Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Otóż zamierzam rozwiązać umowę, której okres podstawowy (p. familijny) skończył się około pół roku temu. Wg umowy mam wypowiedzenie trzymiesięczne. Pogrzebałem trochę w necie i co znalazłem?

 

Klauzula o trzymiesiecznym wypowiedzeniu umowy jest niezgodna z prawem. UOKiK określa to tak:

 

„Wypowiedzenie umowy zawartej na czas nieokreślony następuje w formie listownej, a okres wypowiedzenia dla każdej ze stron wynosi trzy miesiące lub tak jak przewiduje to szczegółowa umowa. W przypadku usług płatnych rocznie wniesiona opłata nie podlega zwrotowi”

 

Wyrokiem sądu powyższa klauzula została zakazana do stosowania w umowach od 20 lutego 2007 roku.

 

Zgodnie z prawem:

„Jeśli umowa, którą już podpisaliśmy, zawiera niedozwolone postanowienia to – zgodnie z definicją określoną w kodeksie cywilnym – takie klauzule nie wiążą nas z mocy prawa.”

 

Czy to oznacza, że mogę się nie zgodzić na 3-miesięczną i rozwiązać w trybie miesięcznym? Albo natychmiastowo?

Czy chodzi o płatność roczną? Czy obie rzeczy naraz?

Czy ktoś może mnie oświecić, jeśli źle coś z tego zrozumiałem?

Czy zadzwonić do UOKiK po szczegółową interpretację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wypowiedzenia umowy po upływie okresu podstawowego.Jaką datę należy wpisać w "po zakończeniu OKRESU PODSTAWOWEGO tj z. dniem ....".Umowa została zawarta 31.12.2007 a "następne okresy rozliczeniowe zaczynają się w tym samym dniu każdego miesiąca (wg umowy).Czy wpisać zatem 30.12 czy 31.12?

Co będzie w przypadku gdy CP zarejestruje wypowiedzenie po 30.09 (3 m-ce przed upływem Okresu Podstawowego)?Umowa będzie ważna jeszcze do 31.01(30.01)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze trzeba się trzymać jednego dnia miesiąca.W Twoim przypadku tj.31,i należy wpisać 31.12.

W przypadku wypowiedzenia liczy się data podpisania otrzymania przesyłki (listu z wypow.) przez CP.Myślę że Wyślesz poleconym,lub dodatkowo z potw.odbioru.

A to czy rejestrują,to nas nie powinno interesować. Gdyby list poczta dostarczyła 01.10,to miesiąc płacimy dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu moze ktos kompetentny, kto odpowie mi na nastepujace pytanie:

Skoro mam wykupiony w telewizji kablowej pakiet sportowy, dzieki ktoremu mam sportowe kanaly "polsatowskie" a tenze Polsat tworzy sobie nowy kanal (Futbol - do ktorego przenosi cala pilke nozna), to ten kanal powinien byc "z definicji" w takim pakiecie w tv kablowej czy tez powinienem zrezygnowac z niego wobec powyzszych zmian? Bo to juz kolejny tego typu krok Polsatu Cyfrowego - moze ktos pamieta, ze po wykupieniu praw do Mistrzostw Swiata, Polsat utworzyl kanal Polsat Sport Extra, zeby powiekszyc sprzedaz. Teraz w Extra juz same powtorki wiec tworza kolejny... i tak mozna w nieskonczonosc... Czy wobec "obcych" abonentow (kablowki), placacych posrednio Polsatowi jest to w porzadku?!?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wracam wlasnie z BOK czy ASP Polsatu jak to sie tam nazywa poprawnie i chcialem wziasc Familijny+pakiet sportowy.Pan powiedzial ze nie ma takiej opcji tylko moge wziasc Familijny+Relax Mix.Czy to prawda czy Pan po prostu chcial mnie naciagnac ?? Na stronie Polsatu przy opcji familijny mozna zaznaczyc tylko opcje sport wiec jak jest naprawde ?? Dzieki za info.Nie chce Relax MIx raczej tylko chodzi o sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku podpisujesz umowę na pakiet familijny (oferta stała) lub ofertę elastyczną (i składasz oświadczenie przed końcem okresu promocyjnego o rezygnacji z pak. superfilm i pozostaniu przy pak.familijnym) a później sam opłacasz na zasadzie pre-paidu pakiet sport - doliczając do abonamentu dodatkowo 13.90zł miesięcznie - na pakiet sport nie podpisuje się porozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie:

 

Mam umowę od 22 sierpnia. wziąłem na 26 miesięcy. Była to sobota, od poniedziałku 24 wprowadzono promocję 4 miesiące pełnego pakietu "za darmo". Jakie było moje zdziwienie jak 23 września zobaczyłem, że nadal mam pełny pakiet. Czy mnie też objęła promocja, czy jeszcze nie wyłączyli mi jeszcze po prostu pakietów promocyjnych?

 

P.S. Może to przez, to że od 24 zaczął się nowy tydzień, a ja brałem w sobotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny marketing CP...... :lol::brawo: brawooo

 

jak sie kupuje nowy dekoder, moduł CI itp... to CP daje 4 miesiace Familijnego + tylko 1 miesiac Relax Mix... a jak po 1 miesiacu mi sie skonczyl Relax Mix i chcialbym przedluzyc go, to BOK powiedzial ze jestem skazany na sam pakiet Familijny jeszcze przez aż 3 miesiące i dopiero po tych gratis-4-miesiacach co dostalem z zakupem..... dopiero wtedy mozna przedluzyc umowe razem z Relax Mix

 

jest na to jakies inne rozwiązanie ?! :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny marketing CP...... :lol::brawo: brawooo

 

jak sie kupuje nowy dekoder, moduł CI itp... to CP daje 4 miesiace Familijnego + tylko 1 miesiac Relax Mix... a jak po 1 miesiacu mi sie skonczyl Relax Mix i chcialbym przedluzyc go, to BOK powiedzial ze jestem skazany na sam pakiet Familijny jeszcze przez aż 3 miesiące i dopiero po tych gratis-4-miesiacach co dostalem z zakupem..... dopiero wtedy mozna przedluzyc umowe razem z Relax Mix

 

jest na to jakies inne rozwiązanie ?! :x

 

Ktoś Cię wprowadził w błąd, ja mam już czwarty miesiąc moduł i po miesiącu zacząłem opłacać za pakiet relax mix i mam do dziś. Najważszejsze żeby była u nich kasa na koncie przed datą twojego rozliczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie różne osoby na ich BOK mi tak powiedziały :/:|

 

tzn po miesiącu od zakupy został mi teraz sam Familijny i jakis pakiet HD, natomiast Relax Mix mi odcieli.... co moge zrobic ? bo nie chce az do stycznia, przez nawet całe święta BN, czekać na mozliwosc zakupu Relax Mix :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie na ICOK i tam masz numer konta. Wpłać odpowiednia kwotę (równo) za Relax Mix 9nie pamiętam ile to jest) a w dniu w którym pieniądze wpłyną - będziesz miał uruchominy ten pakiet. jeśli nie dzwoń na infolinie to ci uruchomią. jeden warunek: koniec zapłaconego relax mix nie moze byc później niz waznośc karty (koniec czwartego miesiąca)- chyba że opłacisz też familijny.

Ale jeśli masz dopiero koniec pierwszego miesiąca - powinno sie udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...