Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o ew. wyjaśnienie sposobu jak przedłużyć z CP współpracę, ale na zasadach umowy na czas nieokreślony płacąc za Familijny i Relax Mix = 61,80 /dotychczas przy umowie na czas oznaczony płaciłem 57,80/.

Aktualnie jest tak: umowa z CP na czas oznaczony kończy mi się 30 kwietnia br. Zgodnie z umową wysłałem im pismo z 3. miesięcznym wypowiedzeniem o następującej treści:

"... dot. umowy z dnia .... 2008 roku.

Na podstawie par. 4 pkt. 1 Regulaminu Umowy składam oświadczenie, iż nie zamierzam kontynuować umowy w zakresie obowiązku zachowania aktywnych wybranych pakietów: familijny i relax mix po zakończeniu okresu podstawowego i rozwiązać ją z dniem 1 maja 2011 roku"...

 

Ok rozumiem, że to pismo skutkuje o całkowitym rozwiązaniu umowy???

1. Skoro tak, to czemu kilka dni temu miałem tel. przypominający o zapłaceniu 57,80 za maj??

2. Od 3 miesięcy do mnie wydzwaniają.

3. Pomijam fakt, że czasem ci z infolinii robią człowiekowi wodę z mózgu

3. Dziś dowiedziałem się od osoby z infolinii CP, że skoro nie podjął Pan kroków, lub ich nie podejmie to od 1 maja umowa przejdzie automatycznie na stary zasadach (F+RMix) na kolejne 12 m. za 57,80) bo niby jest to możliwe na podstawie umowy, którą wysyłali w zeszłym roku.

4. Nic takiego nie dostałem. Może jest coś do ściągnięcia na stronie CP.

5. Dalej mówi osoba z centrali przy automatycznym przedłużeniu umowy na 12 m. jest możliwe jej rozwiązanie w trybie 3 miesięcznym, po uiszczeniu kary w wysokości 4 zł za każdy miesiąc, który pozostał w tej umowie.

6. Ja chciałbym być na czasie nieoznaczonym.

7. Osoba z infolinii, mówi, że jest to możliwe /byłoby możliwe. gdybym wysłał taką prośbę 3 miesiące temu.

8. Mimo dzisiejszego tel. nie wiedząc jak to będzie wszystko rozwiązane wpłaciłem wczoraj CP kwotę 61.80 by przed 1 maja dotarła na czas.

 

Ręce opadają.

Przepraszam, za ew. "niezrozumiały", niespójny tekst, za masło maślane, licząc na wyrozumiałość i rozwianie moich wątpliwości by przygotować sie na jutrzejszą, ostateczną tel. rozmowę z CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy dokładnie wysłałeś wypowiedzenie i kiedy dotarło do CP?

Wysłałeś listem zwykłym czy poleconym?

Jakiego dnia miesiąca rozpoczyna się Twój cykl rozliczeniowy?

Skoro chciałeś zostać na czas nieokreślony to dlaczego wysłałeś wypowiedzenie umowy a nie oświadczenie o wyrażeniu woli pozostania abonentem na czas nieokreślony (zgodnie z regulaminiem)?

Skoro CP przypomina o opłaceniu abonamentu to albo jest to błąd autoamtu przypominającego o płatności, albo się spóźniłeś z wypowiedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy dokładnie wysłałeś wypowiedzenie i kiedy dotarło do CP?

20 lub 21 stycznia br

Wysłałeś listem zwykłym czy poleconym?

Polecony, za potwierdzeniem odbioru

Jakiego dnia miesiąca rozpoczyna się Twój cykl rozliczeniowy?

1 dzień każdego miesiąca!

 

Skoro chciałeś zostać na czas nieokreślony to dlaczego wysłałeś wypowiedzenie umowy a nie oświadczenie o wyrażeniu woli pozostania abonentem na czas nieokreślony (zgodnie z regulaminiem)?

Teraz już tak, po tym co mi zaproponowali /generalnie nic ciekawego/. W styczniu chciałem całkowicie zrezygnować, stąd to pismo, nie wiedziałem jak się te "negocjacje" potoczą. Nie liczyłem na cuda! Teraz kilka dni temu stwierdziłem, że najlepszy wariant to czas nieoznaczony. Ale widzę, że generalnie jest z tym problem. Zupełnie inaczej jest u operatorów GSM. A tu się okazuje, że niby umowa od 1 maja przejdzie automatycznie na 12 kolejnych miesięcy po 57,80 PLN. A nawet nie zapytali czy chcę taki wariant skoro niby wysłałem 100% wypowiedzenie. Sam nie wiem co o tym myśleć.

 

na czas nieokreślony (zgodnie z regulaminiem)?

A który to punkt regulaminu. Bo ponoć wysłano mi jakiś nowy w ub. roku, reg. z 2010 roku. Przejrzałem całą dokumentację i nic nie mam, a na stronie CP wisi regulamin z 2009 roku chyba z lutego.

 

Skoro CP przypomina o opłaceniu abonamentu to albo jest to błąd autoamtu przypominającego o płatności, albo się spóźniłeś z wypowiedzeniem.

Ciekawe, z którego powodu. Czuję, że to drugi wariant. Choć muszę powiedzieć że w ub. tygodniu, lub 2 tyg. temu kiedy zalogowałem się na ICOK to w informacji o następnej wpłacie pojawiła się kwota 61,80, a wczoraj 57,80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz juz zapewne takiej mozliwosc bo regulamin juz obowiazuje Ciebie nowy skoro powiedzieli Ci ze wyslali. A jesli chodzi oicok tam zawsze wywala bledy wiec ta kwota sie nie sugeruj. Zadzwon i spytaj sie jaki bedzie obowiazywal Cie abonament po okresie podstawowym i Ci powiedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin z listopada 2009 roku jest tym obowiazującym Cię regulaminem. W rozdziale o zawieraniu umów masz zapis o umowie na czas określony i nieokreślony.

Jeszcze pozostaje opcja, że zgodziłeś telefonicznie na ofertę, którą Ci przedstiono i dlatego umowa nie została rozwiązana. Ogólnie to jest zgaduj zgadula teraz. Nalezy zadzwonić do TCOK i zapytać jak wygląda sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam umowę na 29 miesięcy i idzie już aktualnie 10 miesiąc - umowa zawarta była w sierpniu zeszłego roku. Mam pakiet familijny + pakiet hd ( wtedy jeszcze były takie pakiety). Płacę za to 52, 90 miesięcznie . Na chwilę obecną za tę cenę mam 14 kanałów hd a ponoć teraz w tej nowej pakietyzacji żeby mieć tyle kanałów hd co mam to buliłbym po 80 kilka złotych . Jeśli nie da się tego utrzymać tak jak mam to chyba przejdę do platformy n po skończeniu umowy tzn. złożeniu wypowiedzenia no bo jednak 19 kanałów hd w N w niższej cenie niż ta która płace teraz za 14 hd to raczej kuszące. Mam pytanie jak skończy się umowa to jest możliwość żebym płacił dalej tyle samo za pakiet familijny i pakiet hd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli nie zlikwidują pakietów, które posiadasz obecnie to bez problemu będziesz mógł utrzymać dalej to co masz. Jeśli te pakiety zlikwidują to przyślą do Ciebie pismo i poinformują Cię o możliwości rozwiązania umowy bez ponoszeniu kar albo zaakceptowaniu nowych warunków. Coś takiego stało się z pakietem Mini, który został zastąpiony pakietem Mini HD.

Poza tym jeśli umowy nie wypowiesz to ona się nie kończy tylko przechodzi na kolejne 12 miesięcy na tych samych zasadach, co dotychczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja pierwsza:

Premium (99,90zł): 36m-cy umowy, 3m-ce gratis pakietu Premium, dekodery: HD za 1zł lub PVR HD za 1zł + 5zł czynszu po gratisie lub za 99zł bez czynszu (lepiej ten wariant)

Do premium można dobrac drugi dekoder SD za 0zł lub HD za 99zł z pakietem Mini za 1zł lub pakietem Mini Extra HD za 4,90zł również 3 miesiące gratis.

 

Promocja druga:

Umowa na pakiet podstawowy Familijny HD oraz pakiety dodatkowe Extra HD i Sport HD (79,90zł) na 36m-cy, 6m-cy gratis, dekoder HD za 1zł lub PVR za 49zł + 5zł czynszu po gratisie (Obowiązek na pakiet Familijny HD i jeden pakiet dodatkowy, czyli minimum płatność 59,90zł), 1 miesiąc HBO HD, Cinemax HD oraz Rozrywka gratis (trzeba złożyć deklarację wyłączenia przed zakończeniem pierwszego miesiąca jeśli chcemy tylko z gratisu skorzystać).

Można dobrac drugi dekoder SD za 0zł lub HD za 99zł z pakietem Mini za 4,90zł lub pakietem Mini Extra HD za 9,90zł również 6 miesięcy gratis.

 

Promocja trzecia:

Umowa na pakiet podstawowy Familijny HD oraz pakiety dodatkowe Extra HD i Sport HD (79,90zł) na 36m-cy, 3m-cy gratis, dekoder HD za 49zł lub PVR za 99zł + 5zł czynszu po gratisie (Obowiązek na pakiet Familijny HD, czyli minimum płatność 39,90zł), 1 miesiąc HBO HD, Cinemax HD oraz Rozrywka gratis (trzeba złożyć deklarację wyłączenia przed zakończeniem pierwszego miesiąca jeśli chcemy tylko z gratisu skorzystać).

Można dobrac drugi dekoder SD za 0zł lub HD za 99zł z pakietem Mini za 9,90zł lub pakietem Mini Extra HD za 14,90zł również 3 miesięcy gratis.

 

Promocja czwarta:

Umowa na pakiet Familijny HD (39,90zł) na 36m-cy, 3m-ce gratis, dekoder HD za 49zł + 5zł czynszu po gratisie lub SD za 49zł (nie ma PVR w tej promocji), obowiązek na pakiet Mini HD (14,90zł).

 

W każdym wariancie dekodery są na udostępnienie.

Deklaracje wyłączenia/włączenia pakietów należy złożyć najpóźniej na 24h przed rozpoczęciem cyklu rozliczeniowego od którego deklaracja ma wejść w życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8. W przypadku zawierania Umowy poza lokalem lub na odległość, Klient ma prawo
odstąpienia od Umowy bez podawania przyczyny w terminie 10 (dziesięciu) dni od daty zawarcia
Umowy, składając osobiście lub listownie w Centrum Obsługi Klienta stosowne oświadczenie
na piśmie. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
Odstąpienie przez Klienta od Umowy w powyższym trybie wywołuje taki skutek, jakby Umowa
nie została zawarta. Prawo do odstąpienia od Umowy zawartej na odległość nie przysługuje
w przypadku, gdy rozpoczęto świadczenie Usług przed upływem powyższego terminu.

 

Czyli mogę po odebraniu od kuriera i rozpoczęciu czyli włączeniu oddać w ciągu 10 dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli podpisze umowę na ten pakiet :

Pakiet Familijny HD + 2 pakiety dodatkoweMinimalna liczba Pakietów Dodatkowych, które musisz zachować to 0.

 

Przez 3 miesiące oglądaj telewizję bez opłat i zdecyduj, ile chcesz płacić i co chcesz oglądać dalej. Dodawaj, wymieniaj Pakiety Dodatkowe według potrzeb i możliwości finansowych i ciesz się telewizją tak, jak chcesz

 

 

czy po 3 miesiącach będę mógł wrócić do Familijnego HD BEZ opcji dodatkowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Możesz wrócić do samego Familijnego HD, ale musisz to zgłosić przed końcem tego trzeciego miesiąca. Powiedzmy, że umowę podpisałeś 5 maja to rezygnację z pakietów dodatkowych zgłoś najpóźniej powiedzmy 1 sierpnia tak żebyś był pewien. A przy podpisywaniu umowy powiedz, że chcesz umowę z możliwością zejścia do samego Familijnego HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Promocja trzecia:

Umowa na pakiet podstawowy Familijny HD oraz pakiety dodatkowe Extra HD i Sport HD (79,90zł) na 36m-cy, 3m-cy gratis, dekoder HD za 49zł lub PVR za 99zł + 5zł czynszu po gratisie (Obowiązek na pakiet Familijny HD, czyli minimum płatność 39,90zł), 1 miesiąc HBO HD, Cinemax HD oraz Rozrywka gratis (trzeba złożyć deklarację wyłączenia przed zakończeniem pierwszego miesiąca jeśli chcemy tylko z gratisu skorzystać).

Można dobrac drugi dekoder SD za 0zł lub HD za 99zł z pakietem Mini za 9,90zł lub pakietem Mini Extra HD za 14,90zł również 3 miesięcy gratis.

 

 

A na 18 miesięcy można w tej promocji zawrzeć umowę ?

 

 

podkreślony druk : ale trzeba zgłosić w pierwszym miesiącu rezygnację z HBO Cinemax itd czy z Extra HD i Sport HD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale przy 18-miesięcznej umowie nie ma dekodera ESI-88 i gratis jest tylko przez 1 miesiąc.

 

PS. Podkreślone brzmi tak samo jak Twoje pytanie. Czyli dobrze rozumiesz. Z Usług dodatkowych rezygnujesz przed zakończeniem pierwszego miesiąca i nic nie stoi na przeszkodzie, aby deklarację wyłączenia pakietów dodtakowych złozyć w tej samej chwili. Pakiety dodtakowe muszą zostać wyłączone przed zakończeniem 3 miesiąca jeśli po gratisie nie chcesz z nich korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...