Skocz do zawartości
  • 0

Ferguson Ariva 250Combo czy Opticum HD TS 9600 Prima ?


mapa
 Udostępnij

Pytanie

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kolego, ale powiedz Jaki operator ma być? czy Ma mieć funkcje internetowe takie jak Youtube? No wiesz, osobiście wybrałbym Fergusona, ze względu na to, że ma funkcje internetowe i wspiera Dolby Digital Plus, no i 2 czytniki (jeden CI, drugi uniwersalny) mi wystarczą. Zależy do czego chcesz wykorzystywać dekoder.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie daję głowy, ale OTA jest nieaktywne już w tym Opticumie. Natomiast powiem tak, ja sam Polecam Fergusona, bo sam już kilka fergusonów miałem (Wymieniane były tylko ze względu na zmieniające się standardy nadawania, lub braku niektórych funkcji np. kiedy wchodziły na rynek Fergusony z PVR. Też się zastanawiam czy sobie nie kupić właśnie tego modelu fergusona (Jak na razie to niskie fundusze i remont w pokoju nie pozwalają mi na duże wydatki, bo to i Musiałbym kupić nowy starter N na kartę z modułem nCAM). Gdyby nie fundusze jakimi nie dysponuję to bym od razu wziął Fergusona 250 COMBO, jeśli w cyfrze nie masz jakiegoś kanału który masz w TNK, dokup po prostu do tego moduł Conax do TNK, a kartę cyfry włóż w czytnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Pod względem konstrukcyjnym PRIMA jest lepszym dekoderem od Fergusona, poza tym generuje lepszy obraz (subiektywne).

 

Natomiast jeśli chodzi o wsparcie, to oficjalnego od Globo, nie ma dla tych dekoderów już od lata zeszłego roku.

Raczej Globo bije tu rekordy "wsparcia", gdzie ustaje ono trzy miesiące od premiery dekodera na Polskim rynku.

 

... ale mimo tego i tak wolałbym PRIMĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja odradzam produkt Fergusona, poczytaj wątek o produktach tej marki, ja sam mam arive 200 i co do softu to porażka to ich wsparcie techniczne to kpina (z modelem 250 też zaczynają się jaja - poczytaj wątek dla tego modelu), a sprzęt konstrukcyjnie na pozór ok, ale zaraz po skończeniu się okresu gwarancyjnego tuner na niektórych TP musi się rozgrzać żeby złapać sygnał - pewnie zimne luty czyli cecha charakterystyczna Fergusonów. Do tego Ferguson do tej pory nie wprowadził poprawnej obsługi modułów N. Mam też tuner DVB-T Globo/Opticum i sprzęt ten jest lepiej wykonany niż produkt Fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Daj sobie spokój z marką Ferguson. To zgniłe jajo,ładnie wygląda ale softy to porażka. Opticum HD TS 9600 Prima to produkt z wyższej półki.Oprogramowanie jest dobre od dawna i nie ma co zmieniać.Jak dobrze poszukasz to znajdziesz je na internecie.W Opticumach nie ma problemu np. z nagraniem filmu na twardy dysk i odtwarzaniem tego filmu na kompie.A w Fergusonach ostatniego miotu już takie możliwości zablokowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Oprogramowanie jest dobre od dawna i nie ma co W Opticumach nie ma problemu np. z nagraniem filmu na twardy dysk i odtwarzaniem tego filmu na kompie.A w Fergusonach ostatniego miotu już takie możliwości zablokowano.

Nie gadaj bzdur jak nie wiesz. Nic nie zablokowano, wszystkie nagrane audycje na dysk, czy pena mogę odtwarzać na komputerze bez problemu, mam ARIVĘ-250.

To na górze, to przy okazji. Ja mam inne pytanie do naprawdę fachowców, znających sie na rzeczy odnośnie tego modelu i niższego 150, bo to podobne.

 

Mój problem polega na tym, że zakupiłem dedykowany WiFi adapter Ferguson WO2 Standard 802.11.b/g/n. Odbiornik widzi moja siec, wpisałem klucz i odbiornik się połączył. Niestety na tym koniec. Czyli jak chcę się połączyć z jakimś np. Web TV-Ipla, czy YouTube wyskakuje napis pobieranie i za chwilę brak połączenia z siecią.

Mam też na tablecie Samsung Galaxy 8.9 LTE wgrana aplikację Ferguson remote, również nie działa. Czy ktoś jest w temacie mocny i może mi coś poradzić, co może być przyczyną tak dziwnego zachowania się tej opcji w odbiorniku. Sygnał na paskach prawie po 100%.

Będę wdzięczny za sugestie jakiekolwiek, bo ja już nie mam zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
To nagraj audycję na przykład z program Canal+ na dysku i spróbuj ją odtworzyć na komputerze.

 

Sorry masz rację :/ . Mam krótko ten odbiornik. W ogóle pierwszy Ferguson w mojej karierze i nagrywałem (tak jakoś dziwnie się złożyło, że niekodowane), wtedy na komputerze odtwarza, tym się zasugerowałem przedwcześnie. Oddaję honor, kodowane nie odtwarza :oops:

Może jednak ktoś wie, co można jeszcze wykonać żeby, to nieszczęsne WiFi w końcu zadziałało. Ja już chyba zrobiłem wszystko, co wiem i nic.

 

Dodano: Czy jak ktoś ma Smart HD, na Polsacie HD po chwili wchodzi strona teletekstu i nie można jej usunąć. Dzieje się tak, zdaje mi się od wczoraj. Nie jest to strona startowa, tylko jakaś reklamująca [beep]i na telefon. Na Polsacie SD jest OK. Odbiornik jak wyżej Ariva 250.

 

Prosił bym o jakąś odpowiedz, bo jak nie, to grozi temu odbiornikowi wyrzucenie z dachu najwyższego budynku w Szczecinie na bruk. Nie lubię jak coś za moje pieniądze mnie irytuje, dla tego wolę, to coś wywalić na amen.

 

Pozdrawiam, i jeszcze raz proszę o jakąś sugestię moich opisanych dwóch problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moduł CAM też szyfruje niektóre kanały (zwłaszcza HD) i nie da się ich odtworzyć na kompie, mimo zastosowania takiego modułu. W przypadku CYFRY+/nc+ moduł CAM CYFRY+ szyfruje większość kanałów HD. Nieszyfrowane są chyba tylko TVP1 HD, TVP2 HD, wszystkie kanały grupy TVN oraz wszystkie kanały SD. Natomiast moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu szyfruje tylko kanał Polsat HD. Wszystkie pozostałe (w tym HD) daje się odtworzyć na kompie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...