Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

miałem starą umowę która kończyła się 23 czerwca. Podpisałem nowa która obowiązuje od 23 czerwca.

Jednak dekoder przysłano mi już 10 czerwca (załatwiłem umowę drogą internetową).

Kiedy zapłaciłem za czerwiec na starą kartę przyszło mi wezwanie do zapłaty. W punkcie powiedzieli mi, że te pieniądze miałem już wpłącić na nową kartę i kwota będzie ważna do 23 lipca. Kwotę tą mi przebukowali ze starego abonamentu na nowy i niby wszystko się zgadza. Kiedy zaloguję się w serwisie na nową kartę pisze, że następna wpłata będzie 23 lipca (czyli niby wszystko OK). ALE...

 

Kiedy wejdę na stare konta wyskakuje mi: http://wstaw.org/m/2011/06/30/1_.jpg

 

Już nic z tego nie rozumiem.. Umowa mi się skończyła 23 czerwca, a oni chcę pieniędzy za lipiec (na starą kartę..) i to w dodatku 42,90, a abonament płace zawsze 39.90. Ale mniejsza z tym, przecież umowa na tą kartę mi się skończyła!!!!!!!!

 

Błagam pomocy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie ja też tak mam, na starej umowie 42,90 zł i data mi się zmienia co miesiąc na inną. Po prostu stara umowa przeszła Ci na pre-paid. Gdy zapłacisz to będziesz mógł na starym oglądać familijny, a jak nie no to nie :) (jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi).

http://wstaw.org/w/zce/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem dziś dzwoniąc do BOK ofertę elastyczną na MiniHD.

 

umowa 18mies

4 miesiące Familijny HD /14,90

14 miesięcy Mini HD /14,90 (ew. Familijny HD)

 

Jako, że teraz lecę na prepaidzie oferta jest do przyjęcia.

Aktualnie "okres rozliczeniowy" dla prepaid mam 1 dzień miesiąca, chciałbym go zachować dla swojej wygody.

 

Rozumiem, że umowę w punkcie sprzedaży powinienem podpisać w piątek?

Czy nawet jak załatwię to wcześniej a pakiet mam opłacony do 2011-07-01 to umowa będzie obowiązywała od tego dnia?

 

Wszystko zależy. Nie wiem od czego :? Ale generalnie CP ma 8 dni na rejestrację takiej umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następujące pytanie czy jeśli zwiąże się umową z CP przez internet lub telefon to mam prawo po 12 miesiącach ją rozwiązać ? Drugie pytanie: Interesuje mnie możliwość aby wziąć Pakiet Familijny HD i Sport HD za 59 zl? taka kwote widzialem gdzieś na stronie ale nie wiem jak ją wybrac. Na stronie polsatu pokazuje mi tylko możliwość za 79 zł Familijny HD, Sport HD i Extra HD. Dzieki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość wybrania tego wariantu ELASTYCZNY lub tego OPTYMALNY.

Przy tym pierwszym masz możliwość pozostawiania obowiązkowości po okresie bez opłat, na Familijny HD za 39,90. Przy drugim wariancie musisz pozostawić jeden pakiet dodatkowy, czyli Familijny HD + np: Sport HD. A umowę podpisujesz na 29 miesięcy, nie ma umów 12-to miesięcznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, jesli zdecyduję sie na opcje z Familijnym HD i 1 wybranym pakietem SPORT HD) to będę przez 6 miesięcy bez opłat a później płacił 59 zł za wszystko ? Ja wiem, że umowę podpisuję na 29 miesięcy ale chyba jest cos takiego, że poza lokalem można rozwiązac bez kary po 12 miesiącach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdecydujesz się na któryś z tych wariantów, to będziesz miał wszystkie wymienione pakiety bez opłat w podanym przedziale czasowym. Przed jego upływem musisz zdecydować i zadeklarować przez infolinię lub w Autoryzowanym punkcie sprzedaży przy których pakietach pozostajesz. A umowę otrzymasz w formie papierowej do podpisania i odesłania, będzie cie obowiązywał taki okres na ile ona opiewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam jak to jest , bo na prawdę trudno odnaleźć się w tym gąszczu. Czy CP " respektuje " tą ustawę :

 

USTAWA

z dnia 2 marca 2000 r.

o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.1)

(Dz. U. z dnia 31 marca 2000 r.)

 

Art. 8. 1. Umowa o świadczenie ciągłe lub okresowe może być zawarta na czas oznaczony albo nieoznaczony.

2. Umowę zawartą na czas dłuższy niż rok poczytuje się po upływie tego terminu za zawartą na czas nieoznaczony.

3. Jeżeli czas trwania umowy nie jest oznaczony, każda ze stron może ją wypowiedzieć bez wskazania przyczyn, z zachowaniem terminu miesięcznego, chyba że strony zastrzegły krótszy termin wypowiedzenia.

 

W związku z tym pytam. Jeżeli zamówię dekoder za pomocą formularza www ... i podpiszę umowę w drzwiach kurierowi , to będę mógł ze spokojem po roku wypowiedzieć umowę o świadczenie usług TV ? Proszę o konkretną rzeczową odp. bez zgryźliwości . Z góry bardzo serdecznie dziękuję ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 10 dni możesz wypowiedzieć bez opłat, w każdym momencie możesz wypowiedzieć wnosząc stosowną opłatę, po roku możesz bez problemu zrezygnować, musisz zapłacić zwrot przyznanej ulgi podzielony przez długość podpisanej umowy (np. 36msc) razy liczba miesięcy ktora Ci dostała do końca umowy (24msc), ulga wynika z rożnicy między ceną danego pakietu w okresie nieoznaczonym i oznaczonym oraz ilości darmowych miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Umowę zawartą na czas dłuższy niż rok poczytuje się po upływie tego terminu za zawartą na czas nieoznaczony.

3. Jeżeli czas trwania umowy nie jest oznaczony, każda ze stron może ją wypowiedzieć bez wskazania przyczyn, z zachowaniem terminu miesięcznego, chyba że strony zastrzegły krótszy termin wypowiedzenia.

 

 

Czyli po roku od podpisania umowy , będę mógł ją " rozwiązać " ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 stycznia podpisałem umowe .Za niedługo mija pół roku darmowego i chciałbym płacić ale niewiem jak mam postepowac.Czy mam wybrac pakiety bo zalezy mi na familijnym,sport i filmy.Ile mam zapłacic bo mam formularze zapłaty i co mam napisac na tym formularzu.Z góry dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...