Skocz do zawartości

Jakość Cyfrowego Polsatu?


warkot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cyfrowy Polsat mam od zaledwie dwóch tygodni i muszę przyznać, że szokuje mnie fatalna jakość obrazu na większości kanałów. Nie wiem czy jest to cecha Cyfrowego Polsatu, czy może coś nie tak z moim sprzętem (Samsung DSB 5305G). Szczytem jest kanał Kino Polska, na którym w dolnej części ekranu mam regularną szachownicę, a jakość całego obrazu można porównać do zakodowanego kiepskim kodekiem DivX-a. Mora, plamy. Ciemne części obrazu to po prostu tragedia.

Napiszcie coś na ten temat. Sygnał mam ok i dlatego chciałbym wiedzieć, czy to wina sprzętu, czy coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowy Polsat mam od zaledwie dwóch tygodni i muszę przyznać, że szokuje mnie fatalna jakość obrazu na większości kanałów. Nie wiem czy jest to cecha Cyfrowego Polsatu, czy może coś nie tak z moim sprzętem (Samsung DSB 5305G). Szczytem jest kanał Kino Polska, na którym w dolnej części ekranu mam regularną szachownicę, a jakość całego obrazu można porównać do zakodowanego kiepskim kodekiem DivX-a. Mora, plamy. Ciemne części obrazu to po prostu tragedia.

Napiszcie coś na ten temat. Sygnał mam ok i dlatego chciałbym wiedzieć, czy to wina sprzętu, czy coś innego.

 

napisz jaki masz poziom sygnalu. Ja na swoim thomsonie podczas takiej szachownicy, badz zatrzynywania sie obrazu mam bardzo slaby sygnal... ale to sie dzieje jak za oknem jest burza sniezna a narazie wszystko ladniutko chodzi i oby sniegu nie bylo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom sygnału na pasku to ok. 60-65% (na Samsungu jest wyświetlany przy każdym kanale - nie ma tu opcji dokładnego strojenia jak np w dekoderach cyfry). Sygnał absolutnie nie zanika, jest stabilny, jest epg, na niektórych kanałach np tvn obraz jest naprawdę dobrej jakości.

Kino Polska - cyfrowa szachownica na samym dołu ekranu. Trzeba się przypatrzeć, żeby ją dojrzeć, ale ma miejsce non stop. Jeśli w filmie występują jednolite powierzchnie (głównie ciemne) to momentami nie da się oglądać - nie myślę tu o pikselizacji, ale mora i latające nieregularne plamy są bardzo widoczne. Tak jak w kiepsko zakodowanym DivX-ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żadnych interferencjach ze strony kablówki/naziemnej nie ma mowy, bo do TV mam podłączonego tylko samsunga via euro. Te plamy to nie są przebicia innych sygnałów, to tak jakby sygnał miał niski bitrate i odwzorowanie jednolitych/ciemnych powierzchni się sypie.

Ja się zgadzam, że to nie jest HD, ale w końcu jest to przekaz cyfrowy i nie powinien być gorszej jakości niż obraz z kasety VHS, a tak niestety jest.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomóżcie prosze,

 

niedawno kupiłem zestaw do CP Echostar 717 wraz z anteną i uruchomiłem go na zwykłym TV i na pierwszy rzut oka a nawet nie tylko na pierwszy, obraz rewelacja na wszystkich kanałach, z lekkim śnieżkiem widocznym w tle ale ogołnie spoko.

 

Sytuacja całkowicie zmienia sie jak podłącze TV 32" wysokiej rozdzielczości, poprostu tragedia. Obraz jest zamazany, zaśnieżony, już pomijam sprawe pikselozy która czasem występuje.

 

Co jest nie tak? Może któś miał podobny problem i udało mu się coś z tym zrobić. Prosze o pomoc.

 

Dodam że posiadam antene 60cm a sygnał uzyskany z niej jest stabilny i wynosi 65%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z dsb 616 podczas ogladania tv obraz czesto zatrzymuje się i po okolo 30sek ponownie mozna ogladac a czasem trzeba przełączyć na inny kanał żeby zlikwidować ten problem. Teraz niewiem czy jest to wina echośa czy anteny.Prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie obraz będzie trochę lepszy. Ale moim zdaniem nie ma sensu kupować lepszego kabla skoro na tym obraz jest dobry.

 

Problemy czasami pojawiają się na słabej jakości kablach bo 5 zl.

 

Ja też mam teraz podłączony dekoder na tym tańszym kablu i na jakość obrazu nie mam co narzekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej porównać jakość kanałów na CP to porównac np. Wiadomości na TVP1 i TVP Polonia oraz transmisje turnieju czterech skoczni (już wkrótce :lol: ) na TVP1 i RTL.

 

A nie jest czasem tak, że CP bierze sygnał TVP1 i TVP2 z nadajników naziemnych i wtedy przetwarza je na sygnał cyfrowy?

Przecież różnica między przykładowymi Wiadomościami w TVP1 i TVP Polonia jest naprawdę znaczna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...