Skocz do zawartości

Karta SAT + phoenix + Smart HD


Binder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam kartę Prof 8000, programator Phoenix, karta Smart HD (po migracji z Tnk HD). Mam następujący problem co miesiąc karta się blokuje, tzn nie dostaję uprawnień. Pomaga dopiero włożenie karty do zwykłego tuneru Technisat Digit S2. Używam programu ProgDVB (najnowsza wesja) i wtyczki ACam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku korzystasz ze SmartHD, czy wcześniej używałeś też karty jako TNK SD? Wtedy uprawnienia przeskakiwały? Ogólnie niestety może być problem z tym, ponieważ karty SmartHD cały czas zgłaszają się na dwa sposoby: jako TVN (pierwszy) i ITI 2 Neovision. Może być bug w aCamd, który powoduje, że nie przepuszcza dat na drugi wpis. Jeśli aCamd masz najnowszy (bodajże 0.6.2.0), to zbyt dużo innych opcji nie ma. Upewnij się, że w menu Actions masz zaznaczone: Auto Search, Multi Ecm, CAT Scan, PMT Scan. W Cardreader przy używanym porcie odznaczone ma być Disable EMM a w Filters - odznaczone Disable EMM Cache. Jeśli w Actions masz zaznaczone Delete unused Ecm(s), to możesz na próbę odznaczyć, ale wątpię, żeby to coś zmieniło.

 

Swego czasu była alternatywna wtyczka pod Conax - CnxCAM, stabilniej działa wersja 0.1.0.3, nowsza 0.1.0.4 sprawiała różne niespodzianki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie była, a jest, CnxCAM działa ze SmartHD. Nie wiem jednak jak jest z przechodzeniem uprawnień. Podczas migracji tylko "zgasło", aktualizacji złapać nie chciało (albo trzeba by dłużej poczekać).

Może warto spróbować z wersją 1.0.4.0, toż to już nie TNK (inny CAID) i może zadziała prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej korzystałem z TnK SD i uprawnienia na wtyczce ACam (0.6.2.0) przechodziły bez problemów. Próbowałem różnych ustawień Acam, ale bez skutku. ConaxCAM w wesji 0.1.0.4 w programie AltDVB w oknie Monitor pokazuje wyszukane ECM i EMM ale nie odkoduje obrazu. Oprócz tego w CAID jest wartość 0x0B0 a powinno być dla SmartHD 0x0B1. Nie mogę niestety sprawdzić czy uprawnienia przechodzą, bo uzyskałem uprawnienia po przełożeniu karty SmartHD do zwykłego do tuneru do TV. Ale za kilka tygodni na pewno problem powróci wiec napisze czy udało się go naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy komuś udało się zdekodować kartę Smart HD na phoenixe?

 

Ja dotychczas używałem DVBDream z phoenixem z kartą TnK SD. Wtyczką ACamd

Niestety po zmigrowaniu karty do Smart HD (poprawnym, bo innych tunerach działa) wszystko zamarło.

Domyślam się, że trzeba zastosować inną, nowszą wtyczkę.

Ale jaką...

Czy ktoś już zwalczył temat i mógłby się podzielić doświadczeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Okazało się, że moja wtyczka była jakaś stara.

Na razie widzę, że Smart HD chodzi z :

 

CnxCAM ver.0.1.0.3

ACamd 0.6.2.0

 

Nie udało mi się jeszcze ustalić która jest lepsza, bo dopiero do się z tym bawię.

 

Przy okazji - jak to jest z tymi uprawnieniami, które mają przejść do karty, czy przechodzą one w każdym dniu,

czy w jeden określony dzień w cyklu miesięcznym?

Chodzi o to, czy mogę kartę z phoenixa wyciągnąć do innego tunera na kilka dni wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Uprawnienia przechodzą na wtyczce cnxcam_v0.1.0.4_beta. Trzeba ręcznie wyedytować pliki cnxcam.ini, bo inaczej zawiesi DVB Dreama. Klikasz na TVN i opcją "skanuj ten transponder" pojawiają się nowe ecm-y i emm-y. Sprawdzasz, czy wtyczka pobiera z 0xB01 i czekasz na emm-y. Po zakończonej operacji pojawia się "Decoding OK", ale obazu na tej wersji wtyczki nie miałem. Odpalasz np. ACAMD i wszystkie SMART HD świecą.

 

Mój config (zmiany):

DO_TT_TRICK=0 (z włączonym nie działało, mimo poprawnej edycji pliku CnxCAM.cache)

SCAN_CAT=1

SCAN_PMT=1

COM=3 (każdy ma inaczej)

[EMM]

USE_EMM=1

EMM-S=1

EMM-U=1

MATURITY_LEVEL=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

TVN B01 EMM PID= 193 ECM PID= 1428

 

Zależy w jakim programie. Smart DVB nie zmusisz. z Dream-em tak jak wyżej napisałem. Pobieram tak uprawnienia już trzeci raz i zaskakują. Ważne tylko, że pobierane są 2 EMM-y, obserwuj monitor wtyczki. Po odpaleniu CONAXA_Utitilies_Pack_1.1 poprawne uprawnienia do SMART TV STARTER wyglądają tak:

 

Nazwa = ITI 2 Neovision

Chid = 01000014

Data początkowa = 01.02.2013

Data końcowa = 28.02.2013

Chid (Stary) = 01000014

Data początkowa (Stara) = 01.01.2013

Data końcowa (Stara) = 31.01.2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wtyczkę. Sprawdzę ją jak znów mi wygasną uprawnienia czyli za jakieś 2 tygodnie. Czy Twoja karta to starter Smart HD czy Tnk SD po migracji do Smart HD ? Ja po odpaleniu Conaxa Utitilies Pack mam w oknie dwa wpisy:

Prov ID: Nazwa:

1010 TVN

1050 ITI 2 Neovision

U Ciebie też tak jest czy masz jeden wpis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam ten sam problem, niby karta zmigrowała na 0B01, ale chid wyświetla się 0100000, wgrywałem logi ręcznie z kilku dni od 15 sierpnia bo wtedy dzwoniłem, żeby polsat mi włączyli, ale nic nie rusza. Nie mam tunera conax, jest jakis sposób? Bawiłem się acamd 0620, ale nic. Tak samo z CnxCAM ver.0.1.0.3 i 0.1.0.4. Karta na starych zasadach do 2016r pakiet podstawowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...