Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, ta druga to inni ludzie, inny kapitał, nie ma związku. Ludzie, Republika nadaje dopiero ponad miesiąc, czy myślicie że zaczęli nadawać "na wariata" nie mając kapitału, biznesplanu itp.? Priorytetem na dziś jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców, braki techniczne przeszkadzają na razie głownie czytelnikom Satkuriera ;) Z czasem gdy już nie bedą "małą telewizją" na pewno się to zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oni zawsze pozostaną małą telewizją, i nie myśl że bedzie inaczej a w końcu upadną.

Możesz sobie pomarzyć o tym. Już TV Trwam miała upaść i co ?? I ma się bardzo dobrze.

Ja mam w nosie te niedoróbki techniczne, ważna jest treść, przekaz merytoryczny. Najchętniej oglądam salonik polityczny Ziemkiewicza , także poranki są świetne,a cykl chłodnym okiem jest po prostu świetny,publicyści komentują z jajem i żartem bieżące wydarzenia. Są pierwsze dokumenty-kibol,Prezydent, ciekawe dyskusje w studiu otwartym np. o rotmistrzu Pileckim. Rachoń jest dla mnie objawieniem. Ciekawa formuła programu od Lewa do Prawa tylko, że prowadzący zbytnio dyskutują między sobą , Terlikowski jako postać wyrazista dobrze,że ma dwa programy,choć obawiam się,że mogą się szybko znudzić bo jest monotematyczny. Największe niewypały to dla mnie program Wildsteina , którego wolę czytać niż oglądać ,a także program Gargas , który myślałem,że będzie miał charakter śledczy,a jest to rozmowa w studio. Innych programów nie widziałem więc nie mogę ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tych głosów "chciałbym, cieszyłbym się, gdyby ta tv upadła". Ja nie lubię TVN-u, ale nie życzę nikomu nieszczęścia. No, ale Polacy tak mają - jak sąsiad ma o jedną krowę więcej to Polak modli się, żeby ta krowa mu zdechła, a nie żeby on miał więcej krów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wartość merytoryczna tego kanałau to dno i żenada która powoduje odrzucenie.

Kto odrzuca ten odrzuca.. TV nie szuka poklasku u fanów TVN24, ma wyrazisty światopogląd i to jest gwarancją sukcesu, tygodnik "Uważam Rze" miał upaść ,a był wiceliderem dopóki nie zrobiono czystki na rozkaz kogoś u góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach gdy byle smartfon nagrywa filmy Full HD, nadawanie w takiej jakości jak TV Republika czy np. Polonia 1 to jest żenada i wynika wyłącznie z braku wiedzy/ew. dobrej woli.

Pseudonagrywa w pseudo-HD. Jakość kilka razy gorsza niż "HD Polsatu", więc to niepotrzebna dziwna krytyka.

Inna sprawa że jakość techniczna (obsługa) jest porażająco niska. Na rynku mediów przecież jest pełno specjalistów od telewizyjnego sprzętu studyjnego - chociażby byli (i aktualni) pracownicy kanałów komercyjnych, kablówek. Najwidoczniej w Republice płacą tak marne pieniądze że nikt z wiedzą i doświadczeniem (a co za tym idzie: mający jakieś wymagania finansowe) nie chce tam pracować ... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bugmenot, takie HD jak ma każdy smartfon to można sobie w buty ... a nie do telewizji, widać że chyba dysponujesz jeszcze lepszą wiedzą niż ci z Republiki :-)

 

nie kompromituj się człowieku. Większość smartfonów w cenie powyżej 1000 zł nagrywa w fullHD 30FPS, optyka aparatów wzięta z profesjonalnych urządzeń pozwala na naprawdę dobre odzwierciedlenia obrazu. Czasem lepiej przemilczeć pewne kwestie niż na siłę robić z siebie znawcę.

 

 

A skąd mają mieć fundusze jak żadnej aferze nie są umoczeni i nie są spadkobiercami PRLu? :lol2: Trochę cierpliwości, kasę się zarobi ;)

 

Sprzedawanie raportów smoleńskich, których powstawanie finansowane było z pieniędzy podatników to oczywiście oznaka uczciwości ludzi takich jak Sakiewicz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowi ludzie poznają nowy sprzęt, docierają się.
nowi ludzie to politycy.. Nie stać stacji na profesjonalnych techników od audio i wizji.???. Jakość sygnału przypomina czasy HVS czyli lata 80 te XX WIEKU. ja swoim tabletem zrobię lepszy jakościowo materiał jak ten który czasami jest pokazywany na TV Republika...Chyba mi nie powiesz, ze materiał jest tam kręcony kamerkami internetowymi i to kamerkami gorszego sortu..!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to opatentujecie jak telefonem za 1000zł (profesjonalna optyka :lol2:) robić telewizję, po co mają stacje inwestować dziesiątki tysięcy w drogi sprzęt studyjny? Takim sprzętem to można sobie w warunkach domowych od czasu do czasu jakiś filmik trzasnąć albo puścić streama do znajomych.

pikus88, papier kosztuje, a jak ktoś woli sobie kupić ksiażkę zamiast za darmo z neta ściągać pdfa, to co w tym zlego? Jeśli nie jest to zabronione to przedsiębiorczy ludzie to wykorzystają i słusznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba patentu, kumaci dawno to robią:

 

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 9006_n.jpg

 

(fotka z wywiadu robionego przez ARD - Pan trzyma iphona na statywie).

 

Różne dobre seriale (jak np Dr House) i większość teledysków z kolei kręci się często cyfrowymi lustrzankami. No ale przecież Republice to nie przystoi, lepiej serwować "gunwo" z kamery dobrej do kręcenia wesel :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bmp i TVRepublika to widzę w latach 90 się zatrzymali.

Ja to natomiast widzę, że ty się zatrzymałeś w niedorozwoju komórkowym. Czyli klasyka pokolenia smartfonów "nie widząca różnicy".

 

- kliknijcie 1080p i porównajcie z jakością Waszej ulubionej tv ;).

Chyba ty nie widziałeś nigdy materiału HD. To "coś" ma może rozdzielczość obrazu HD i wynikowy 30 fps, natomiast wygląda jakby przeskalowane z 720p i 15 (może 20) fps, nie wspominając o czymś takim jak framedropping co widać przy ruchu w bok.

Poza tym, głębia do niczego, pulsowanie jasności (migotanie spowodowane kiepską automatyką) itd. Podtrzymuje że telefony, smartfony i nawet kamerki i aparaty bez profesjonalnej optyki i układów tylko udają jaskość HD. To jest pseudo-HD, i jeśli tego nie widzisz to na prawdę człowieku przyjmij dobrą rade i idź do okulisty.

Z zabawek poniżej 2K (i to dedykowanych nagrywaniu video) to materiał HD dobrej jakości produkuje na przykład GoPro2 albo GoPro3. Link:

 

Różne dobre seriale (jak np Dr House) i większość teledysków z kolei kręci się często cyfrowymi lustrzankami. No ale przecież Republice to nie przystoi, lepiej serwować "gunwo" z kamery dobrej do kręcenia wesel :D.

Oczywiście - z powodu genialnej optyki. Dr House (ostatni odcinek serii) nakręcono aparatem Canon EOS 5D Mark II (około 8000 zł) wraz z kilkoma obiektywami - cena zestawu wraz ze steadycamem przekroczyła 25k PLN.

 

Co do iphone i podobnych zabawek masz racje - czasem są używane gdy materiał ma być wysłany "na 5 minut temu" - dzięki takim aparatom wielkość pliku po nagraniu jest tak malutka że się zdąży (jakość też jest kiepściutka, ale do wywiadu z prawie statycznym tłem starczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...