Skocz do zawartości
  • 0

Pomoc w doborze tunera combo HD.


mathey
 Udostępnij

Pytanie

Witam!

 

Chciałbym prosić Was o poradę. Chcę zakupić jakiś tuner combo do odbioru DVB-S/S2 oraz DVB-T i nie wiem co wybrać.

 

Jakie wymagania tuner musi spełniać?

-wsparcie techniczne producenta - tj. aktualizacje oprogramowania

-czytnik kart, dobrze by było jakby miał dwa, ale z jednym też ujdzie

-slot CI - dobrze jakby był, ew. może być bez

-HDMI

-obsługa dźwięku E-AC3 (DD+)

-PVR via USB

-możliwość mieszania kanałów DVB-T i sat na listach

-obsługa DiSEqC

-no i koszt żeby nie był kosmiczny - w granicach zdrowego rozsądku

 

Raczej nie zamierzam wykupować jakichś pakietów u popularnych u nas dostawców TVSAT i odpalać na tym tunerze, ale w razie czego chciałbym mieć taką możliwość (czyli CI/CR). Mam kartę TNK SD i musi to śmigać. Tuner będzie współpracował z TV LCD 42". Odległość do nadajnika DVB-T po linii prostej to ok 40-50 km (do RTCN Ślęża, woj. dolnośląskie). Instalacja sat - HB 13E + ASTRA 19,2E na antenie 80cm.

 

Myślałem swojego czasu o Arivie 220/210/200/120 Combo, ale słyszałem różne opinie na temat tych tunerów, jedne dobre drugie złe i nie mogłem się zdecydować. Później widziałem równie ciekawą pozycję - Opticum X7, ale ten nie ma ponoć obsługi E-AC3. Proszę o pomoc w dobraniu odpowiedniego sprzętu do moich potrzeb. Proszę również o poradę, czy w ogóle jest sens już teraz kupować taki tuner czy lepiej poczekać jeszcze rok aż zaczną wyłączanie analoga - może wtedy pojawią się jakieś nowe ciekawsze pozycje, niż teraz mamy na rynku? Obecnie mam wspomniany TV LCD 42 cale, odbieram analog + do tego tuner LinBOX 7817CR, na którym odbieram FTA z satki i TNK SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Anonymous

Zastanów się nad dekoderem Opticum TS 9600 PRIMA, póki jeszcze są w sprzedaży.

 

Odpowiednie oprogramowanie zwiększa jego dźwiękowe i multimedialne możliwości.

 

Troszkę się grzeje w ciepłe dni, ale zakup podkładki pod laptopa, np. NC28 za niespełna 30 PLN, definitywnie rozwiązuje ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie po chwili przerwy.

Dziękuję za powyższe odpowiedzi.

Zdecydowałem się wtedy poczekać jeszcze trochę, aż może coś nowego wejdzie do sprzedaży, ale jak na razie to coś krucho z tymi tunerami combo. Nie wiem czy dobrze widzę, ale X7 to chyba zniknął na dobre z rynku. Trochę nt tego 9600 poczytałem i widzę, że czasem lubi się zawieszać. Fajnie, że ma te dwa czytniki, ale trochę zniechęciło mnie to, że jest to model z 2011r i już nie wspierany z tego co wyczytałem. Pojawiła się za to ciekawa propozycja od Fergusona - Ariva 250 Combo. Ma 2xUSB, CR, CI, dużo ciekawych funkcji.. Dodatkowo posiada świetny pilot, który można uczyć - czyli miałbym wtedy tylko jeden pilot i do TV i tunera. Tak, wiem, ze do innego dekodera można podobny pilot dokupić, no ale to tez dodatkowe koszta.. Ktoś może miał bliższą styczność z tą Arivą i może coś więcej na jej temat powiedzieć? Opłaca się w nią zainwestować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tę recenzję właśnie czytałem zanim zapytałem tutaj o A250. Przyznam, że trochę jest napisana w takim stylu, by pokazać ten tuner w jak najlepszym świetle. Przeczytałem cały temat o tej Arivie na forum, i boję się, że będzie tak jak z tunerem SD który mam obecnie, tj. LinBoxem 7817CR, a dokładnie, że już niedługo zaniknie jakiekolwiek wsparcie dla tunera i te wszystkie bajery typu youtube przestana działać na dobre, a nierozwiązane problemy już nigdy nie zostaną rozwiązane. Czy istnieje w ogóle jakaś firma, która zapewnia wsparcie (tutaj mam na myśli poprawki w softach) przez okres dłuższy niż 5-10 miesięcy od wypuszczenia tunera? Pewnie nie, skoro ogólnie wygląda na to, że polityka firm produkujących taki sprzęt jest teraz taka, by wypuścić "coś" i sprzedać jak najwięcej a gdy entuzjazm klientów opadnie, znów wypuścić inny model, a poprzednie pozostawić na pastwę losu.

 

Wracając do tematu, czy są jakieś inne tunery warte uwagi oprócz wspomnianych TS 9600/Ariva 250 (i pochodnych ze stajni odpowiednio Opticuma/Fergusona), do kwoty powiedzmy ok. 500zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W przypadku Fergusona masz 100% pewności, że zostaniesz z niedziałającymi funkcjami i brakiem aktualizacji. W przypadku innych, lepszych marek i całkowicie dopracowanego tunera, także kiedyś zakończy się wsparcie. Nikt nie będzie w nieskończoność wypuszczać poprawek. Nowsze produkty wypierają starsze. Normalne.

Wybór wśród tunerów combo - bida z nędzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Logiczne, nie będą poprawiać softu w nieskończoność, jednak chodzi o to, by ten okres aktywnej aktualizacji był możliwie najdłuższy.

Znalazłem jeszcze bardzo ciekawy sprzęt - Amiko STHD-8820 CICXE. O tym tunerze nie jest głośno w internecie, jednak na konkurencyjnym forum ma dobre opinie. Kupiłbym go gdybym miał pewność, że spolszczenie menu jest ok i dobrze sobie radzi z polskimi znakami w napisach, no i gdyby miał w standardzie pilot na styl wspomnianego wyżej Fergusona. Ten pilot to dla mnie duży plus dla tego dekodera, jednym będzie można obsługiwać i tv i dekoder. Wiem, że można coś podobnego dokupić do innego tunera, ale to tez dodatkowe koszta i może być problem z obsługa wszystkich funkcji. W stajni Amiko pojawił się jeszcze nowszy model 8840, jednak na jego temat kompletna cisza. Ktoś ma może styczność z tymi combo od Amiko i chciałby udzielić jakichś dodatkowych informacji na ich temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raczej bliźniak X7, procek Ali. Primy są chyba na STI.

Skoro są spokrewnione, to architektury (sprzęt i soft) są zbliżone, jak nie jednakowe, więc dużych różnic być nie może.

Filmik mało rzeczowy, ktoś się skupił tylko na skakaniu po kanałach i "funkcjach multimedialnych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też mam to samo pytanie. Szukam tunera Combo HD z możliwością nagrywania na zewnętrzny dysk podpięty przez USB. Oczywiście chodzi przede wszystkim żeby był STABILNY software i hardware, a nie że co godzinę muszę do restartu wyciągać wtyczkę z gniazdka jak przy Fergusonie ludzie na forum radzą.

Czy ktoś wie coś na temat jakości tych urządzeń:

1) AMIKO ALIEN 2 TRIPLEX

2) Golden Media Spark Triplex T2

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja kupiłem jednak Fergusona A250 Combo. Nie jestem niezadowolony, bo do mojego użytku jest ok, ale mimo to NIE POLECAM. Szczególnie do PVR. Pomijając już fakt, że dekodery na tym procesorze (M3606) materiały z kanałów zakodowanych nagrywają również zakodowane (nie odtworzysz później nigdzie, poza tym dekoderem), to mają one niedopracowany soft, gdzie np. przy każdym użyciu funkcji nagrywania lista kanałów radiowych idzie w niepamięć... Pilot uniwersalny (RCU650) też nie spełnił moich oczekiwań, a na dodatek dział techniczny tejże firmy nawet nie wie, co sprzedaje. Wymieniłem z nimi chyba 10 wiadomości, chcąc uzyskać kod do tego pilota, by zaprogramować obsługę Arivy na którymś z dodatkowych przycisków. Osoba z pomocy technicznej uparcie twierdziła, że da się to zrobić. Ostatnia wiadomość, jaką dostałem, to by wpisać kod "02FD" - fajnie, tylko że na pilocie jako kod wpisać można jedynie cyfry... Żeby nie być banalnym spróbowałem jeszcze ten kod z HEX zamienić na system dziesiętny i wpisać, tylko że po konwersji z HEX wychodzi z tego kod całkiem innego urządzenia, który oczywiście nie działa. Po tej wiadomości dałem sobie spokój. Nieświadomi tego, co sprzedają lub po prostu oszuści, a czy jedno czy drugie, to już nie ma znaczenia, gdyż po prostu nie warto i szkoda na to zachodu...

 

Wracając do pytania, to na Twoim miejscu osobiście brałbym Amiko, gdyż ta firma wydaje się być obiecująca. Gdybym potrzebował tunera głównie do PVR, też bym tak postąpił, z tym, że pewnie nie brałbym Aliena 2 (z racji na budżet) tylko STHD-8820 (mimo, że też ALI).

Ogólnie te dwa tunery, które podałeś pewnie niewiele się różnią i są zbliżone do Globo/Opticuma i raczej oba będą działały podobnie. Ważne, że są na prockach STI, które są z reguły lepsze do PVR, a przede wszystkim zazwyczaj softy piszą ludzie którzy wiedzą co robią, a nie chińscy studenci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...