Skocz do zawartości

STARS.TV


STARS.TV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo różne są, od sasa do lasa. W najgorszych faktycznie podmieniamy z płyty jak się da bo niestety nie zawsze się da. Ale teraz np sprawdziłem jakąś Sandrę co dopiero do mnie dotarła i jeszcze nie jest w systemie a parametry dźwięku ten plik ma takie: pcm 48000hz stereo 1536kbps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, bo to może być przekonwertowane z MP3 z marnym bitrate. Można wrzucić w analizer widma jak np. Spek i tam też da się zobaczyć. Jakość CD-Audio to jest widmo sięgające 22 kHz, a MP3 max 20 przy jakości 320 kb/s. 48 kHz 1536 kb/s powinno mieć widmo wyższe od CD-Audio albo przynajmniej podobne.

 

Nagrałem sobie prawie godzinę Starsa i wrzuciłem w Spek. Tak wygląda widmo: http://obrazki.elektroda.pl/6126812100_1463567267.png

Potwierdza się, że jakość jest różna. Nie mam jednak porównania z widmem w MP2. Tam, gdzie widmo jest najwyższe, to są reklamy :D

Edytowane przez azrekbor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@STARS.TV. Jest błąd (wizualny) w ogłoszeniu nadawcy- o jedną spację za dużo przy Wilkach.

Nagłe przerwanie piosenki przed reklamami jest normalne? Już drugi raz dzisiaj- przed chwilą przy Hey Brother- zauważyłem, że muzyka została ściszona szybciej niż powinna. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 10 dniach testowania dźwięku Dolby Digital na kanale STARS.TV, chciałbym się podzielić swoimi uwagami i opiniami, które na pewno nie przypadną do gustu dyrektorowi stacji. Wniosek jest taki, że wraz z wprowadzeniem ścieżki AC-3, dla ucha ludzkiego (nie na wyświetlaczu odbiornika) z większości klipów zniknęła stereofoniczność i dźwięk przestrzenny. Słuchając Was od piątku 13 maja zadaję sobie pytanie, czy słyszę dźwięk mono czy stereo.

Pierwszego dnia, kiedy podmieniliście na satelicie ścieżkę mpeg na AC-3, SatExpert napisał, że na reklamach dźwięk sprawia wrażenie, jakby był w mono. Oczywiście, ja też to potwierdzam – jest płasko, dźwięk jest bardzo stłumiony i odnosi się wrażenie, że audio leci z 1 głośnika. Tak samo jest na większości teledysków. Być może jest to stereo, ale nie czuje się tej stereofoniczności.

Należy też podkreślić, że sam dźwięk jest silniejszy, głośniejszy, basy i podbicia są głębsze, no ale brak tej stereofoniczności, którą wcześniej było słychać! Na telewizorach nie podpiętych do kina domowego (ponad 90% widzów tak Was ogląda) słychać tylko mocne basy w jakości "mono" – zupełnie jakby się słuchało STARS.TV z telewizora schowanego do szafy albo z telewizora owiniętego kocem lub przez szybę. Kiedyś, dawno temu miałem w domu radioodbiornik boombox jednogłośnikowy i brzmiał tak samo, jak teraz STARS.TV (basy w stereofonicznym mono).

No i jeszcze dodatkowa łyżka dziegciu – na 4Fun Hits dźwięk Dolby Digital się udał, a u Was jest z tym kiepsko. Nagrałem sobie kilkanaście klipów ze STARS.TV i z 4Fun Hits i je porównałem. Różnica jest ogromna. Tam są słabsze basy ale stereofoniczność słychać cały czas, u Was basy są mocniejsze, ale dźwięk brzmi jak mono, a nie stereo. Zastanawiam się, po co nam mocniejsze podbicia i głębsze basy, jak ludzkie ucho nie słyszy tego dźwięku w stereo?

Kilka dni temu musiałem Was wyłączyć, gdyż to podbite mono było nie do zniesienia. Graliście: George Michael “Killer / Papa Was A Rolling Stone”, Pet Shop Boys “Se A Vida E”, Gigi D’Agostino “Another Way”, Vengaboys “Up And Down”, a trochę wcześniej: Olly Murs “Heart Skips A Beat” (tu jest najlepsze basowe mono) czy Avicii “For A Better Day”. Było tylko słychać “dudnienie basów” bez efektu dźwięku przestrzennego. Przykładów jest znacznie więcej.

To nie jest tak, że czepiam się niektórych klipów, ale ogólnie dźwięku Dolby Digital na STARS.TV. Wolałem zwykłe stereo, które brzmiało jak prawdziwe stereo, a nie Dolby Digital, które ma basy i podbicia, ale brzmi jak mono. Identyczna sytuacja była kiedyś z polskim kanałem muzycznym Atomic TV. Niby grał w stereo, ale brzmiał jak mono. Nawet Sat Kurier napisał w 1998 roku artykuł na ten temat zastanawiając się, czy ta stacja nadaje w mono, czy w stereo.

Coś nie tak Wam poszło z tym Dolby Digital. Być może jest to kwestia odpowiednich ustawień. Ja na swoim zestawie Hi Fi mogę w dowolny sposób korygować dźwięk i może on grać rewelacyjnie lub koszmarnie. Przykro mi, ale z Dolby Digital na STARS.TV nie jestem zadowolony, gdyż w tym Waszym Dolby Digital zabrakło po prostu stereofoniczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Co prawda ja nie mam problemów z usłyszeniem stereo, np. Europe - The Final Countdown, wejście perkusji w tym numerze jest prawy, lewy, prawy i to idealnie słychać. Gdyby nie było stereo to bym tego nie słyszał. Ścieżka dźwiękowa pod klipami nie była w ogóle ruszana i podmieniana. Jeśli w zwykłym mpeg grało Twoim zdaniem lepiej to zmierzamy do problemu ustawień wyjściowych. Tym bardziej, jak podkreślałem i podkreślam, to jedynie zmiana kodowania dźwięku. Grało mpeg, wciskamy zmień na AC-3 i gra. Nigdy także nie reklamowałem tego jako dźwięk Dolby :) Jesteś pierwszą osobą która tak mocno obecne brzmienie skrytykowała, biorę sobie to do serca i zbieram opinie dalej. Większość jest pozytywna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiam się samego brzmienia. Jest głośniej, silniej, są basy, podbicia są mocne ale nie ma efektu stereo. Po prostu go nie słychać. Odnosi się wrażenie, że jest to dźwięk mono. Porównywałem Wasz dźwięk z dźwiękiem na 4Fun Hits i tam jest stereo, a u Was go nie wyłapuję na większości klipów. Powtórzę: na większości klipów. Słychać mocne basy i podbicia, ale brak jest tej przestrzeni. Tak jest na zwykłych telewizorach, nie na kinie domowym. No przykro mi. Nie piszę tego złośliwie, ale dla mnie zwykłe stereo grało lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie piszesz tego złośliwie. Tylko c h o l e r a, patrz jakie to jest subiektywne, bo ja słyszę stereo na każdym numerze gdzie powinienem je słyszeć... może jestem głuchy, nie wiem. Co do dźwięku na 4Fun Hits, przyznaję, że są tam klipy ze znakomitym dźwiękiem ale są też takie zupełnie standardowe bez oznak Dolby :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...