Skocz do zawartości

Prywatna Telewizja Elgaz


berdzisław
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prywatna Telewizja Elgaz (PTE) - realizowała programy telewizyjne i opracowywała polskie wersje filmów na początku lat 80 tych.

Telewizja ta należała do spółki Elgaz, przedsiębiorstwa wielobranżowego, którego właścicielem był Janusz Leksztoń, jeden z najbogatszych Polaków na początku lat 90 tych.

Telewizja PTE szybko upadła, ponieważ jej właściciel został aresztowany za kredyty.

A może wy pamiętacie coś z tej telewizji?

Oto kilka filmów na jej temat.

http://www.youtube.com/watch?v=jxFJjaYNKEE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Gdzieś czytałem na ten temat PTE że miały ambicje i możliwości osiągnąć sukces w tamtych latach, sprawy stacji drametialnie się potoczyły w złym kierunku po aresztowaniu Prezesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Sorry za odkop, ale mam ciekawostkę (o niej za chwilę).
Najpierw ostatnie pytanie: w latach 1990-1992 bodajże.

A teraz ciekawostka (ktoś tutaj trochę napisał, ja dopiszę - z małą dedykacją dla @Marek79): Z informacji dostępnych w sieci wychodzą dwie różne drogi dla PTE (TV Elgaz), sam nie wiem, która bardziej realna. Pierwsza koncepcja PTE to kanał lokalny, który miał nadawać na Pomorzu - gdy sprzątnęli właściciela, to kanał zmienił nazwę na TV Bałtyk. Druga to taka, że PTE miało być... kanałem OGÓLNOPOLSKIM! Oczywiście na proces koncesyjny niestety już się nie załapał, a szkoda (że tak kogoś zacytuję: "przegrał z Solorzem"). Moim zdaniem oba plany się nie wykluczają, bo - podobnie jak PolSat - mógł pierw chcieć nadawać na dany rejon (Solorz zanim wszedł na satelitę rozważał montaż nadajnika pomiędzy Warszawą a Łodzią - jeden nadajnik miał pokryć oba miasta), a potem powalczyć o zasięg ogólnopolski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...