Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W 100% pomoże ( właściwie to jedyny sposób dla przywrócenia możliwości nagrywania)

Osobiście, to przerabiałem kilka razy

 

Jeśli chodzi o twoją listę kanałów, to faktycznie zostanie wykasowana

Możesz jednak zgrać obecne ustawienia (była o tym mowa kilka wpisów temu)

Po przywróceniu ustawień fabrycznych, wgrać swoją listę ponownie do tunera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przywrócenie ustawień fabrycznych na pewno pomoże?

Pytam gdyż mam posegregowane kanały i zapewne wtedy musiałbym to robić od nowa a to trochę trwa ;-(

To zanim to zrobisz podłącz tuner do komputera i zgraj listy programem Techniport do pliku, po przywróceniu ustawień można je wrzucić na swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja załadowałem nowy soft z Hot Birda w poniedziałek. Po wejściu do menu i szukaniu nowego softu zaakceptowałem ładowanie poprzez satelitę (mam ustawione parametry na Hot Birda), dekoder zaczął inicjować samo pobieranie i zajęło mu to prawie pół godziny. Na szczęście po tym czasie bardzo szybko ściągnął oprogramowanie (około pół godziny) i mam nowy soft na dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcelnorbert - parametry aktualizacyjne podałem kilkanaście postów wcześniej. Dla przypomnienia powtórzę:

 

Parametry do aktualizacji z poziomu tunera z satelity Astra 19,2 :

 

12,603 / h

22000

DVB-S

Pid 1809

Serwis-ID 7270

 

@darekbyd - podaj, proszę swoje parametry aktualizacyjne dla Hot Birda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze

Przyznaje, z lenistwa (brak mi chęci przeglądania całości tego wątku) chcę zadać, być może już omówione wcześniej pytanie. Jak wygląda sprawa mozliwości podłączenia Digyboxxa do sieci internetowej ? Czy i jakie serwisy są osiągalne na tym dekoderze ? Czy ktoś przetestował połączenie adapterem WiFi (przez port USB) ? Kłaniam się nisko i z wdzięcznością przyjmę każdą informację w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Olczyk

1) Sieć LAN

Warto podłączyć Technisata do sieci domowej, poprzez router lub bezpośrednio do gniazdka LAN komputer. Da to nam następujące możliwości:

-Dostęp do mutlimediów na wszystkich komputerach w sieci domowej. Po podłączeniu sieci oraz odpowiednim ustawieniu w menu tunera możemy na nim oglądać zdjęcia, odtwarzać mp3 lub oglądać filmy: tu niestety wybór formatów jest dość ograniczony: możemy odtworzyć pliki ts, mpg lub vob. Niestety nie da rady obejrzeć avików czy mkv - to potrafią lepsze modele Technisata, jak Digit ISIO, ale i cena jest wtedy wielokrotnością ceny Digyboxxa. Dodam, że tuner dość inteligentnie przeszukuje wszystkie udostępnione zasoby sieciowe, wystarczy podłączyć się do sieci i gotowe. Żadnego podmontowania, konfigurowania dysków sieciowych i tym podobnych czynności, nie musimy wykonywać.

 

-Transmisja plików z/do tunera. Tu polecam pobrać darmowy program Mediaport z niemieckiej strony Technisata :https://www.technisat.com/de_DE/Service-&-Downloads/352-8/. W oknie Downloads wpisujemy "mediaport" oraz poniżej klikamy na "-Software-Suche". Po pobraniu instalujemy program na komputerze i jeśli ktoś woli, zmieniamy język na angielski. W ustawieniach programu należy wpisać IP, które wcześniej nadaliśmy tunerowi w menu "ustawienia - LAN" i gotowe. O ile ściąganie plików ts z tunera na dysk komputera ma dość ograniczone zastosowanie, gdyż niestety nagrania są zakodowane, więc sens jedyny tego widzę w archiwizowaniu nagrań, gdy ktoś zamiast dysku podłączył pena, a pobrane filmy może odtworzyć później na tunerze po sieci, to z komputera możemy przesłać na dysk muzykę, zdjęcia i filmy ts, mpg i vob, dzięki czemu będzie możliwy do nich szybki dostęp nawet przy wyłączonym komputerze, z którego zasobów korzystamy w sieci.

 

-Zdalne programowanie nagrań oraz zarządzanie timerami. Najszybciej zrobimy to z przeglądarki w sieci domowej, wpisują w przeglądarce IP tuner (to samo, które podaliśmy w programie Mediaport i które jest zapisane w ustawieniach LAN w menu tunera. Wersja bardziej zaawansowana umożliwia programowanie tunera z dowolnego miejsca na świecie, pod warunkiem zastosowania usługi DDNS (można sobie założyć u nich konto, ale niestety od jakiegoś czasu jest to płatne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darekbyd - podaj, proszę swoje parametry aktualizacyjne dla Hot Birda.

Muszę przyznać, że aktualizacja przeszła poprzez Astrę. Przed aktualizacją sprawdziłem, że odbiornik ma ustawione parametry ściągnięcia softu poprzez Hot Birda, a później odbiornik przez pół godziny inicjował początek ściągania oprogramowania i musiał wówczas sam przestawić parametry na Astrę, gdyż nie był w stanie znależć nowego oprogramowania na Hot Birdzie. Już po wgranym sofcie odbiornik miał przestawione parametry na Astrę, gdyż odbieram sygnał z trzech satelitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak po RESECIE DO USTAWIEŃ FABRYCZNYCH problemy z dekodowaniem NICK JR. i NICKELODEON HD jakby wyparowały no i wreszcie gra i trąbi zgrywanie listów na pena i wrzucanie jej do tunera po restarcie z własnymi listami takimi jak przed restartem tunera

 

Po prostu działa zapisywanie i wgrywanie przez USB ustawień bez problemu

 

Idzie ku lepszemu

 

Edit;

 

A jednak jest problem od 2 dni gdy włączam tuner to za każdym razem włącza mi sie ''inicjacja modułu'' a mam moduł CP owszem problem z NICK JR i NICKELODEON HD znikł ale to mnie wkukuryku bo muszę czekać aż wczyta się cam z CP za kazdym włączeniem dekodera a troche to trwa

 

Zauwazył ktos to u siebie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten odbiornik .

Zaktualizowała się lista cyfry + i wszystko działa ok .

Ale jak wejde w ulubione i wybiore liste 1 gdzie mozna samemu wszystko układac dodawac kanały jak sie chce to po wyjsciu nie zostaje lista 1 , tylko powraca lista cyfry + .

Jak co ustawic by było mozna korzystac z listy 1 , kombinowałem na wszystkie sposoby i zawsze wchodzi lista cyfry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem po aktualizacji kanałów zawsze wczytuje się lista Cyfry+/NC+. A jak już sobie zmieniasz ręcznie, to nie zapomnij na końcu wcisnąć OK, jak już ci się pokaże "twój" układ. - bo inaczej wróci ten operatora. Czyli zaznaczamy "naszą listę tv", OK, i jeszcze raz OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Własnie gdy zaznaczam swoj układ czyli liste 1 przełacza sie kanał z tejze listy i gra on jakby w tle pod tym menu . Gdy własnie naciskam dwa razy ok to przy nazwie kanału pojawia sie taki jakby znak (<) (cos podobnego) i znika za drugim przycisnieciu ok , wychodze z tego menu naciskajac exit a chwili wychodzenia gra jeszcze kanał z listy 1 , jak juz wyjde z tego menu powraca obraz z kanału który grał poprzednio z listy cyfry .

 

Wybieram liste 1 i niedaje rady jak zapisac liste 1 by była ona aktualnie w uzuciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ty próbujesz robić to przez Menu-> Organizacja list? Bo jak tak to tu mamy przyczynę, bo tam tylko zmieniamy szyk/dodajemy kanały.

 

Aby przestawić na swój układ robisz tak:

oglądając coś wsciskamy OK - > OPT na Pilocie -> strzałkami wybierasz swoją listę -> OK - >jeszcze raz OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...