Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy okres wypowiedzenia umowy z CP zawsze jest taki sam, czyli te nieszczęsne 3 miesiące?

Pytam ponieważ 1 kwietnia kończy mi się umowa z CP i w ICOKu zauważyłem, że rachunek za kwiecień wystawiony został na 61,80zł (dotąd płaciłem 57,80zł). Napisałem maila w tej sprawie do CP i odpisano mi, że tyle się płaci przy umowie na czas nieokreślony (czyli chyba taka umowa będzie mnie obowiązywała od kwietnia). Chciałem w związku z tym zrezygnować z CP więc napisałem kolejnego maila z zapytaniem jaki jest okres wypowiedzenia przy umowie na czas nieokreślony. Pan odpisał mi standardową regułkę o trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia itd, itp... Nie ufam jednak do końca konsultatntom CP i stąd moje pytanie czy jest możliwość wcześniejszego rozstania się z CP w takiej sytuacji? :) Niestety za późno się ocknąłem aby załapać się na rozwiązanie umowy z powodu usunięcia BBC :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, znalazłem umowę ale mam pewien problem ze zrozumieniem części, która dotyczy przedłużania/wygaśnięcia umowy :wink:

Umowa składa się z dwóch części: A i B, zaprezentuję może najważniejsze zapisy:

CZĘŚĆ A

 

Promocyjne warunki umowy:

- Okres wypowiedzenia umowy: 3 (ilość miesięcznych Okresów Rozliczeniowych)

- Okres Podstawowy: 12 (ilość miesięcznych Okresów Rozliczeniowych)

- Okres Dodatkowy: 12 (ilość miesięcznych Okresów Rozliczeniowych)

CZĘŚĆ B

 

...

6. Umowa Abonencka zawarta jest na czas nieokreślony, za zastrzeżeniem pkt 7 poniżej.

7. Umowa Abonencka zawarta jest na czas określony - Okres Podstawowy, jeżeli został on wskazany w części A Umowy

i. Umowa Abonencka zawarta na Okres Podstawowy ulega przedłużaniu na kolejne 12 miesięczne okresy (zwane dalej "Okresami Dodatkowymi"), chyba że w Części A Umowy przewidziano inny czas trwania Okresu Dodatkowego, zgodnie z warunkami przewidzianymi dla danej Usługi zamawianej na czas określony w Cenniku dla Abonentów, o ile Abonent nie złoży na piśmie oświadczenia woli o przekształceniu Umowy w zawartą na czas nieokreślony co najmniej na jeden Okres Rozliczeniowy przed upływem terminu obowiązywania Okresu Podstawowego lub danego Okresu dodatkowego.

 

No i tu zaczyna mi się tworzyć mętlik w głowie bo ja rozumiem to tak:

- za miesiąc skończy się Okres Podstawowy

- zgodnie z tą umową rozpocznie się 12 miesięczny Okres Dodatkowy

- czy to co wytłuściłem mówi o tym, że jeśli chciałbym mieć umowę na czas nieokreślony to muszę to zgłaszać pisemnie? Pan z ICOKa "zasugerował", że umowa na czas nieokreślony będzie już od 1 kwietnia.

 

Jeśli zawracam głowę banałami i wszystko w umowie jest napisane jasno i klarownie, to przepraszam, ale średnio rozumiem ten zapis i fajnie by było gdyby ktoś mi to wyjaśnił tak prostym językiem, "na chłopski rozum" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

W związku z wyrzuceniem kanału Da Vinci Learning z N, zastanawiam się z rodziną na przejście do Cyfrowego Polsatu. :/

Mam parę pytań do obeznanych z Cyfrowym Polsatem: :read:

 

1. Jaka jest jakość kanałów HD i SD? Czy jest tak fatalnie bo czytałem w różnych komentarzach że w CP jest samo pseudo HD?

2. Czy można wyłączać pakiety jak mi się chcę np. po 2 miesiącach i zrobić "downgrade" z pakietu Familijnego HD do Mini HD

3. Nadchodzące nowości, jakie będą?

4. Jakie promocje?

5. Jak to jest z dekoderem? Płacę co miesiąc xy zł za dzierżawę, czy tylko jednorazowa aktywacja i po bólu?

 

Pozdrawiam,

Armor00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...