Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żołnierz umiera z przyczyn naturalnych w domu. Co tymczasem robi ta stacja aby podsycić emocje

?t=crop:1063:659:nowe:0:17,resize:fill:9

Cytat

Czarna seria w armii — nie żyje kolejny polski żołnierz” - informowała widzów Telewizja Republika. Na stronie portalu przekazano, że „nie żyje kolejny polski żołnierz z mazurskiej brygady artylerii”. Stacja nie przekazała szczegółów dotyczących śmierci żołnierza.

Cytat

Oświadczenie w tej sprawie przekazała 1 Mazurska Brygada Artylerii. W opublikowanym na stronie internetowej jednostki komunikacie przekazano, że żołnierz zmarł z przyczyn naturalnym w swoim mieszkaniu.

https://www.rp.pl/wojsko/art40610821-brygada-artylerii-doprecyzowuje-informacje-tv-republika-zolnierz-zmarl-z-przyczyn-naturalnych

 

 

Naturalną reakcją powinno być współczucie dla rodziny i jeśli już jest nagłaśniana to z podaniem wszelkich okoliczności. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie żyje kolejny polski żołnierz z mazurskiej brygady artylerii, wynikało wcześniej z nieoficjalnych doniesień Telewizja Republika. I faktycznie, informacja ta została potwierdzona przez ministerstwo obrony narodowej w wiadomości, jaką przesłano do naszej redakcji. Żołnierz miał umrzeć 9 czerwca br. "z przyczyn naturalnych".

https://tvrepublika.pl/Nie-zyje-kolejny-polski-zolnierz-Informacje-potwierdzilo-MON,163792.html

 

A ja Ci podałem artykuł TV Republiki, gdzie ta informacja jest. Potrzebujesz korepetycji by  zrozumieć ?

 

Edytowane przez Kiler
Wycięto zaczepkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To,.że Rzeczpospolita  twierdzi, że czegoś nie było to nie znaczy, że tak było, w tym artykule dowodów na to brak. Ja widzę w artykule ,że jest informacja. 

Podałem to w kontrze do mojego stwierdzenia tylko,że nie ma to związku. 

P.S. 

29 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

tymczasem robi ta stacja aby podsycić emocje

To twoja luźna interpretacja,a nie fakt. Ponadto jak wykazałem mam wątpliwości co do artykułu RP

Edytowane przez fanbonda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz problem z akceptacją tego co czytasz i na siłę szukasz usprawiedliwienia.

Do twoich interpretacji nie będę się odnosił, bo masz je takie jak każdy widzi.

Pierwotne cytowane komunikaty w tym zrzut ekranowy są jasne. I nie mam powodu aby dziennikarzom nie wierzyć że nie było tak jak napisali.

Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawa determinacja do dyskutowania ze mną ;) Bo ja bym polemizował z treścią tego co jest na zrzucie.

Komunikat powinien brzmieć mniej więcej tak "We własnym domu zmarł żołnierz z mazurskiej brygady artylerii".

Zgodzisz się z tym że tak brzmiałoby nie sensacyjnie i jest równie krótkie jak wpis w X?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie było proste. Czy konieczne jest pisanie z takimi sensacyjnymi niedomówieniami we wpisie na X. 

Odpowiedź nie pada, a mamy po raz kolejny zmianę toru dyskusji.

Chyba powiedzieliśmy już wszystko. Ja mam swoje zdanie, Ty swoje, w tym to że zarzucasz dziennikarzom że piszą nierzetelnie. Temat wyczerpany.

 

 

 

Na marginesie serwis "Oglądam Wiadomości bo nie stać mnie na dopalacze" z podobnymi wnioskami
https://www.facebook.com/photo/?fbid=1025280878963200&set=a.374392470718714&locale=pl_PL

Cytat

Kochani, czy nie uważacie, że brak informacji o tym, że ów żołnierz zmarł w domu, z przyczyn naturalnych, a jego śmierć nie miała związku ze służbą jest przypadkiem, czy może pracownicy TV Republika chcieli coś tym wpisem konkretnie sprawić w naszych głowach?

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Moje pytanie było proste. Czy konieczne jest pisanie z takimi sensacyjnymi niedomówieniami we wpisie na X. 

Odpowiedź nie pada, a mamy po raz kolejny zmianę toru dyskusji.

Chyba powiedzieliśmy już wszystko. Ja mam swoje zdanie, Ty swoje, w tym to że zarzucasz dziennikarzom że piszą nierzetelnie. Temat wyczerpany.

 

 

 

Na marginesie serwis "Oglądam Wiadomości bo nie stać mnie na dopalacze" z podobnymi wnioskami
https://www.facebook.com/photo/?fbid=1025280878963200&set=a.374392470718714&locale=pl_PL

 

Noi co z tego, ze hejterski portal ma podobne wnioski. Wydarzeniem byłby rzetelny research i obiektywizm tego użytkownika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem po research wyłania się zdaje się taki obraz

Pierwszy komunikat 

 

 

Na to zareagował Patryk Michalski z WP

 

 

Korekta komunikatu. 

"Dodano kontekst" powołując się na Pana Patryka. 

Co za nieszczęście, kolejny dziennikarz źle interpreruje pierwszy wpis. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł w PAP

https://www.pap.pl/aktualnosci/nie-zyje-zolnierz-1-mazurskiej-brygady-artylerii-zmarl-we-wlasnym-mieszkaniu

Cytat

O śmierci żołnierza 1. Mazurskiej Brygady Artylerii poinformowała w środę w mediach społecznościowych TV Republika.

Odnosząc się do tych informacji jednostka wydała oświadczenie, w którym stwierdzono, że "w niedzielę, 9 czerwca 2024 roku w mieszkaniu w Węgorzewie zmarł z przyczyn naturalnych żołnierz naszej Brygady"

Kolejny portal który podaje podobną chronologię zdarzeń. 

Najpierw najwyraźniej była informacja bez kontekstu i na to wygląda bez zadania pytania komukolwiek ze strony redakcji, że jednostka musiała wydać oświadczenie, aby to doprecyzować. 

 

W świetle tych wszystkich źródeł i cytatów trzeba wyjątkowo się starać aby to inaczej interpretować i zarzucać dziennikarzom brak rzetelności. 

I to by było na tyle uzupełniająco. 

 

 

Na marginesie gwoli ścisłości i rzetelności bo któryś raz o tym piszesz

31 minut temu, fanbonda napisał(a):

 a nie artykuł o którym pisze gazeta. 

gazeta nie podała że to był artykuł. 

Cytuję ponownie za pierwszym postem w tej sprawie. 

Cytat

 „Czarna seria w armii — nie żyje kolejny polski żołnierz” - informowała widzów Telewizja Republika

 

A dalej jest napisane

Cytat

Na stronie portalu przekazano, że „nie żyje kolejny polski żołnierz z mazurskiej brygady artylerii”. Stacja nie przekazała szczegółów dotyczących śmierci żołnierza.

Czyli w tym fragmencie chodziło im o wpis na X. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fanbonda napisał(a):

Na stronie portalu czyli na stronie www.X nie jest portalem należącym do TV Republika

Szczegóły. Dziennikarz nie potrafi użyć adekwatnych sformułowań. Dosłowny cytat wskazuje że ma na myśli X. 

Dla mnie ważne jest że nigdzie nie ma wzmanki o rzekomym artykule. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiekłeś mu. Skulił po sobie uszy :)

Ja widzę inny problem. Cały dzień roztrząsania sprawy rzekomego artykułu i zarzutów braku rzetelności, a wystarczyło poszperać w sieci i logicznie połączyć kropki, aby się okazało że o żadnym artykule nie ma mowy, a dokładnie o tym ćwoerknięciu czy jakimś komunikaxie na antenie telewizji. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przyjmujesz wygodną interpretacje dla dziennikarza Rzeczypospolitej. Do twoich interpretacji nie bedę sie odnosił, bo masz je takie jak każdy widzi. . To ty zajmujesz się sprawą sprzed tygodnia, wyszukując z 500 artykułów na temat tweetu. Szkoda, ze dziennikarze tych wszystkich redakcji nie zajmują się rzeczami poważnymi mającymi znaczenie i tu jest problem. Swoja drogą nie szkoda Ci czasu na dyskusje z randomowym użytkownikiem - ladna pogoda, wiec tak dyskusji nie będzie jak jej nie podejmiesz, wiec się święcie nie oburzaj na stwierdzenie, ze takowe prowadzisz . 

 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fanbonda napisał(a):

To ty zajmujesz się sprawą sprzed tygodnia, wyszukując z 500 artykułów na temat tweetu. Szkoda, ze dziennikarze tych wszystkich redakcji nie zajmują się rzeczami poważnymi mającymi znaczenie i tu jest problem. 

Ująłbym to inaczej. Starałeś w 500 postach przedstawić sprawę wygodnie dla siebie? Prawda jak się okazuje jest banalna. Mowa była od początku o ćwierknieciu który w sposób bardzo dwuznaczny z niedomówieniem pozwalał wyciągać różne scenariusze. Jest to nieeleganckie zwłaszcza w obliczu śmierci tego człowieka. 

 

Nie będę się odnosił do kolejnych personalnych zaczepek. 

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Na stronie portalu przekazano, że „nie żyje kolejny polski żołnierz z mazurskiej brygady artylerii”. Stacja nie przekazała szczegółów dotyczących śmierci żołnierza.

Tyle fakty, a nie twoje interpretacje.  X  nalezy do Tv Republika.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...