Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie brzmi - ile to trwa z reguły, może już ktoś miał podobny problem i czy cała suma zostanie przeksięgowana, bo automatycznie na nieistniejącym koncie została potrącona opłata za pakiet familiny )?

 

Czekałem na zwrot nadpłaty 2 miesiące, podejrzewam że przeksięgowanie będzie wyglądało w podobny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy w związku z wyłączeniem kanału E! można będzie rozwiązać umowę z CP?

 

Znalazłem takie coś w sieci:

 

Moim zdanie mozna z powodu wyłaczednia E! rozwiazac umowe bo to nie kanał E! nie zbankrutowal tylko CP go wyłaczył z swojej oferty i przypomne iz brakmozliwosci zakwestjonowa U.O.K.i K. w decyzji DDK-61-7/09/AK

DDK-61-7/09/AK
Warszawa, dn. 31 grudnia 2009 r.
DECYZJA DDK Nr 11/2009
I. Na podstawie art. 27 ust. 1 i 2 w zw. z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r.
o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2007 r. nr 50, poz. 331 ze zm.), po
przeprowadzeniu postępowania w sprawie stosowania praktyki naruszającej zbiorowe
interesy konsumentów, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznaje za
praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów, o której mowa w art. 24 ust. 2
pkt 1 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, działanie
Cyfrowego Polsatu S.A. z siedzibą w Warszawie polegające na stosowaniu we wzorcu
umowy „Regulamin świadczenia usług” postanowienia umownego o treści: W przypadku
zaistnienia zdarzeń niezależnych od Cyfrowego Polsatu, uznawanych za siłę wyższą,
w szczególności o charakterze prawnym, technicznym lub ekonomicznym, Cyfrowy Polsat
zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w zakresie liczby lub rodzajów programów
telewizyjnych lub radiowych dostępnych w ramach Pakietu Podstawowego lub Pakietów
Dodatkowych. Taka zmiana, a w szczególności również zastąpienie danego programu
programem o porównywalnej tematyce, rezygnacja z danego programu w wyniku jego niskiej
oglądalności, zaprzestania nadawania programu w wyniku zdarzeń obciążających jego
nadawcę (…) nie stanowi zmiany Umowy, jak również zmiany niniejszego Regulaminu (§ 4
pkt 6 Regulaminu), które zostało wpisane do rejestru postanowień wzorców umowy uznanych
za niedozwolone, o którym mowa w art. 47945 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks
postępowania cywilnego (Dz. U. Nr 43, poz. 296 ze zm.)
i stwierdza zaniechanie jej stosowanie z dniem 16 listopada 2009 r.

ROZUMIE ZE TO SZANOWNYM KOLEGOM WSZYSTKO ROZJASNIA

A tutaj link do tej decyzj w całosci

[url]http://decyzje.uokik.gov.pl/dec_prez.nsf/0/44DF07C861CF2820C12576AF0034A2D6/$file/decyzja_ddk_11_2009.pdf [/url]

 

Ale mi to nie rozjaśnia, bo chce mieć pewność że CP nie poda mnie do sądu i będę mial z nimi przepychanki.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy w związku z wyłączeniem kanału E! można będzie rozwiązać umowę z CP?

 

Znalazłem takie coś w sieci:

 

Moim zdanie mozna z powodu wyłaczednia E! rozwiazac umowe bo to nie kanał E! nie zbankrutowal tylko CP go wyłaczył z swojej oferty i przypomne iz brakmozliwosci zakwestjonowa U.O.K.i K. w decyzji DDK-61-7/09/AK

DDK-61-7/09/AK
Warszawa, dn. 31 grudnia 2009 r.
DECYZJA DDK Nr 11/2009
I. Na podstawie art. 27 ust. 1 i 2 w zw. z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r.
o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2007 r. nr 50, poz. 331 ze zm.), po
przeprowadzeniu postępowania w sprawie stosowania praktyki naruszającej zbiorowe
interesy konsumentów, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznaje za
praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów, o której mowa w art. 24 ust. 2
pkt 1 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, działanie
Cyfrowego Polsatu S.A. z siedzibą w Warszawie polegające na stosowaniu we wzorcu
umowy „Regulamin świadczenia usług” postanowienia umownego o treści: W przypadku
zaistnienia zdarzeń niezależnych od Cyfrowego Polsatu, uznawanych za siłę wyższą,
w szczególności o charakterze prawnym, technicznym lub ekonomicznym, Cyfrowy Polsat
zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w zakresie liczby lub rodzajów programów
telewizyjnych lub radiowych dostępnych w ramach Pakietu Podstawowego lub Pakietów
Dodatkowych. Taka zmiana, a w szczególności również zastąpienie danego programu
programem o porównywalnej tematyce, rezygnacja z danego programu w wyniku jego niskiej
oglądalności, zaprzestania nadawania programu w wyniku zdarzeń obciążających jego
nadawcę (…) nie stanowi zmiany Umowy, jak również zmiany niniejszego Regulaminu (§ 4
pkt 6 Regulaminu), które zostało wpisane do rejestru postanowień wzorców umowy uznanych
za niedozwolone, o którym mowa w art. 47945 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks
postępowania cywilnego (Dz. U. Nr 43, poz. 296 ze zm.)
i stwierdza zaniechanie jej stosowanie z dniem 16 listopada 2009 r.

ROZUMIE ZE TO SZANOWNYM KOLEGOM WSZYSTKO ROZJASNIA

A tutaj link do tej decyzj w całosci

[url]http://decyzje.uokik.gov.pl/dec_prez.nsf/0/44DF07C861CF2820C12576AF0034A2D6/$file/decyzja_ddk_11_2009.pdf [/url]

 

Ale mi to nie rozjaśnia, bo chce mieć pewność że CP nie poda mnie do sądu i będę mial z nimi przepychanki.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam!

Powiem tak a raczej przytoczę jeden z paragrafów regulaminu który mówi: "IV. OFERTA I OPŁATA ABONAMENTOWA. PAKIETY PROGRAMÓW" Paragraf 4 punkt 6 W przypadku zaistnienia zdarzeń niezależnych od Cyfrowego Polsatu, uznawanych za siłę wyższą, w szczególności o charakterze prawnym, technicznym lub ekonomicznym, Cyfrowy Polsat zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w zakresie liczby lub rodzajów programów telewizyjnych lub radiowych dostępnych w ramach Pakietu Podstawowego lub Pakietów dodatkowych. Taka zmiana, a w szczególności również zastąpienie danego programu programem o porównywalnej tematyce, rezygnacja z danego programu w wyniku jego niskiej oglądalności, zaprzestania nadawania programu w wyniku zdarzeń obciążających jego nadawcę lub z przyczyn wywołanych decyzją organu administracji państwowej, orzeczeniem sądu nie stanowi zmiany Umowy, jak również zmiany niniejszego Regulaminu" Regulamin ten obowiązywał mnie w dniu podpisywania umowy tj. 15 października 2008. Jak więc widać przynajmniej w moim przypadku muszę się jeszcze pomęczyć do 15 października 2010 z tą umową. Na potwierdzenie tego byłem dzisiaj w dwóch APS Cyfrowego Polsatu i otrzymałem odpowiedź że niestety ale muszę wypełnić postanowienia umowy do końca. W jednym z przypadków miła Pani nawet zadzwoniła przy mnie do centrali i dowiadywała się czy jestem w stanie coś ugrać. Niestety nie ugram nic :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ale UOKiK stwierdził, że nie jest to zgodne z prawem i właśnie za ten zapis ukarał CP grzywną.

Więc mimo to, że podpisałem się na umowie, jest ona niezgodna z prawem i nie muszę akceptować jej postanowień (tak mi się wydaje).

 

Przeczytaj link do postanowienia, który Ci wysłałem.

Może Ci się coś rozjaśni.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z DECYZJĄ Prezesa UKE DDK Nr 11/2009 dn. 31 grudnia 2009 r. stosowanie treści w starym „Regulaminie świadczenia usług” tj. (§ 4 pkt 6 Regulaminu) –„ W przypadku

zaistnienia zdarzeń niezależnych od Cyfrowego Polsatu, uznawanych za siłę wyższą,

w szczególności o charakterze prawnym, technicznym lub ekonomicznym, Cyfrowy Polsat

zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w zakresie liczby lub rodzajów programów

telewizyjnych lub radiowych dostępnych w ramach Pakietu Podstawowego lub Pakietów

Dodatkowych. Taka zmiana, a w szczególności również zastąpienie danego programu

programem o porównywalnej tematyce, rezygnacja z danego programu w wyniku jego niskiej

oglądalności, zaprzestania nadawania programu w wyniku zdarzeń obciążających jego

nadawcę (…) nie stanowi zmiany Umowy, jak również zmiany niniejszego Regulaminu” zostało wpisane do rejestru postanowień wzorców umowy uznanych ZA NIEDOZWOLONE. Cyfrowy Polsat piśmie do UKE z dnia 5 grudnia 2009 r. wskazał że od dnia 1 listopad wprowadził do obrotu nowy wzór umowy w odniesieniu do nowych klientów, zaś z dniem 16 listopada 2009 r. proces ten rozpoczął się w odniesieniu do dotychczasowych klientów.

W NOWYM REGULAMINIE: Rozdział 5.Warunki świadczenia Usług§ 7

5. Cyfrowy Polsat zastrzega sobie prawo zastępowania programów telewizyjnych i/lub radiowych w ramach Pakietu Programów przez inne programy lub zmniejszenie ich liczby, jeżeli wynika to z ważnych przyczyn prawnych, technicznych, organizacyjnych lub ekonomicznych. W szczególności zalicza się do nich: utratę przez Cyfrowy Polsat uprawnień do rozprowadzania programów, zaprzestanie nadawania programu przez nadawcę, zmianę satelity lub systemu nadawania, zakończenie rozprowadzania z powodu zbyt niskiego poziomu oglądalności. O zmianach takich Abonenci/Użytkownicy będą uprzednio informowani, w szczególności poprzez emisję stosownego komunikatu tekstowego na ekranie odbiornika telewizyjnego Abonenta/Użytkownika lub poprzez emisję w trakcie odbioru programów przez Abonenta scrolla (przewijanego tekstu) informacyjnego dotyczącego zmiany, lub poprzez zamieszczenie informacji o takiej zmianie na stronie internetowej Cyfrowego Polsatu i w programie dla Abonentów. W takim przypadku Abonentowi

przysługuje prawo do rozwiązania Umowy Abonenckiej bez zachowania terminu wypowiedzenia, jednakże nie później niż 30 dni od dokonania takiej zmiany, ze skutkiem na koniec Okresu Rozliczeniowego, w którym przyjęto pisemne oświadczenie Abonenta o rozwiązaniu Umowy Abonenckiej bez zachowania okresu wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zmianach takich Abonenci/Użytkownicy będą uprzednio informowani, w szczególności poprzez emisję stosownego komunikatu tekstowego na ekranie odbiornika telewizyjnego Abonenta/Użytkownika lub poprzez emisję w trakcie odbioru programów przez Abonenta scrolla (przewijanego tekstu) informacyjnego dotyczącego zmiany, lub poprzez zamieszczenie informacji o takiej zmianie na stronie internetowej Cyfrowego Polsatu i w programie dla Abonentów.

 

zadnego komunikatu ze strony Cp ze z oferty zostanie wycofany E! NIE BYLO a wiec sprawa juz powinien zajac sie UOKiK :!:

 

zaś z dniem 16 listopada 2009 r. proces ten rozpoczął się w odniesieniu do dotychczasowych klientów.

 

tak tylko ze nowy regulamin obowiazywal by starego abonenta tylko w przypadku podpisania przez niego NOWEJ umowy czyli jak ktos nie podpisal umowy to nadal obowiazuje go stary regulamin...

no i teraz nie wiadomo czy moze on teraz wypowiedziec umowe czy nie? :crazy:

 

sprawa powinien zajac sie UOKiK :] a cos czuje ze cp znowu dostanie po du..e 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak juz ktos ma aktualnie podpisaną umowe z CP to moze dokupic Pakiet HD ?!

 

a jeśli nie mogą aktualni klienci (lol...) to chyba prawdopodobnie mozemy zerwac aktualną umowe z CP bez konsekwencji (wg ostatniego wyroku miedzy CP a UOKiK) bo usuniecie kanalu E! Polska, czy jak to polsat nazywa ZASTĄPIENIE GO, to powód do zerwania umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam umowe 0d 2002 r dostałem nowy regulamin w poprzedniej umowie miałem 1 miesięczny okres wypowiedzenia iposiadam starego thomsona dsi50po ,okres rozliczeniowy mam zawsze do 7 miesiąca dekoder nie jest moją własnością tylko cyfrowego polsatu nie płace żadnej dzierżawy jaki obowiązuje mnie okres wypowiedzenia i gdzie wysłać dekoder i kiedy?Proponuja mi dekoder mini na 2lata śmiech za tyle lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mam zrobić ale 15 stycznia podpisywałem z CP umowę do modułu CI i co się okazuję z załączoną umową mam regulamin taki sam jaki obowiązywał mnie od 2 lat gdy podpisywałem umowę na inny dekoder. Zastanawiam się czy to zgodne z prawem skoro nowe regulaminy CP obowiązują od listopada 2009? Czuję że UOKiK powinien się zająć tym nabijaniem ludzi w butelkę... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...