówię- dla mnie brakuje tematów jakby to określił ktoś "przyziemnych". Kanał czego obawiałem się jest zbyt nastawiony ideologicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe tak w ogóle, że z całej palety tematów, które wymieniłeś @TV Republika zwrócił uwagę tylko na jeden ;). Poza tym to w pełni się zgadzam - dodam nawet - co mi po budżecie, jak zginie cały świat? Są sprawy ważne i najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden nie lubi TVN 24, drugi TV Republika. To zależy od tego, czy jest po jednej, czy po drugiej stronie barykady. Myślę, że w interesie każdej platoformy i każdego operatora jest dodanie do oferty stacji i z jednej i z drugiej strony. Wtedy jedni włączą na tą, drudzy na tamtą i każdy będzie zadowolony. W tym wypadku nie każdy jest zadowolony.

Zgadzam się! Tyle że w tym wypadku to TV Republika strzela sobie w stope robiąc operatorom pod górke z wymaganiami.

 

Większość stacji (nadawców) najpierw zbudowało sobie marke, pokazało content, co jak, jak z jakością, rzetelnością - a potem wyciągnęło ręke po kase.

TV Republika odwrotnie - najpierw dajcie hajs (i to wg mnie "bandyckie" ceny), a potem... może coś sie postarają, może nie, będzie hicior albo porażka. Może stacja doda głupi pasek, może zegarek, może sie skończą "16-godzinne powtórki" (w skali dnia)... a może nie.

 

 

Mamy tu na forum kilku operatorów/nadawców - jest sobie taki np. STARS.TV którego często czytamy - o tym jak walczy o dostęp do platform. Kurde, no bez dwóch zdań - najlepsza stacja muzyczna w chwili obecnej grająca ten typ muzyki; i ma problem się dostać na platformy i do dużych kablówek. Za darmo! Nie ma żadnych wymagań - byle się dostać. Bo najważniejsza jest oglądalność.

Na to przychodzi sobie paru politykierów (coby nie napisać starych wyjadaczy jak Wildstein) i się zaczyna: "joł chłopaki - kręcimy, joł Polsat, joł NC+, joł UPC, joł Multimedia, joł Inea, joł Vectra i joł drobniaczki (z gniazkami 1000-10000): dacie po 5 zeta albo 50 groszy od abonenta to wam łaskawie pokażemy jak obrazimy Tuska i inne [beep]gi na wizji w telewizorni - tak jak Olejnikowa, Kuźniar i Szkło Kontaktowe nas obraża. Ale im dowalimy - za wasze piniondze, joł."

 

Co to ma być? JAJA SE ROBIĄ? Takie teksty (mam nadzieje że potraficie wyciągać poważne zdania-wnioski z twórczego ironicznego słowotoku) to można było do pospólstwa w 90 roku (nie obrażając nikogo oczywiście), a nie do nadawców sat/cable - tutaj nie siedzą [beep]i i dobrze wiedzą że kota w worku sie nie kupuje. Zwłaszcza że ten kot jest drażliwy, drapie, prycha i na wybory przynosi pecha. Co najwyżej bierze się za bezcen. I wątpie że w takiej formie ktokolwiek to będzie kupował i oglądał. Nawet jeśli TV Republika trafi do dużych kablówek to się skończy tak jak teraz: 5zł jako kanał premium. Czyli jest bo jest, a kupi toto 5 osób na 1000. Ale niektórzy myślą że potrzebują osobnego kanału na którym ciągle trzeba pokazywać brzoze i strzały w 2 minucie 15 sekund - oraz inne podobne historie. Brutalna prawda brzmi: nikogo to już nie obchodzi! RZycie!

 

 

[tym razem było na temat, nie nadaje sie do skasowania]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mamy tu na forum kilku operatorów/nadawców - jest sobie taki np. STARS.TV którego często czytamy - o tym jak walczy o dostęp do platform. Kurde, no bez dwóch zdań - najlepsza stacja muzyczna w chwili obecnej grająca ten typ muzyki; i ma problem się dostać na platformy i do dużych kablówek. Za darmo! Nie ma żadnych wymagań - byle się dostać. Bo najważniejsza jest oglądalność.

Na to przychodzi sobie paru politykierów (coby nie napisać starych wyjadaczy jak Wildstein) i się zaczyna: "joł chłopaki - kręcimy, joł Polsat, joł NC+, joł UPC, joł Multimedia, joł Inea, joł Vectra i joł drobniaczki (z gniazkami 1000-10000): dacie po 5 zeta albo 50 groszy od abonenta to wam łaskawie pokażemy jak obrazimy Tuska i inne [beep]gi na wizji w telewizorni - tak jak Olejnikowa, Kuźniar i Szkło Kontaktowe nas obraża. Ale im dowalimy - za wasze piniondze, joł."

Ale co w tym niezwykłego? Po prostu wybrali taki a nie inny rodzaj dystrybucji. Stars jest kanałem FTA a TV Republika kodowanym. AXN, FOX czy nawet wielbione przez niektórych TVN24 jak startowało to też na start oczekiwali od platform czy kablówek kasy od abonenta. HBO jak wchodziło do Polski też nie nadawało najpierw FTA, tylko od razu wchodzili jako kanał premium za dodatkową kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AXN, FOX [...] TVN24 [...] HBO jak wchodziło do Polski też nie nadawało najpierw FTA, tylko od razu wchodzili jako kanał premium za dodatkową kasę.

Ale widzisz, nie czytałeś całości zdania (ani kontekstu) - tylko sobie wyciągnąłeś "coś" i się doczepiłeś - to jest właśnie wybiórczość. I proszę Cię, nie dyskutuj ze mną w taki sposób.

 

Ale odpowiadając:

AXN, FOX, HBO wchodziły na polski rynek z zewnątrz - i były już dobrze znane, z dobrą marką i bardzo dużym portfolio. I były bardzo pożądane.

Odnośnie TVN24 odpowiedź już dostałeś (że była "FTA"). I Twój operator ma rację - to bardzo droga stacja. Bardzo droga, ale jej cena i tak się chowa przy TV Republice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niektórzy myślą że potrzebują osobnego kanału na którym ciągle trzeba pokazywać brzoze i strzały w 2 minucie 15 sekund - oraz inne podobne historie. Brutalna prawda brzmi: nikogo to już nie obchodzi! RZycie!

 

[tym razem było na temat, nie nadaje sie do skasowania]

 

Nawet nie zdajesz sobie sprawy ilu ludzi to obchodzi ,nie będę się za bardzo rozpisywał co sadze na ten temat bo post zostanie momentalnie usunięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale odpowiadając:

AXN, FOX, HBO wchodziły na polski rynek z zewnątrz - i były już dobrze znane, z dobrą marką i bardzo dużym portfolio. I były bardzo pożądane.

No i niestety się mylisz. Bo większość kanałów (nawet wchodzących z zewnątrz) zazwyczaj ma osobne ramówki na dany kraj, bo wszystko zależy od dystrybutorów praw do filmów/seriali/sportu. Owszem, przed startem zawsze padają zapowiedzi co będą pokazywać na początek, ale takie same zapowiedzi robiła TV Republika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...