Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bmp: Zainwestuj w lepszy komputer to framerate nie będzie Ci spadał ;). Reszty nawet nie komentuje, bo widzę, że jesteś zupełnie nie w temacie - porównywać kamerkę internetową w dobrej obudowie (GoPro) z optyką Carla Zeissa. No coż...

 

suut: dokładnie o to chodziło. Jak widać ARD sobie może pozwolić na zastąpienie kamer reporterskich iPhonem, Republika jest na to "za profesjonalna" :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra, już nie drwij tak - też sympatykiem ich "jakości" nie jestem, ale to nie zmienia to faktu, że rozkompresowanie obrazu ze smartfona, dodanie loga, podpisów itd. a potem ponowne zaenkodowanie tego i wysłanie... raczej spowoduje katastrofe... ;]

(zwłaszcza przy "profesjonaliźmie" ekipy) ... ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Co by nie gadać, problem jest i widać to nie od czasu do czasu przy okazji wyjątkowych wpadek, tylko constans, a to już skłania do zadania pytania, czy ludzie odpowiedzialni za TV Republika, zdają sobie sprawę z jej braku profesjonalizmu.

 

Jakby tego było mało, zaczynają sprzedawać swój produkt podobno w jakości HD. :D

 

Chciałbym zobaczyć to cudo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra, już nie drwij tak - też sympatykiem ich "jakości" nie jestem, ale to nie zmienia to faktu, że rozkompresowanie obrazu ze smartfona, dodanie loga, podpisów itd. a potem ponowne zaenkodowanie tego i wysłanie... raczej spowoduje katastrofe... ;]

(zwłaszcza przy "profesjonaliźmie" ekipy) ... ;p

Już nie mówiąc że taki "smartfonik" rozleci się po kilkuset(?) godzinach pracy, a do studia potrzebna jest praca ciągła.

Nadaje się tak jak pisaliście - teledysk, wywiadzik, reportażyk z terenu aby nie ściągać całego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym niemożłiwego? :D. Relacje live z telefonów satelitarnych to 20 lat temu były już w CNN, a technika poszła trochę do przodu. W którym Ty wieku żyjesz..

I jeszcze ta praca ciągła w studiu TV Republika gdzie jest 6h programów live dziennie? Byliby kumaci to podpisaliby umowę sponsorską z jakimś Samsungiem czy innym HTC, a tak mają kamery weselne i jakość VHS ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tych głosów "chciałbym, cieszyłbym się, gdyby ta tv upadła". Ja nie lubię TVN-u, ale nie życzę nikomu nieszczęścia. No, ale Polacy tak mają - jak sąsiad ma o jedną krowę więcej to Polak modli się, żeby ta krowa mu zdechła, a nie żeby on miał więcej krów.

Mam wrażenie, że z tym ostatnim zdaniem przesadziłeś. Ja bym nie napisał, że życzę tej telewizji upadku, ale to była raczej emocjonalna reakcja na prezentowane na antenie skrajnie skrzywione poglądy (wiele osób tutaj pisałoby o TVN 24 jako o WSI 24 itp. i ciekawe czy wtedy też byś się oburzył), a nie o złorzeczenie sąsiadowi z zazdrości, bo do tego odnosi ten przykład ze zdechłą krową. Naprawdę sądzisz, że życzenie upadku zostało wypowiedziane z zazdrości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadaje się tak jak pisaliście - teledysk, wywiadzik, reportażyk z terenu aby nie ściągać całego sprzętu.

A czym jest dla Ciebie ten cały sprzęt? Do normalnej obsługi transmisji czy reportażów nie jest potrzebna cała defilada techników, oświetleniowców z dźwiękowcem na czele, lecz zwykłe użądzenie umożliwiające nagrywanie w wysokiej rozdzielczości obrazu i jakości dźwięku - może to być smartfon, tablet a nawet zwykła lustrzanka cyfrowa. Najwyższa pora abyś wyszedł z epoki telewizji czarno-białej i zaczął myśleć rzeczowo, a nie uważał jakość TV Republika za żyletę, bo w tym przypadku po oglądaniu tego kanału żyletką można się co najwyżej podciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przestańmy w dyskusjach obrzucać siebie błotem (typu "Najwyższa pora abyś wyszedł z epoki telewizji czarno-białej"), bo jest to bezcelowe w dyskusji o prywatnej telewizji, w której nikt z nas nie ma udziałów, a podejrzewam, że nikt z komentujących nie ma także udzialów w konkurencyjnych stacjach (no chyba, że mają i stąd wynika ich negatywne nastawienie) :). Nie można dyskutować na spokojnie, kulturalnie, unikając nawet najmniejszej dawki pogardy dla rozmówcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli... mamy milczeć bo nie mamy udziałów TV Republika. Wybacz, wszystkie stacje są świetne i nadają w świetnej jakości obrazu i dźwięku... Z takim podejściem daleko nie zajdziesz, bo jeśli ktoś nie ma racji i nie ma pojęcia o nowych technologiach, lepiej niech nie wciska innym ciemnoty. Prawda jest taka, że sprzęt do nagrywania w normalnym 1080p nie musi kosztować milionów i jest osiągalny już dla zwykłego obywatela, nie wspominając o płatnej telewizji informacyjnej, której twórcy nie zdają sobie z tego sprawy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej obłudzie i zakłamaniu? Czyżby dlatego, że ktoś kupuje dobrowolnie cegiełki ulubionej stacji TV w postaci gadżetów?
No widzisz, nie zrozumiałeś. Ale my polacy już tak mamy.

Lepiej "zaoszczędzić" i urwać sobie twarz na budowie niż kupić maske ochronną za 5 zł.

Lepiej sprawić sobie internet za 200 pln/mies. i piracić filmy niż pójść 10 razy w miesiącu do kina za te same pieniądze.

Lepiej populistyczno-politycznej telewizji płacić dobrowolny abonament (pewnie za jej wartościowe kulturalne treści i bogatą oferte programową dostosowaną do każdego widza), a publiczną wyzywać od złodziei jednocześnie im nic nie płacąc (bo jakoś oprócz wiadomości i paru felietonów to oni polityki za bardzo nie mają gdzie przemycać - co oczywiście nie przeszkadza zawlec ich na stos i zlinczować jako najgorszych).

Lepiej narzekać jak jest ciężko i że nie ma pracy niż sie wziąć do roboty i troche poszukać (a na fajki, piwo, kablówke, 4 komórki i dwa samochody jakoś dziwnie jest...).

 

ps. w opolskim kabarecie był fajny tekst w jednym skeczu: "To u was bezrobotni mają pieniądze na zakupy??? łał, beatifull co ża cudowny kraj Polska".

Drwie z nas / was - i tyle.

)

Po pierwsze to nie ma żadnych my. Nie odczuwam żadnej wspólnoty z kimś, kto nie potrafi napisać Polak wielką literą. Twoje generalizowania są na poziomie dość ubogim, więc trudno z nimi polemizować. Tak jak pisałem, wszelkie dotacje, ceny gadżetów i kart są dobrowolne i ich wysokość zależy wyłącznie od władz TV Republika i ich amatorów. Dopóki ktoś nie zabiera Twoich pieniędzy przymusem, jak to jest z abonementem RTV, to nie Twoja sprawa. Pisanie o obłudzie jest Twoim subiektywnym odczuciem całkowicie oderwanym od rzeczywistości. Więcej nie mam zamiaru Ciebie do tego przekonywać. Wypisanie zbioru wyimaginowanych stereotypów jest dość żałosne. Ilu znasz ludzi, których tak łatwo szufladkujesz?

 

Nieudolną manipulacją z Twojej strony jest stwierdzenie, że TVP nie ma gdzie przemycać polityki w swej ramówce. Rewelacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki ktoś nie zabiera Twoich pieniędzy przymusem, jak to jest z abonementem RTV, to nie Twoja sprawa.

Idąc podobnym prześmiewczym tokiem myślenia: zlikwiduj telewizor i już nikt nie będzie przymusem zabierał ci pieniędzy na abonament RTV. Proste.

 

Pisanie o obłudzie jest Twoim subiektywnym odczuciem całkowicie oderwanym od rzeczywistości. Więcej nie mam zamiaru Ciebie do tego przekonywać. Wypisanie zbioru wyimaginowanych stereotypów jest dość żałosne. Ilu znasz ludzi, których tak łatwo szufladkujesz?

Aktualnie? Wielu. Przez całe życie? Mase. Ale ja pewnie żyje w patologii gdzieś na za[beep]iu zabity dechami w ogóle co ja tam wiem, nie to co ty wielka eminencja ze szczytów wiedzy, jasności poznania i centrum nauki. Tak, musisz być kimś więcej niż tylko zwykłym dzikiem.

 

Nieudolną manipulacją z Twojej strony jest stwierdzenie, że TVP nie ma gdzie przemycać polityki w swej ramówce. Rewelacja!

Mmm... wiem! w TVP Rozrywka - w kabaretach. Iiii... na TVP Historia w tym komunistycznym Szariku! No o tym nie pomyślałem! Sama zakamuflowana poliyczna hucpa i skandal! Zdrada!

;-d

 

 

PS. polecam lekarza neurologa - chroniczne pomijanie wyrazów przy czytaniu (np. "prawie" itd.) podlega pod dysleksje - a jeśli występuje także przy mówieniu i pisaniu to ciężkie uszkodzenie mózgu, udar i inne paskudztwa. Naucz się czytać całość zdania, i ze zrozumieniem. A nie pierwsze i końcowe wyrazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol, potwierdzasz pośrednio to, co napisalem co do zastosowania tego hipermarketowego sprzętu, ale na silę chcesz polemizować. Widzę natomiast rozwój twórczej myśli: przesunięcie mnie z epoki VHS do epoki czarno-bialej, za chwilę będzie pewnie nieme kino :lol2: Gdzież ja chwaliłem obraz, skoro nie mam nawet dostępu do TV Republika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chodzi o to,że dla odbiorc ów tej telewizji jakość techniczna nie jest kluczowa, oni mają poczucie,że ich poglady, ich sposób patrzenia na świat i problemy z jakimi żyją są całkowicie pominięte na szklanym ekranie i dla nich TV Republika jest czymś świeżym na rynku telewizyjnym, oczywiście uważam,że troszkę za dużo tam polityki,a za mało spraw społecznych,gospodarki ,ekonomii, dyskusji systemowych na tematy nie związane z tą czy inną partią i w tym względzie TV Republika mnie trochę zawodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie? Wielu. Przez całe życie? Mase. Ale ja pewnie żyje w patologii gdzieś na [beep] zabity dechami w ogóle co ja tam wiem, nie to co ty wielka eminencja ze szczytów wiedzy, jasności poznania i centrum nauki. Tak, musisz być kimś więcej niż tylko zwykłym dzikiem.

 

PS. polecam lekarza neurologa - chroniczne pomijanie wyrazów przy czytaniu (np. "prawie" itd.) podlega pod dysleksje - a jeśli występuje także przy mówieniu i pisaniu to ciężkie uszkodzenie mózgu, udar i inne paskudztwa. Naucz się czytać całość zdania, i ze zrozumieniem. A nie pierwsze i końcowe wyrazy.

 

Nie wiem skąd w Tobie taka agresja. Odmawiasz innym wydawania ich pieniędzy. Zarzucasz mi brak czytania ze zrozumieniem, podczas gdy przez Twoje zacietrzewienie sam nic nie pojmujesz co się do Ciebie pisze. Zwieńczeniem Twoich mądrości głupich jest wytykanie mi dysleksji podczas gdy sam popełniasz masę błędów stylistycznych, ortograficznych i gramatycznych. Ot, mędrzec!

 

Żegnam ozięble. Szkoda na Ciebie czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmm... ironię i humor nazywasz agresją. Twórczy kąśliwy słowotok bezinterpunkcyjny nazywasz "popełnianiem błędów stylistycznych ortograficznych i gramatycznych".

No i właśnie, gdzie zrobiłem ten karygodny błąd ortograficzny? Może pisząc "polska" z małej litery?

Niechaj ten który bez grzechu w mowie i piśmie jest, pierwszy rzuci kamień w głupie motłochu masy...

 

Żegnam ozięble. Szkoda na Ciebie czasu.

Rzucasz mnie? :(

 

 

;D

 

PS. Ale chociaż nie nazwał mnie hitlerowcem. Oni zawsze odchodząc przyrównują do hitlerowców, tuż po tym jak tupną nóżką na znak focha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Tutaj chodzi o to,że dla odbiorc ów tej telewizji jakość techniczna nie jest kluczowa, oni mają poczucie,że ich poglady, ich sposób patrzenia na świat i problemy z jakimi żyją są całkowicie pominięte na szklanym ekranie i dla nich TV Republika jest czymś świeżym na rynku telewizyjnym, oczywiście uważam,że troszkę za dużo tam polityki,a za mało spraw społecznych,gospodarki ,ekonomii, dyskusji systemowych na tematy nie związane z tą czy inną partią i w tym względzie TV Republika mnie trochę zawodzi.

 

Kluczowa nie jest, zgoda, ale jakieś minimum obowiązywać powinno nawet amatorską stację telewizyjną, która jak wiemy, nie jest stworzona przez studenckie dzieciaki, tylko ma ojców założycieli, którzy na mediach przysłowiowe zęby zjedli.

 

Za pioruna jednak nie przekłada się to ich wieloletnie doświadczenie na jakość prezentowanego materiału.

 

Zresztą, co tu się zastanawiać nad nieustannymi technicznymi "drobiazgami", które nękają odbiorców tej stacji, skoro założyciele TV Republika są na tyle bezwstydni, że sprzedają swój produkt już nawet ze znaczkiem HD?

 

No jakaś odrobina przyzwoitości powinna obowiązywać, nie sądzisz?

 

Już celowo nie wspominam o merytorycznym przygotowaniu do prowadzenia rozmów takich osób jak Rachoń, który z cynicznym uśmieszkiem przylepionym do ust, kompromituje się raz za razem, co spływa po nim jak woda po gęsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego cień, to TV tworzą ludzie związani głównie z rynkiem prasowym ,a nie wyjadacze telewizyjni pod względem technicznym,operatorskim,graficznym itd. Wildstein,Ziemkiewicz, Gociek itd,czyli te nośne nazwiska odpowiada za stronę dziennikarską,a nie tą otoczkę.

Rachoń to wielki pozytyw tej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...