Skocz do zawartości

STARS.TV


STARS.TV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Eska kiedyś napewno nadawała na DVB-S2 dokładnie na 10.834 , ale nie wiem czy to był MPEG 4 czy 2.

Eska TV nadawała wtedy w MPEG-2

Miałbym pytanie a mianowicie czy będziecie kiedyś dostępni w jakości sd dla dekoderów sd większość osób jeszcze posiada dekodery sd i niestety ma ograniczony dostęp do waszego kanału gdybyście nadawali kiedyś dla dekoderów sd to by było dobrze bo mogli by je oglądać odbiorcy dekoderów sd jak i HD

To nie ma sensu, bo DVB-S jak i MPEG-2 powoli odchodzą do lamusa i nie ma potrzeby żeby Stars.TV cofał się w rozwoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym pytanie a mianowicie czy będziecie kiedyś dostępni w jakości sd dla dekoderów sd większość osób jeszcze posiada dekodery sd i niestety ma ograniczony dostęp do waszego kanału gdybyście nadawali kiedyś dla dekoderów sd to by było dobrze bo mogli by je oglądać odbiorcy dekoderów sd jak i HD

 

Myślę, że jest to równie prawdopodobne, jak pojawienie się Stars.tv w przekazie analogowym ;).

 

OBRAZ - W państwa zapowiedziach było stwierdzenie ze nie będziecie zaśmiecać obrazu. Niestety tak nie jest. W lewym rogu widnieje tytuł bloku muzycznego. Komu to potrzebne. Taka informacja powinna być tylko i wyłącznie w EPG. Po to stworzono DVB. Znak stacji powinien być zmniejszony o jakieś 30 procent i jeszcze bardziej przesunięty do rogu. Napis (tymczasowy ) TEST powinien być zmniejszony do minimum. W prawym rogu widać piec niebieskich punkcików tworzących strzałkę w prawa stronę - powinno to być zlikwidowane.

 

Informacja o następnym utworze jest zbyt wielka i wręcz natrętna. Powinna być przeniesiona do EPG a konkretnie na pasku informacyjnym. Powinien być umieszczony utwór aktualnie nadawany jaki będzie następny.

 

Playlista jest jak na razie OK! - ale dodałbym jeszcze niektórych wykonawców ale o tym następnym razem

 

Logo jest ok, ale powinno zostać przeniesione nieco wyżej. Belka z informacją o następnym utworze jest po prostu brzydka - myślę, że najlepszym wyjściem będzie wstawienie ładniejszej ;). W 100% zgadzam się tylko z kwestią napisu TEST - nadawca pisze, że za kilka tygodni napis test zniknie, a więc "do tego czasu musimy się z nim pomęczyć", a przecież tu chodzi tylko o to, żeby był mniejszy, a nie o jego zlikwidowanie. Zmniejszanie napisu nie trwa nigdy kilka tygodni, a więc myślę, że Stars.tv mogliby jednak go zmniejszyć już teraz, a nie męczyć nim go aż do zakończenia testów (zmniejszyć, a nie usunąć - podkreślam jeszcze raz). Napis powinien być taki sam, jak ten z tytułem bloku muzycznego - jest na tyle mały i estetyczny, że nie zaśmieca ekranu. Wprowadzenie EPG kosztuje, a ja wolałbym, żeby Stars.tv przeznaczył pieniądze na poprawę jakości wizualnej (bitrate), czy muzycznej (poszerzenie biblioteki utworów) - już jest dobrze, ale zawsze może być lepiej i mam nadzieję, że zawsze Stars.tv będzie dążył do lepszego, ale nie w takich szczególikach jak te przedstawiane przez cytowanego użytkownika, ale te przedstawiane przeze mnie ;).

 

Inna sprawa: fajny pomysł z 1 godziną dla piosenek wybranych przez widzów. Dobrze by było, żeby to było na stałe, a nie wyjątkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBRAZ - W państwa zapowiedziach było stwierdzenie ze nie będziecie zaśmiecać obrazu. Niestety tak nie jest. W lewym rogu widnieje tytuł bloku muzycznego. Komu to potrzebne. Taka informacja powinna być tylko i wyłącznie w EPG.

Masz w stu procentach rację - po to powstała nowoczesna technologia EPG, aby tam umieszczać nazwę aktualnie emitowanej audycji. Nie rozumiem tej bezsensownej mody zasłaniania fragmentu ekranu informacją o tytule audycji przez cały czas jej trwania. Oczywiście jestem za zlikwidowaniem wyświetlanego przez cały czas napisu z nazwą aktualnej audycji z ekranu, ale domyślam się, że raczej podoba Wam się ta moda i jesteście przeciwko, dlatego moja prośba/sugestia jest taka, aby po zakończeniu emisji testowej i tym samym likwidacji napisu TEST, przenieść napis z nazwą audycji z lewego rogu ekranu do prawego pod logo. Dzięki temu zmniejszyłaby się liczba zasłanianych rogów ekranu. Są stacje muzyczne, które stosują taką metodę, u nas w Polsce na przykład Eska TV.

 

W prawym rogu widać piec niebieskich punkcików tworzących strzałkę w prawa stronę - powinno to być zlikwidowane.

Ten błękitny znak nie będzie zlikwidowany, ponieważ jest wtopiony na teledyskach. On oznacza, że teledysk pochodzi z archiwów wytwórni MixMash-a.

Dobrze chociaż, że wytwórnie które stosują tego typu praktyki zaśmiecania obrazu są w zdecydowanej mniejszości.

 

Przy obecnych mozliwosciach technicznych nawet nie ma potrzeby nadawania identyfikatora stacji na obrazie - to wywodzi sie z telewizji analogowej.

Problem w tym, że logo ekranowe nie pełni tylko funkcji informującej odbiorce telewizji o nazwie aktualnie wybranego kanału, ale również pełni funkcję reklamową. Właśnie z tego powodu pomimo cyfryzacji na świecie jest bardzo niewiele kanałów, które emitują swój program z całkowicie czystym ekranem. Pomimo, że również chciałbym oglądać treści TV bez żadnych zagłuszaczy, to nie oczekuję od nadawcy kanału muzycznego rezygnacji z logo ekranowego, gdyż rozumiem, że raczej mało który nadawca byłby skłonny do rezygnacji z darmowej reklamy. Po za tym nie wiem nawet czy czeskie prawo medialne na to pozwala, bo na przykład polskie nakazuje nadawcom telewizyjnym stosowanie logo ekranowego i w dodatku musi ono zawierać pełną nazwę kanału, który dany nadawca ma wpisaną w koncesję. Jeśli chodzi o logo ekranowe STARS.TV, to muszę tutaj pochwalić za brak koloru i za nie za niską przezroczystość, choć ze stwierdzeniem, że mogłoby być trochę mniejsze się oczywiście w pełni zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki @Salarieri za zainteresowanie sie tematem. Zasmiecanie ekranu jest nagminne a widzom wydaje sie, ze tak "nowoczesnie" musi byc i tu sa w bledzie. Jesli bedziecie protestowac bedzie mozna dobrowadzic do wyczyszczenia z smieci. Pierwszy punkt z ktorym nalezy walczyc sa znaczki wiekowe ktore przed niczym nie chronia a dla dziatek sa wskazowka oj cos pokaza czego nie moge normalnie ogladac. Telewizja analogowa za rok przejdzie do histori. Odbiorniki cyfrowe zarowno naziemne jak satelitarne posiadaja funkcje kontroli rodzicielskiej zabezpieczone pinem. Idac z postepem wystarczy tyko wymusic na nadawcach wysylanie odpowiedniego identyfikatora - i tym sposobem dzieci rozsadnych rodzicow nie zabacza zadnego programu dozwolonego dla starszej grupy wiekowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zacytować odpowiedni fragment, mówiący o tym?

Kiedyś na stronie KRRiT znalazłem dokument, w którym czepiają się o ich zdaniem źle dobrane kategorie oznaczeń wiekowych oraz o "niezgodne z koncesją nr… oznaczanie programu na ekranie":

http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_pub ... zigzap.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracie super muzę! Kanał jest świetny! Gratulacje dla zespołu!

Jednak muszę przyczepić się do kilku rzeczy (w końcu zależy Wam na naszych uwagach).

Logo jest zdecydowanie za duże, należałoby je pomniejszyć.

Poza tym logo lepiej by się prezentowało na ekranie, gdyby było nieco wyżej.

Napis test pod logiem jest za duży i powinien być bardziej przejrzysty.

Belka z napisem next jest okropna. Powinna być niewielkich rozmiarów i być ciekawsza.

Koniecznie musicie poprawić jakość dźwięku. Absolutne minimum dla kanału muzycznego to 256 kBit/s.

A tak, to gitara. Fajnie, że jesteście. Trzymam za Was kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zacytować odpowiedni fragment, mówiący o tym?

Kiedyś na stronie KRRiT znalazłem dokument, w którym czepiają się o ich zdaniem źle dobrane kategorie oznaczeń wiekowych oraz o "niezgodne z koncesją nr… oznaczanie programu na ekranie":

http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_pub ... zigzap.pdf

A to bardzo ciekawe, bo istnieją kanały nadające na polskiej koncesji, a nie nadające całkowitej nazwy na ekranie telewizora - patrz przykład TV4, TV6, rebel:tv, Mango24, TV Trwam. Dawniej kanały Canal+, więc to raczej musi zależeć indywidualnie od koncesji przyznanej stacji.

Proszę o przeniesienie do odpowiedniego tematu a nie o usunięcie dyskusji ze względu na off-topic. Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czasu zniknięcia napisu TEST nie będziemy debatować o naszej grafice ekranowej, złe belki, logo za nisko i takie tam. Nie będziemy bo to TEST. Wiele się jeszcze może zmienić :) A po teście jak najbardziej będziemy wrażliwi na wasze uwagi :)

 

p.s.

audio jest na etapie ulepszania, wszystkie klipy przechodzą właśnie proces normalizacji, wszystkie będą miały jednakową głośność. Potrwa to około 50 godzin. Wybraliśmy normalizację offline bowiem normalizacja online okazała się mocno psuć dźwięk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest test, więc moglibyście potestować podnoszenie loga wyżej (i jego pomniejszanie), pomniejszanie napisu test, ulepszanie belki "NEXT" (żeby była ładniejsza), itp., bo to teraz powinniście robić :). Przecież nie będziecie testować, jak zniknie napis test i rozpoczniecie oficjalne nadawanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...