Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewne pytanie związane z płatnościami w CP.

Bo od 3 lipca umowa mojego kolegi przechodzi na czas nieokreślony (2 lata 3.07 minie jak związał się z CP). Zapomniał przypomnieć swoim rodzicom, żeby zapłacili powiększoną o chyba 4 zł stawkę za abonament - Familijny + Relax Mix. Zamiast chyba 61,80zł ile powinni zapłacić, jego mama wpłaciła 57,90zł jak w umowie na czas określony.

Moje pytanie jest związane z tym czy powinni oni wpłacić teraz te brakujące 4 zł czy np. będą mogli je wpłacić za następny miesiąc jako za sierpień + 4 zł brakujące za lipiec? A kumpel mnie pyta jeszcze czy mogą być z tego tytułu jakieś problemy - zablokowanie karty czy coś innego?

 

W jego imieniu z góry dziękuję za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rozlicza to automat wiec trzeba doplacic te 4 PLN. Ale nasuwa mi sie jeszcze jedno pytanie - czy umowa napewno przejdzie na czas nieokreslony? W pierwszej kolejnosci zapytaj kolegi czy dostal jakies pisemko z polsatu, bo moze sie okazac ze zaakceptowal nowy regulamin a co za tym idzie umowa po zakonczeniu okresu podstawowego przejdzie na kolejnych 12 miesiecy z ta cena ktora placil do tej pory czyli w przypadku F+RX 57.80. Dobrze bylo by to zweryfikowac zeby wiedziec na czym sie stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się, mówił mi, że dostał chyba jakieś pismo od Polsatu w kwietniu bodajże - niby wzór umowy czy coś. I jak zauważył dostał to końcówką kwietnia a tam coś było napisane, że jeśli coś jest przed 24.04 odebrane to pismo czy coś (?) to że ono wchodzi jakoś automatycznie w życie czy jak...

Spotkam się z nim i pogadam i sprawdzimy czy dostał on jakieś pisma... ale tylko to ostatnie co mi mówił tak mi się jakoś przypomniało...

 

A jeszcze czy takie rzeczy można sprawdzić przez iCOK zakładając tam konto jeśli kumpel nie ma czy to nic nie da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez icok chyba tego nie sprawdzisz. Ten wzor umowy ktory mowisz ze kolega dostal jest bardzo cenna informacja, gdyz powinno na tym pismie byc napisane ze jesli nie akceptuje sie nowego regulaminu to mozna wypowiedziec umowe w terminie ...... (i tu podany termin). Natomiast jesli sie jej nie wypowie to cp uznaje jako abonent by akceptowal ten nowy regulamin - a co za tym idzie to umowa po okresie podstawowym przedluzy sie automatycznie na okres dodatkowych 12 miesiecy z ta cena ktora kolega placil dotychczasowo. Dla pewnosci radzilbym to zweryfikowac dzwoniac na infolinie. Niech kolega zadzwoni i sie zapyta kiedy mu sie konczy okres podstawowy i czy po okresie podstawowym bedzie ona na czas nieokreslony czy 12 miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukasz149

 

W pierwszej czesci wypowiedzi sie zgodze, sam cp raczej nic nie zaproponuje, ale z druga czescia wypowiedzi to bylbym bardziej ostrozny gdyz wg nowych regulaminow umowa nie przechodzi na czas nieokreslony a na okres dodatkowy 12 miesiecy.Niektorym abonentom to nie przeszkadza, ale ci ktorzy nosza sie z wypowiedzieniem umowy po okresie podstawowym moga sie niezle przejechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do @Vinyla

 

Kumpel dał mi te wszystkie papiery i zacytuję pewne fragmenty z przesyłki polsatowskiej z datą marca 2010r. (choć de facto dostał końcówką kwietnia :/)

Uprzejmie informujemy, iż CP wprowadził nowy Regulamin Świadczeń Usług, Cennik oraz wzorzec Umowy. (...) W załączeniu przesyłamy nowy Regulamin Świadczenia Usług, Cennik oraz wzorzec Umowy, które będą obowiązywać od dnia 03-05-2010, bez konieczności podpisania ich i odesłania do CP.

W przypadku zawarcia przez Państwa umowy z CP w ramach kontraktu o nr ...., po dacie 24-03-2010 - doręczenie Regulaminu Świadczenia Usług, Cennika oraz wzorca Umowy wraz z niniejszym listem, należy uznać za niebyłe, gdyż zaakceptowali już Państwo nowe wzorce dokumentów.

 

We wzorcu Umowy jest napisane w ramach Promocyjnych warunków umowy:

Okres Podstawowy do 03-07-2010

Okres wypowiedzenia umowy 3 (ilość miesięcznych Okresów Rozliczeniowych)

Okres Dodatkowy 12 (ilość miesięcznych Okresów Rozliczeniowych)

 

Ulga przyznana Abonentowi w Okresie Podstawowym 64zł.

 

 

No więc czy on będzie płacić 57,90 zł jak do tej pory czy już powinien na nowy okres wpłacić 61,80zł zamiast tej starej wersji, którą wpłacił przez pomyłkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane , że przysługuje ulga abonentowi w Okresie Podstawowym , a że kolega nie zawarł innej umowy więc podlega pod ,, Okres Dodatkowy 12 miesięcy ,, i ma płacić tak jak do tej pory , czyli 57,90 zł.

Okres dodatkowy jest narzucany przez CP i nie zaakceptowanie tego okresu ( odesłanie pisma z adnotacją , że nie akceptujemy nowego cennika ) skutkowało by płaceniem wyższego abonamentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bądźmy dokładni. @kobi666 pytał się o Jetix Play. Jetix Play został wyłączony chyba w Grudniu, a został zastąpiony Nickelodeonem. I związku, z tym chyba nie było możliwości rozwiązania umowy, a jak piszę nie jestem pewien. Poza tym to stary kotlet. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jetix Play został wycofany z oferty. W związku z tym można było rozwiązać umowę. Teraz już na to za późno.

 

Przy każdej zmianie w ofercie programowej (niekorzystnej dla abonenta) przysługuje prawo do rozwiązania umowy.

 

 

Nawet przy zmianie na kanał o takim samym profilu możliwość rezygnacji pozostaje. Tylko w CP mówili że nie można. O ile się nie mylę to za takie praktyki zostali ukarani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co im chodzi kończy się umowa 30.06 pismo dostali i mija właśnie w środę i wiedzą o tym a przesyłają mi esa żebym zapłacił 61,90 ?? jak ja płaciłem 57,90,ale po co mam płacić jak rozwiązałem umowę,dodatku parę dni temu kazali dopłacić 2zł choć w wolnych środkach miałem na czerwiec 57,90.Czy ktoś wie o co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem mianowicie 13.06 skonczyla mi sie 2 letnia umowa w polowie maja dzwonilem do ich konsultanta byla bardzo mila rozmowa i doszlismy do wspolnego wniosku ze od 14 czerwca przechodze na pakiet mini sympatyczny pan powiedzial szybko nr referencji nastepnie powiedzial ze w ciagu kilku dni przysla list w ktorym musze podpisac w zaznaczonym miejscu i jestem na pakiecie mini oczywiscie jak zaplace wszystkie rachunki co niniejszym uczynilem w terminie

 

obecnie jestem na obczyznie i poprosilem ojca o podpisanie i odeslanie tego listu(umowa jest na ojca ja tylko sobie ogladam)

 

i teraz tak do tej pory nic do mnie nie dotarlo wiec czy mam prawo do jakiejs reklamacji przeciez wszystkie rozmowy sa nagrywane wiec to jest w ich gestii rozwiazanie tego problemu

kupilem sobie cyfre i nie chce mi sie placic za polsat ktory tak naprawde ogladam sporadycznie pakiet mini w zupelnosci by mnie zadowolil

dzwonic jeszcze raz? czy od razu z grubej rury napisac pisemko i uzyc slow powszechnie uwazanych za niecenzuralne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podpisuj jeszcze, wykorzystaj promocję lato z cyfrowym polsatem i płać do października 10zł za familijny na dekoderze FTA, w międzyczasie tata będzie musiał skoczyć do APSu i podpisać umowę, możliwe że gdzieś umowa na poczcie zaginęła albo listonosz dostarczył komuś innemu

 

ale skończyła to znaczy wypowiedziałeś? bo w Polsacie nic się nie kończy, umowa nierozwiązana trwa w nieskończoność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...